Wołodymyr Zełenski – prywatnie ukochany mąż i ojciec. Kim są jego najbliżsi? Ile ma dzieci?

Wojna na Ukrainie trwa już ponad miesiąc. Już w pierwszych rosyjskiego ataku prezydent kraju Wołodymyr Zełenski dał się poznać jako niebywale odważny i oddany swojemu narodowi przywódca. Mimo trudnej sytuacji i ciągłego niebezpieczeństwa pozostaje na stanowisku i wykorzystuje każdą okazję, aby dodać swoim rodakom otuchy i zagrzewać ich do dalszego oporu i walki. Niewątpliwie już teraz stał się prawdziwym bohaterem, nie tylko dla Ukraińców, ale i w oczach całego świata. A jak wygląda jego życie prywatne? Kim są jego najbliżsi? Ile dzieci ma Wołodymyr Zełenski?

Prezydent Ukrainy – rodzina. Jak wygląda jego życie?

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i jego postawa w obliczy rosyjskiej agresji z pewnością zapisze się na kartach historii wielkimi literami. Dla wielu ludzi na świecie jest niekwestionowanym bohaterem i wzorem do naśladowania, a jego odwaga i poświęcenie dla ukochanego kraju jest naprawdę godne podziwu i zasługuje na szacunek. Chociaż jego życie jest stale w niebezpieczeństwie i Stany Zjednoczone proponowały mu ewakuację z kraju, prezydent zdecydował się pozostać w Kijowie i na miejscu wspierać swój naród i mobilizować do dalszej walki.

Jako polityk i głowa państwa Zełenski dał się poznać na całym świecie od najlepszej strony. Nic dziwnego, że wiele osób interesuje również, jaki jest prywatnie. Na co dzień – przed wybuchem wojny – jest przede wszystkim kochającym ojcem i mężem. Z żoną Oleną poznali się w czasie studiów w Krzywym Rogu. Przyszła pierwsza dama uczyła się wówczas na wydziale architektury na Krzyworoskim Uniwersytecie Technicznym, a Zełenski studiował prawo w Krzyworoskim Instytucie Ekonomicznym. Chociaż obydwoje pochodzą z tego samego miasta i uczęszczali nawet do jednej szkoły, to dopiero okres studencki zbliżył do siebie tę dwójkę.

Co ciekawe, po zakończeniu edukacji uniwersyteckiej para nie zdecydowała się na pracę w zawodzie, a ich przyszłość potoczyła się tak niespodziewanie, że być może stanowi niespodziankę dla nich samych. Zełenski dołączył do lokalnej grupy kabaretowej, a z czasem został jednym z najbardziej znanych i cenionych ukraińskich aktorów, podczas gdy jego żona zajęła się pisaniem, na początku tekstów kabaretowych. Ślub wzięli we wrześniu 2003 roku, po kilku wspólnych latach.

Sprawdź: 900 zł na dziecko. Wkrótce będzie można złożyć wniosek o nowe świadczenie, ale nie wszyscy je otrzymają

Wołodymyr Zełenski – ile ma dzieci?

Prezydent Ukrainy oraz jego małżonka doczekali się dwójki dzieci – córki Ołeksandry i syna Kiryłła. Dziewczynka jest sporo starsza od swojego brata, ponieważ przyszła na świat w 2004 roku, podczas gdy chłopiec urodził się prawie dziesięć lat później – w 2013 roku. Chociaż małżeństwo zdecydowało się pozostać w Ukrainie i wspierać rodaków na miejscu, to z przyczyn oczywistych, ze względów bezpieczeństwa, nie wiadomo, gdzie przebywają obecnie dzieci Zełenskiego. On sam jeszcze dwa tygodnie temu przyznawał, że jest mu bardzo ciężko, ponieważ widuje swoje pociechy bardzo rzadko.

Nie widuję swojej rodziny. Nie mogę. Ostatni raz widziałem ich jeszcze przed wojną. Nie, przepraszam. To było trzy dni temu, czyli w połowie tej wojny.

W tej chwili trudno powiedzieć, czy nadal może się w nimi spotykać i czy w ogóle przebywają nadal w kraju.

Zobacz: W miastach powstają specjalne punkty opieki nad dziećmi z Ukrainy. Gdzie je znaleźć i jak działają?

Rodzice Zełenskiego

Wołodymyr Zełenski urodził się w ukraińskiej rodzinie pochodzenia żydowskiego. O jego najbliższych wiadomo jednak niewiele. Z oficjalnych informacji wynika, że ojciec prezydenta był profesorem i specjalizował się w dziedzinie cybernetyki. Ze względu na jego profesję, Zełenski przez kilka lat mieszkał w Mongolii, gdzie ojciec znalazł posadę. Co ciekawe, przyszły prezydent od małego posługiwał się przede wszystkim rosyjskim, którym posługiwano się w domu i dlatego stał się jego pierwszym językiem. Ukraińskiego zaczął się uczyć dopiero w życiu dorosłym. Z polityką związał się zaś dopiero w 2018 roku, kiedy oficjalnie ogłosił swój start w wyborach, które ostatecznie wygrał.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Zdrowie dziecka, Newsy

To OSPA? NIE PODAWAJ Ibuprofenu!

Ibuprofen i Patracetamol to leki, po które sięgasz odruchowo, gdy dziecko ma gorączkę? Uważaj! Lekarstwa na bazie Ibuprofenu mogą być bardzo niebezpieczne podczas Ospy! Przekonała się o tym Hayley Lyons....

Czytaj dalej →
Pierścionki zaręczynowe, Planowanie ślubu oraz wesela

Zmówiny vel zaręczyny – powrót do tradycji?

Każdy ślub, według starej tradycji, poprzedzać powinny oświadczyny i zaręczyny. Oczywiście jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie i żadne prawo (pisane czy nie pisane) tego nie nakazuje. Najczęściej...

Czytaj dalej →
Waga w ciąży

Kobiece ciało po ciąży oczami taty

Po ostatnich dwóch luźniejszych tematach czas przejść do czegoś bardziej poważnego. Pozostaniemy jednak w temacie wagi. Tym razem jednak nie będzie o wadze niemowlaka. Ciąża i poród to ogromna zmiana...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general