7 pytań o Bon 500+ dla nauczycieli [ściągawka dla MEN]

Rząd przez ponad pół roku przygotowywał służbę zdrowia oraz edukację na drugą falę koronawirusa. Wydaje się więc, że każdy kolejny krok powinien być przemyślany i powinien mieć przygotowane pełne wytyczne. Niestety, każda kolejna konferencja przedstawicieli rządu przynosi więcej pytań niż odpowiedzi.

Bon 500+ dla nauczycieli

W środę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zamknięcie szkół dla uczniów klas 1-3. Dodatkowo wspomniał o bonie w kwocie 500 zł, który mają otrzymać nauczyciele. Ma on posłużyć lepszemu przygotowaniu do nauki zdalnej i będzie go można wykorzystać na elektronikę (kamerki, tablety, itp.).

Sprawdź: Jakie dokumenty trzeba złożyć, żeby otrzymać zasiłek opiekuńczy po 9 listopada?

Niestety oprócz tej zapowiedzi, do tej pory nie pojawiły się żadne konkrety dotyczące bonu. Wśród rodziców, ale także nauczycieli wywołał on niemałe zamieszanie. Zebraliśmy 7 najczęściej pojawiających się wśród nauczycieli pytań dotyczących bonu. Niestety nie znamy na nie odpowiedzi, ale postanowiliśmy przygotować małą ściągawkę dla Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dlaczego przepisy nie pojawiły się przed konferencją? Czy to możliwe, że w pół roku przygotowań nie udało się ich spisać?

1. Czy bon będzie przyznawany wstecznie? Chodzi o zakup elektroniki niezbędnej do nauczania, który nastąpił w październiku lub w czasie trwania pierwszego etapu nauki zdalnej (przed wakacjami)?

2. Jaka dokumentacja będzie niezbędna? Czy wystarczy faktura imienna?

3. Czy bon będzie wypłacany bezpośrednio nauczycielom czy będą w tym pośredniczyły placówki edukacyjne? Jeśli to drugie, to co z nauczycielami, którzy pracują w kilku placówkach? Dostaną kilka bonów? Czy to szkoła będzie decydowała, co trzeba kupić?

4. Czy bony można łączyć? Jeżeli obydwoje małżonków jest nauczycielami, to czy będą mogli kupić jedną rzecz i zapłacić za nią dwoma bonami?

5. Czy w każdym sklepie z elektroniką będzie można zrealizować bon? Czy będzie to działało na zasadzie bonu turystycznego, który był możliwy do realizacji tylko w niektorych miejscach?

6. Czy bon turystyczny otrzymają także nauczyciele szkół prywatnych? Czy będzie przysługiwał tylko nauczycielom szkół publicznych? Co z nauczycielami w szkołach specjalnych?

7. Jaka forma zatrudnienia jest dopuszczalna, żeby otrzymać bon 500+ dla nauczyciela? Umowa o pracę czy każdy rodzaj umowy?

Oraz ósme pytanie, które pojawia się najczęściej:

Ja bym chciała wiedzieć, kiedy ten rząd poda się do dymisji

Sprawdź: Dlaczego w szkołach wirus jest śmiertelny, a w przedszkolach i żłobkach nie ma go w ogóle?

Dodaj komentarz

♥️ Dzień Matki ♥️, Newsy

Dzień Matki w Polsce i na świecie

Dzień Matki coraz bliżej. To wyjątkowe święto, które pozwala na uhonorowanie mam, podziękowanie im za ich nieustanną troskę i pracę. Kiedy wypada Dzień Matki w Polsce, a kiedy w innych...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę Dziecko to niekończący się wydatek. Każdy rodzic chce dla dziecka wszystkiego co najlepsze. Producenci o tym wiedzą i często zawyżają ceny swoich produktów. Jak zatem...

Czytaj dalej →
Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Prezenty dla gości weselnych

Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general