Kiedy wziąć urlop w 2024? Sprawdź, jak z 26 dni zrobić aż dwa miesiące wolnego

Odpowiednie zaplanowanie urlopu na kolejny rok może zagwarantować nam znacznie więcej wolnego niż standardowe 26 dni. Warto wiedzieć, kiedy planować wolne i jak rozłożyć dostępną pulę. W tym celu przyda się wiedza o tym, kiedy wypadają wszystkie święta w nadchodzącym roku. Podróżnicy z TikToka i Instagrama radzą, kiedy zaplanować wakacje, aby z 26 dni zrobić aż dwa miesiące wolnego!

Kiedy brać urlop w 2024 roku?

Aby mądrze rozplanować urlop na nadchodzący rok, wystarczy zajrzeć do kalendarza. Biorąc wolne w odpowiednim terminie, można wykorzystać swój urlop do maksimum i dzięk temu wydłużyć go do ponad 60 dni. Z pomocą w tej kwestii przychodzą travelovcy, czyli twórcy podróżniczo-lifestylowego profilu na Instagramie.

Nie od dziś wiadomo, że urlop najlepiej brać w okolicach dni ustawowo wolnych od pracy. W 2024 po raz pierwszy okazja na dłuższy wypoczynek trafia się już na początku roku – urlop można wziąć 2, 3, 4 i 5 stycznia (4 dni), aby odpoczywać w sumie aż 9.

Następna okazja w kwietniu, po Świętach Wielkanocnych. Biorąc wolne od wtorku 2 kwietnia do piątku 5 kwietnia, ponownie zyskujemy aż 9 dni wolnego.

Szczególnie korzystnie pod tym względem wypada majówka. Wystarczy wziąć wolne od 29 do 30 kwietnia oraz w czwartek 2 maja, aby wypoczywać przez 9 dni. A następnie od razu także 27, 28, 29 i 31 maja – co da nam w sumie 9 dni urlopu.

Podobna opcja trafia się także w sierpniu, z okazji święta Wojska Polskiego. Jeśli weźmiemy urlop 12, 13, 14 oraz 16 sierpnia, to ponownie czeka nas 9 dni wolnego.

W listopadzie warto wziąć wolne od wtorku 12. listopada (po Święcie Niepodległości) aż do piątku 15 listopada. Z kolei w grudniu wolne przyda się od 23 do 24 grudnia (poniedziałek-wtorek), a następnie w piątek 27 grudnia.

Sprawdź: Dni wolne od szkoły 2023/24. Uczniów czeka rozczarowanie! Wakacje potrwają dłużej, ale jesienią odpoczynku będzie niewiele

Dni wolne od pracy 2024. Jak z 26 zrobić 63 dni wolnego?

Jeśli uda się zaplanować urlop we wskazanych terminach, można zyskać aż 7 pełnych tygodni wypoczynku, mając do dyspozycji zaledwie 26 dni urlopu. Oczywiście nie każdy ma możliwość wzięcia wolnego akurat w okolicach dni świątecznych. Wielu internautów komentuje, że pracodawcy nie zawsze zgadzają się na taką kumulację, zwłaszcza w przypadku tego samego pracownika. Długie weekendy to czas, kiedy każdy chce mieć wolne, a przecież ktoś musi pracować.

Sprawdź też:

Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general