Najciekawsze filmy o kotach dla dzieci! Co powinni obejrzeć miłośnicy futrzanych pupili?

Czy jest ktoś, u kogo widok słodkich i uroczych kociaków nie budzi pozytywnych emocji? Niezależnie od tego, czy jesteś prawdziwym miłośnikiem tych zwierząt i czy jeden z nich jest Twoim codziennym towarzyszem, zabawne filmiki z kotami od razu wywołują uśmiech na twarzy. Nie da się ukryć, że od pewnego czasu te futrzane maluchy są prawdziwymi królami internetu. Jakie filmowe produkcje powinni poznać wielbiciele tych puszystych pupili? Poznaj najciekawsze filmy o kotach, dla dzieci i nie tylko!

Najlepsze filmy o kotach dla całej rodziny

17 lutego oficjalnie obchodzimy Światowy Dzień Kota. W jaki sposób uczcić to wyjątkowe święto? Najlepiej przede wszystkim podarować swojemu pupilowi jego ulubiony smakołyk i poświęcić mu trochę czasu – pobawić się, pogłaskać, podrapać. Następnie warto tę okazję wykorzystać do obejrzenia – wspólnie z całą rodziną – ciekawego filmu o kocich przygodach. Czy można lepiej celebrować tę tradycję z dziećmi?

Psy i koty, reż. Lawrence Guterman – wspaniała rodzinna komedia opowiadająca o odwiecznej walce dwóch wrogich gangów – psów i kotów. Tym razem jednak rywalizacja przyjmie niespotykaną odsłonę. Okazuje się, że koty mają naprawdę przerażający plan – zamierzają przejąć władzę nad światem i naprawdę uprzykrzyć życie psom. Obie strony konfliktu nie zamierzają odpuszczać i użyją wszelkich dostępnych technologii, aby zwyciężyć. Emocje i mnóstwo humoru podczas seansu gwarantowane.

Kot w butach, reż. Chris Miller – wszyscy, którzy znają perypetie sympatycznego zielonego ogra Shreka, z pewnością wiedzą, kim jest Kot w butach. Tym razem twórcy skupiają się na jego przygodach i na poczynaniach równie charyzmatycznych towarzyszy. Kot w butach wraz ze swoimi wspólnikami planuje odnaleźć i porwać magiczną gęś znoszącą złote jaja.

Sprawdź: Filmy familijne Netflix. Co obejrzeć z dzieckiem na Netflix?

Ciekawe filmy z kotami

Filmy, w których bohaterami są koty, budzą szczególną sympatię wśród dzieci. Z reguły są to jednak filmy o charakterze familijnym, podczas których genialnie będą się bawić nie tylko najmłodsi, ale także ich rodzice i starsze rodzeństwo. Jest to zatem znakomity pomysł na wspólne, rodzinne spędzanie weekendowego popołudnia lub wieczoru.

Garfield, reż. Peter Hewitt – film opowiadający o perypetiach chyba jednego z najbardziej znanych kotów na świecie. Tym razem Garfield staje przed nie lada wyzwaniem – musi ratować swojego przyjaciela, psa Odiego z rąk porywaczy. Nie jest to takie łatwe dla kota przyzwyczajonego do wygodnego spędzania czasu na kanapie. Chwilowo musi jednak porzucić błogie lenistwo i przemierzyć wielkie miasto, stawiając czoło nie tylko miejskim niebezpieczeństwom, ale i groźnym przestępcom.

Sekretny świat kotów, reż. Gary Wang – główny bohater, kot Oskar wiedzie spokojne życie na kanapie wraz ze swoim ojcem. W pewnym momencie jednak rodzi się w nim prawdziwa żądza przygody – postanawia odkryć, co kryje w sobie świat poza domowym zaciszem. Wyrusza do mitycznej krainy Miaukocji, ale podróż nie przebiega po jego myśli. Wówczas na ratunek rusza jego ojciec. Wzruszająca historia z morałem, której twórcy starają się znaleźć odpowiedź na pytanie, o czym marzą wszystkie koty.

Zobacz: Komedie dla dzieci – zestawienie najciekawszych tytułów dla najmłodszych

Filmy o kotkach dla dzieci

Film o kotach to znakomita propozycja dla dzieci i dla całej rodziny, ale nie tylko dla tych, które sami mają w domu tego pupila. Jak wszyscy doskonale wiedzą, już od wielu lat filmiki o kotach cieszą się ogromną popularnością wśród internautów. Nie ma w tym nic dziwnego – jest to świetna forma na poprawienie humoru, nawet w najgorszy dzień. Jakie filmy o kotach obejrzeć, aby odzyskać dobry nastrój?

Arystokraci, reż Wolfgang Reitherman – klasyczna animacja Disneya z 1970 roku, która opowiada wspaniałą i pouczającą historię przyjaźni, miłości, lojalności, w której nie brak również gorzkich akcentów – zwracających uwagę na ciężkie aspekty kociego życia. Film niesie za sobą głębsze przesłanie, udowadniające, jak ważny jest szacunek i akceptacja dla drugiej istoty.

Kedi – sekretne życie kotów, reż. Ceyda Torun – ta produkcja nieco różni się od pozostałych na naszej liście. Jest to film dokumentalny, ale zrealizowany tak znakomicie pod względem produkcyjnym i narracyjnym, że wciąga lepiej niż niejeden film fabularny. Pozwala wejść w tajemniczy i trudny świat kotów z różnych miejsc, mieszkających w Stambule.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Noworodek, Rozrywka

Jak uspokoić płaczące dziecko?

Trafiłem dziś na film zatytułowany “A pediatrician shows you how to calm a crying baby”, czyli “Pediatra pokaże Ci jak uspokoić płaczące dziecko”. W jego opisie czytam, że pediatra, którego za...

Czytaj dalej →
Świadkowie

Rola świadków na weselu

Z racji tego, że już za dwa tygodnie będę świadkową na weselu siostry, postanowiłam przyjrzeć się tej roli i jej obowiązkom troszeczkę bliżej, a tym, co się nauczyłam, chętnie podzielę...

Czytaj dalej →
Pojazdy Ślubne

Tramwajem do ślubu? A czemu nie…

Wracałam ostatnio tramwajem z pracy, siedziałam za konduktorem, gdzie natrafiłam na napis: Wynajmnij tramwaj na swoją imprezę. Wynajmujemy tramwaje nowe i zabytkowe. To idealna okazja, aby zaskoczyć gości na urodzinach, imprezach firmowych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo