Kiedy wypadają święta w 2022 roku? Sprawdź, jak planować odpoczynek!

Nadchodzą pierwsze ciepłe miesiące w 2022 roku. To idealny moment, aby zaplanować weekendowe wycieczki i dłuższe wyjazdy. Zazwyczaj przygotowując tego typu wypoczynek, bierzemy pod uwagę daty świąt i dni wolnych, dzięki czemu można zaoszczędzić kilka dni z puli urlopu. A zatem jak ta kwestia prezentuje się w tym roku? Kiedy wypadają święta w 2022? Sprawdź, kiedy można się spodziewać dłuższych weekendów!

Kiedy wypadają święta w 2022?

Pierwsze zwiastuny wiosny to nie tylko olbrzymia dawka pozytywnej energii i entuzjazmu, ale także chwila, kiedy większość z nas zaczyna doceniać czas spędzony na świeżym powietrzu. Dlatego każdy wolny dzień z doskonałą pogodą jest na wagę złota. Wraz z rozpoczęciem wiosny zaczyna się więc również wielkie planowanie – pierwszych wycieczek czy weekendowych wyjazdów. Do tego rodzaju planów zdecydowanie przyda się wiedza o tym, kiedy są święta w 2022 roku.

Przygotowując się do wyjazdu np. na weekend, zazwyczaj staramy się wybrać ten dłuższy lub taki, który łatwo można przedłużyć, nie tracąc przy tym wiele dni urlopu. Mamy dobre wiadomości – w najbliższych miesiącach będziemy mieć kilka takich okazji. Pierwsze z nich już wkrótce – w połowie kwietnia szykuje się dłuższe wolne z powodu Wielkanocy, a niedługo potem rozpocznie się majówka. Jak dokładnie wypadają wszystkie święta w 2022?

Sprawdź: Od kiedy jest przerwa wielkanocna 2022? Kiedy jest wolne od szkoły?

Święta 2022

Pierwsze dłuższe wolne w najbliższym czasie to oczywiście święta wielkanocne. W tym roku wypadają stosunkowo późno ponieważ dopiero w drugiej połowie kwietnia. Niedziela Wielkanocna przypada na 17 kwietnia, ale jak zwykle ustawowo wolny od pracy jest także Wielkanocny Poniedziałek – 18 kwietnia. Dla wszystkich, którzy nie obchodzą tej okazji lub nie świętują w tradycyjny sposób, w gronie rodziny, będzie to idealny moment na dłuższy wypoczynek, np. podczas krótkiego wyjazdu.

Wkrótce potem rozpocznie się majówka 2022. W tym roku nie ułożyła się ona jednak zbyt korzystnie, ponieważ 1 maja (czyli Święto Pracy) wypada w niedzielę. W takiej sytuacji jednak wystarczy wziąć wolne 2 maja, aby zyskać aż 4-dniowy urlop – wolny jest bowiem, jak co roku, 3 maja, kiedy to obchodzimy Święto Konstytycji.

Z pozostałych w tym roku świąt o charakterze religijnym, które są ustawowo wolne od pracy, pozostają jeszcze:

  • Zielone Świątki – 5 czerwca (niedziela),
  • Boże Ciało – 16 czerwca (czwartek),
  • Wszystkich Świętych – 1 listopada (wtorek),
  • Boże Narodzenie – 25-26 grudnia (niedziela, poniedziałek)

Jak widać, idealną okazją do przedłużenia sobie weekendu w 2022 będzie Boże Ciało, które obchodzimy w czwartek. Wystarczy zatem wzięcie jednego dnia urlopu, aby wypoczywać całkiem długo. Podobna sytuacja będzie w listopadzie, ponieważ Wszystkich Świętych wypadnie we wtorek, a więc wolny poniedziałek oznacza podwójnie długi weekend. Tegoroczne Boże Narodzenie natomiast nie układa się wyjątkowo korzystanie dla pracowników – Pierwszy Dzień Świąt wypada bowiem w niedzielę.

Zobacz: Bon turystyczny 2022 – do kiedy jest ważny? Trzeba uważać, aby nie stracić środków

Święta narodowe 2022

Najbliższe święta narodowe wolne od pracy to naturalnie majówka (czyli Święto Konstytucji i Święto Pracy). Kolejne uroczystości o charakterze państwowym obchodzić będziemy 15 sierpnia – wówczas wypada Święto Wojska Polskiego (a także Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W tym roku będzie to poniedziałek, a zatem przedłuży nam weekend o jeden dzień.

Wolne będzie także Narodowe Święto Niepodległości, czyli 11 listopada, który w tym roku obchodzimy w piątek.

Sprawdź: Dofinansowanie do gazu 2022 – niedługo pierwsze wypłaty. Sprawdź, komu przysługuje i gdzie złożyć wniosek

Rodzice pytają o kalendarz świąt 2022

Kiedy są święta w tym roku?

Święta Wielkanocne to 17-18 kwietnia, a Boże Narodzenia 25-26 grudnia (niedziela i poniedziałek).

Jak wypadają święta w 2022 roku?

Święta wielkanocne wypadają jak co roku w niedzielę i poniedziałek, tym razem będzie to 17 i 18 kwietnia. Natomiast Święta Bożego Narodzenia będziemy obchodzić w niedzielę 25 grudnia i w poniedziałek 26 grudnia.

Jak wypadają święta w maju 2022?

1 maja – Święto Pracy – wypada w niedzielę, a 3 maja (Święto Konstytucji) – poniedziałek.

Święta kiedy w 2022?

Święta wielkanocne 17-18 kwietnia, majówka 1-3 maja (niedziela-wtorek), Boże Ciało – 16 czerwca (czwartek), Święto Wojska Polskiego – 15 sierpnia (poniedziałek), Wszystkich Świętych – 1 listopada (wtorek), Święto NIepodległości – 11 listopada (piątek), Boże Narodzenia – 25-26 grudnia (niedziela, poniedziałek).

Jak wypadają święta w kwietniu 2022?

Wielkanoc wypada 17 i 18 kwietnia.

Dodaj komentarz

Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Rodzice

Kiedy zacząć ćwiczyć po porodzie?

Narodziny dziecka to wielka chwila w życiu kobiety. Co zrobić, żeby bezpiecznie wrócić do formy i miłosnych uniesień. Odpowiedź jest prosta: wykonywać ćwiczenia po porodzie! Podpowiadamy, jak do nich podejść!...

Czytaj dalej →
Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general