Czy laktator powiększa piersi?

Zastanawiasz się, jak działa laktator i czy sprawia, że piersi stają się większe? Wyjaśniamy, w jaki sposób funkcjonuje ten sprzęt i jak wpływa na nasze ciało.

Powiększanie piersi za pomocą laktatora

Jeśli zastanawiasz się, czy laktator powiększa piersi, musimy cię rozczarować. Jego działanie prowadzi do tego, że nabrzmiałe od mleka piersi, stają się miękkie, przez co ich rozmiar zmienia się na mniejszy. Gdy piersi są pełne pokarmu są powiększone, odczuwamy dyskomfort. Laktator sprawia, że odczuwamy ulgę, piersi nie są już tkliwe, pełne zgrubień.

Jak działa laktator?

Podstawową funkcją laktatora jest odciąganie pokarmu z piersi. Wytwarza on próżnię, która sprawia, że mleko wypływa. Sprzęt naśladuje naturalny rytm ssania dziecka: najpierw pompowanie jest szybsze, intensywniejsze, co pobudza gruczoły. W kolejnej fazie laktator działa wolniej, ale “głębiej” – to moment, gdy mleko płynie już właściwie samoistnie. Większość laktatorów dostępnych na rynku to właśnie sprzęty dwufazowe. To rozwiązanie spotkasz nie tylko w modelach elektrycznych, ale i tych ręcznych.

Dzięki trybom pracy laktatora możemy także stymulować laktację, pobudzając gruczoły mleczne do pracy. Podobnie jak regularne przystawianie dziecka do piersi, również systematyczne korzystanie z laktatora sprawia, że laktacja zostanie uregulowana.

Jaki laktator wybrać?

To, na jaki sprzęt się zdecydujesz, zależy przede wszystkim od twoich potrzeb. Nie ma rozwiązania uniwersalnego, dopasowanego do wszystkich kobiet. Jeśli laktator ma być okazjonalnym wsparciem, spokojnie wystarczy ci ręczny model. Wykorzystasz go i podczas nawału pokarmu, i w innych sytuacjach, np. gdy dziecko niedostatecznie opróżni pierś lub gdy nie będzie chciało przystawić się do nabrzmiałej piersi.

Jeśli z laktatora będziesz korzystać regularnie, lepszym wyborem będzie ten elektryczny. Umożliwi ci wygodniejsze i szybsze odciąganie pokarmu, sprawdzi się zarówno w domu, jak i poza nim. W niektórych sprzętach znajdziesz nie tylko dwie fazy, ale i regulację siły ssania. To kolejne rozwiązanie, które warto rozważyć, wybierając laktator. Zwróć również uwagę na to, w jaki sposób jest ładowany. Modele, które wymagają stałego podłączenia do zasilania będą niewygodne, lepiej zdecydować się na te bezprzewodowe. Idealnym rozwiązaniem jest ładowanie za pomocą kabla USB – gdy zaskoczy cię rozładowana bateria, wystarczy, że skorzystasz z powerbanku lub np. gniazdka zapalniczki w samochodzie.

Z zakupem laktatora warto poczekać. Kupując go w ciąży nie do końca wiesz, do czego będzie ci potrzebny. Możesz założyć, że wystarczy ręczny, a okaże się, że lepszym wyborem byłby ten elektryczny. Sprzęty są dostępne zarówno w sklepach dziecięcych, jak i tych np. sprzedających akcesoria elektroniczne, nie musisz się martwić tym, że nie będziesz miała gdzie kupić laktatora. Lepiej dokładnie poznać swoje potrzeby i wybrać model, który im sprosta.

Zwróć uwagę na:

Bezprzewodowy laktator elektryczny Neno Angelo

Neno Angelo jest laktatorem trójfazowym: oprócz trybu stymulacji i trybu głębokiego odciągania, znajdziesz tu tryb mieszany. Skorzystanie z niego pod koniec odciągania pomoże opróżnić pierś i zwiększyć laktację. Dodatkowo, każdy z trybów możemy spersonalizować, dzięki dziewięciu poziomom mocy ssania.

Co jeszcze wyróżnia laktator elektryczny Neno Angelo od innych? Jest niezwykle cichy i kompaktowy, dzięki czemu możesz z niego skorzystać w każdej sytuacji. Jest on także wyposażony w lampkę LED, która sprawia, że korzystanie z laktatora w nocy będzie niezwykle komfortowe. Bez problemu również przeczytasz informacje na wyświetlaczu – menu jest czytelne w każdych warunkach oświetleniowych.

Kod rabatowy na wszystkie produkty marki Neno

Oszczędź 10% na produktach marki Neno. Wykorzystaj kod: rodzice10 na cały asortyment marki Neno na stronie www.neno.pl.
Kod jest ważny do 31 maja 2022

Dodaj komentarz

Karmienie piersią

KRYZYS LAKTACYJNY: Jak zwiększyć laktację?

Karmienie piersią to niezapomniany okres w życiu każdej matki. Podczas tego rodzaju kontaktu fizycznego tworzy się z maluszkiem niepowtarzalna więź. Pokarm mamy jest najlepszym źródłem składników odżywczych. Jego skład jest...

Czytaj dalej →
Karmienie piersią

Karmienie piersią: co wolno, a czego nie?

Czego nie można podczas karmienia piersią? Czy można farbować włosy karmiąc piersią? Czy istnieje jakiś związek pomiędzy malowaniem paznokci a karmieniem piersią? A może karmiąc niemowlę nie można pić kawy...

Czytaj dalej →
Karmienie piersią

Siara: właściwości pierwszego mleka mamy

Siara, czyli pierwsze mleko matki pojawiające się tuż po porodzie jest źródłem wielu drogocennych składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju maluszka. Produkowana jest ona zaledwie przez kilkanaście pierwszych godzin, dlatego warto...

Czytaj dalej →
Karmienie piersią

Natura wspomaga naturalne karmienie

Czarnuszka, herbata z lipy i inne naturalne wspomagacze laktacji Jak mają się do siebie czarnuszka a karmienie piersią? Coraz więcej młodych mam stara się w sposób naturalny i bezpieczny regulować...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Suknia ślubna

Suknia ślubna: wymarzona, wyśniona, albo wręcz przeciwnie – wielki znak zapytania. Podpowiadamy, jaki fason sukni ślubnej będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę podczas przymiarek. Decyzja dotycząca wyboru sukni ślubnej jest jedną...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general