Czy laktator powiększa piersi?

Zastanawiasz się, jak działa laktator i czy sprawia, że piersi stają się większe? Wyjaśniamy, w jaki sposób funkcjonuje ten sprzęt i jak wpływa na nasze ciało.

Powiększanie piersi za pomocą laktatora

Jeśli zastanawiasz się, czy laktator powiększa piersi, musimy cię rozczarować. Jego działanie prowadzi do tego, że nabrzmiałe od mleka piersi, stają się miękkie, przez co ich rozmiar zmienia się na mniejszy. Gdy piersi są pełne pokarmu są powiększone, odczuwamy dyskomfort. Laktator sprawia, że odczuwamy ulgę, piersi nie są już tkliwe, pełne zgrubień.

Jak działa laktator?

Podstawową funkcją laktatora jest odciąganie pokarmu z piersi. Wytwarza on próżnię, która sprawia, że mleko wypływa. Sprzęt naśladuje naturalny rytm ssania dziecka: najpierw pompowanie jest szybsze, intensywniejsze, co pobudza gruczoły. W kolejnej fazie laktator działa wolniej, ale “głębiej” – to moment, gdy mleko płynie już właściwie samoistnie. Większość laktatorów dostępnych na rynku to właśnie sprzęty dwufazowe. To rozwiązanie spotkasz nie tylko w modelach elektrycznych, ale i tych ręcznych.

Dzięki trybom pracy laktatora możemy także stymulować laktację, pobudzając gruczoły mleczne do pracy. Podobnie jak regularne przystawianie dziecka do piersi, również systematyczne korzystanie z laktatora sprawia, że laktacja zostanie uregulowana.

Jaki laktator wybrać?

To, na jaki sprzęt się zdecydujesz, zależy przede wszystkim od twoich potrzeb. Nie ma rozwiązania uniwersalnego, dopasowanego do wszystkich kobiet. Jeśli laktator ma być okazjonalnym wsparciem, spokojnie wystarczy ci ręczny model. Wykorzystasz go i podczas nawału pokarmu, i w innych sytuacjach, np. gdy dziecko niedostatecznie opróżni pierś lub gdy nie będzie chciało przystawić się do nabrzmiałej piersi.

Jeśli z laktatora będziesz korzystać regularnie, lepszym wyborem będzie ten elektryczny. Umożliwi ci wygodniejsze i szybsze odciąganie pokarmu, sprawdzi się zarówno w domu, jak i poza nim. W niektórych sprzętach znajdziesz nie tylko dwie fazy, ale i regulację siły ssania. To kolejne rozwiązanie, które warto rozważyć, wybierając laktator. Zwróć również uwagę na to, w jaki sposób jest ładowany. Modele, które wymagają stałego podłączenia do zasilania będą niewygodne, lepiej zdecydować się na te bezprzewodowe. Idealnym rozwiązaniem jest ładowanie za pomocą kabla USB – gdy zaskoczy cię rozładowana bateria, wystarczy, że skorzystasz z powerbanku lub np. gniazdka zapalniczki w samochodzie.

Z zakupem laktatora warto poczekać. Kupując go w ciąży nie do końca wiesz, do czego będzie ci potrzebny. Możesz założyć, że wystarczy ręczny, a okaże się, że lepszym wyborem byłby ten elektryczny. Sprzęty są dostępne zarówno w sklepach dziecięcych, jak i tych np. sprzedających akcesoria elektroniczne, nie musisz się martwić tym, że nie będziesz miała gdzie kupić laktatora. Lepiej dokładnie poznać swoje potrzeby i wybrać model, który im sprosta.

Zwróć uwagę na:

Bezprzewodowy laktator elektryczny Neno Angelo

Neno Angelo jest laktatorem trójfazowym: oprócz trybu stymulacji i trybu głębokiego odciągania, znajdziesz tu tryb mieszany. Skorzystanie z niego pod koniec odciągania pomoże opróżnić pierś i zwiększyć laktację. Dodatkowo, każdy z trybów możemy spersonalizować, dzięki dziewięciu poziomom mocy ssania.

Co jeszcze wyróżnia laktator elektryczny Neno Angelo od innych? Jest niezwykle cichy i kompaktowy, dzięki czemu możesz z niego skorzystać w każdej sytuacji. Jest on także wyposażony w lampkę LED, która sprawia, że korzystanie z laktatora w nocy będzie niezwykle komfortowe. Bez problemu również przeczytasz informacje na wyświetlaczu – menu jest czytelne w każdych warunkach oświetleniowych.

Kod rabatowy na wszystkie produkty marki Neno

Oszczędź 15% na produktach marki Neno. Wykorzystaj kod: nenomama na cały asortyment marki Neno na stronie www.neno.pl.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo