Od kiedy jest przerwa wielkanocna 2022? Kiedy jest wolne od szkoły?

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc 2022. Już wkrótce w wielu polskich domach rozpoczną się intensywne przygotowania do uroczystego niedzielnego śniadania. Ale święta wielkanocne to nie tylko niezwykle ważny moment dla katolików. Jest to także data mocno wyczekiwana przez wszystkich uczniów. Wiosenne ferie wielkanocne to pierwszy dłuższy odpoczynek od czasu zakończenia ferii zimowych. Kiedy przerwa świąteczna wielkanocna 2022? Kiedy jest wolne od szkoły – Wielkanoc 2022? Sprawdź, do kiedy trwa przerwa wielkanocna 2022!

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Wielkanoc 2022 wypada w drugiej połowie kwietnia, 17-18 kwietnia.
  • Przerwa wielkanocna w szkołach trwa zawsze nieco dłużej - rozpoczyna się w Wielki Czwartek i kończy we wtorek po świętach.
  • W tym roku wolne od szkoły zacznie się 14 kwietnia, a zakończy 19 kwietnia.

Kiedy zaczyna się przerwa wielkanocna 2022 w szkole?

Z każdym dniem coraz bliżej do najważniejszych świąt w Kościele Katolickim, czyli do Wielkanocy. Zgodnie z tradycją, uroczystości nie mają stałej daty i co roku obchodzi się je w innym terminie. Wyznacza się go na pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca – nie chodzi jednak o pełnię astronomiczną, a pełnię paschalną, określaną według kalendarza lunarno-solarnego. W tym roku wierni świętować będą stosunkowo późno, ponieważ dopiero w drugiej połowie kwietnia. Wielkanoc przypada na 17 kwietnia, a Poniedziałek Wielkanocny to 18 kwietnia.

Zgodnie z tradycją Wielkanoc należy do najważniejszych uroczystości dla wiernych Kościoła Katolickiego, ponieważ obchodzone są na pamiątkę i na cześć zmartwychwstania Chrystusa. Jednocześnie jest to jednak także intensywnie wyczekiwana przez uczniów okazja do odpoczynku od szkolnych obowiązków. Wiosenna przerwa wielkanocna w szkole od zawsze trwa nieco dłużej niż same święta i jest to dobry moment nad złapanie oddechu, pierwszy raz od zakończenia ferii zimowych.

Wielkanocna przerwa świąteczna 2022 tradycyjnie potrwa w sumie 6 dni – w tym okresie mieści się jednak jeden weekend, w związku z czym uczniowie nie będą mieli zajęć łącznie przez 4 dni.

Zobacz: Kiedy jest Wielkanoc 2022? Sprawdź, w jakim terminie wypadają święta wielkanocne 2022!

Przerwa świąteczna – Wielkanoc 2022

Nie da się ukryć, że większość uczniów z utęsknieniem czekają na święta wielkanocne 2022 i dni wolne od szkoły. Dobra wiadomość jest taka, że ferii wielkanocnych nie zostało już wiele czasu, a więc i oczekiwanie nie będzie zbyt długie. Przerwa wielkanocna w szkołach 2022 rozpocznie się w Wielki Czwartek, czyli 14 kwietnia i potrwa do wtorku 19 kwietnia. Jak zatem widać, przed uczniami jeszcze niecały miesiąc nauki i upragniony kilkudniowy odpoczynek.

Sprawdź: Rzeżucha na Wielkanoc – kiedy i jak siać rzeżuchę wielkanocną?

Wielkanoc 2022 – dni wolne od szkoły. Ile trwa przerwa wielkanocna 2022?

Przerwa na Wielkanoc 2022 potrwa od 14 kwietnia do 19 kwietnia włącznie, czyli w sumie 6 dni. Ponieważ jednak w międzyczasie wypada weekend, to wolne od szkoły będą w sumie tylko 4 dni dni – Wielki Czwartek, Wielki Piątek (14-15 kwietnia) oraz Poniedziałek Wielkanocny i wtorek po świętach (18-19 kwietnia). Do normalnych zajęć dzieci wrócą w środę 20 kwietnia.

Zobacz: Wielkanoc dla dzieci: Jak przygotować dziecko na Wielkanoc? Symbole, przepisy, gry i zabawy na Wielkanoc

Ile dni do wakacji 2022 bez dni wolnych?

Chociaż wiosenna przerwa wielkanocna jest bardzo wyczekiwana przez uczniów i będzie okazją do odpoczynku, to tak naprawdę budzącą największą ciekawość informacją jest, ile zostało dni do wakacji. Rok szkolny zakończy się 24 czerwca, co oznacza, że licząc od 16 marca, uczniom zostało jeszcze 101 dni. W tej puli są jednak również wszystkie weekendy i dni wolne – nie licząc ich, dzieci będą się uczyć jeszcze w sumie przez 67 dni.

Sprawdź: Kiedy się je żurek wielkanocny?

Rodzice pytają o ferie świąteczne Wielkanoc 2022

Kiedy przerwa wielkanocna?

Przerwa wielkanocna zacznie się w czwartek 14 kwietnia i potrwa do 19 kwietnia.

Do kiedy jest przerwa wielkanocna 2022?

Przerwa świąteczna na Wielkanoc 2022 trwa między 14 a 19 kwietnia.

Dni wolne święta wielkanocne – kiedy?

Dni wolne dla uczniów to 14-19 kwietnia, a dni wolne od pracy to 17 i 18 kwietnia.

Kiedy kończy się przerwa wielkanocna?

Przerwa wielkanocna kończy się we wtorek 19 kwietnia.

Kiedy wracamy do szkoły po Wielkanocy 2022?

Uczniowie wracają do szkół po Wielkanocy w środę 20 kwietnia.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo