Rodzice są przerażeni, ta zabawa nigdy nie powinna dotrzeć do dzieci. Skibidi Toilets – niepokojący trend podbija internet i budzi grozę

Z roku na rok w sieci przybywa coraz dziwniejszych treści. Większość z nich jest zupełnie nieszkodliwa, ale raz na jakiś czas w internecie pojawiają się niebezpieczne trendy, które stają się hitem głównie wśród najmłodszych. Jednym z nich z pewnością można określić popularne ostatnio “śpiewające toalety”. Jeśli Twoje dziecko wspomina „skibi toiletach” albo „skibidi toiletach”, to warto sprawdzić, co dokładnie ogląda na Youtube. Skibidi Toilet – skąd wzięła się ta przerażająca moda?

Rodzice przerażeni tym, w co bawią się ich dzieci

W ostatnich latach, szczególnie za sprawą popularności TikToka, w sieci pojawiło się mnóstwo treści, które nigdy nie powinny trafić do dzieci. Młodzieżowe trendy robiące furorę w internecie mogą konsternować, żenować, niepokoić a nawet przerażać. Niestety ten najnowszy – znany jako Skibidi Toilets – łączy w sobie wszystkie te emocje, a rodzice dosłownie łapią się za głowę, widząc, co oglądają ich dzieci i jakie treści są dla nich zabawne.

Skibidi Toilet to serial animowany, który można oglądać w serwisie YouTube. Odcinki publikowane są od kilku miesięcy na kanale “DaFuq!?Boom!” i cały czas biją rekordy popularności. W czerwcu 2023 była to najczęściej oglądana seria w całych Stanach Zjednoczonych, a wkrótce potem trend dotarł także do Polski. Aktualnie jest hitem w szkołach podstawowych i… przedszkolach (!), a poszczególne epizody i fragmenty mają po kilka milionów odsłon.

Skoro mowa o serialu, to musi być jakaś fabuła. No właśnie… już tu zaczyna się jeden z poważniejszych problemów z tą serią. Jak można się domyślić już po samej nazwie, główną rolę w tej “produkcji” odgrywają toalety, a dokładnie… bezcielesne, gadające głowy znajdujące się w ruchomych toaletach. Brzmi głupio? A to dopiero początek.

W serialu toczy się bowiem wojna między głowami z korpusem toalety (Skibidi Toilet) a operatorami kamery (z ang. cameraman). Gadające toalety to w tej serii czarne charaktery, a kamerzyści za wszelką cenę próbują ich pokonać. Akcja ukazywana jest z perspektywy jednego z operatorów, który zazwyczaj w niemal każdym epizodzie zostaje porwany, uwięziony lub zabity przez łazienkowych (!) antagonistów.

Serial wyróżnia się przede wszystkim absurdalnym humorem i bezsensownym charakterem, a przy tym ma bardzo specyficzną estetykę. Potyczce między gadającymi muszlami klozetowymi a kamerzystami towarzyszą remiksy znanych piosenek, m.in. “Dom Dom Yes Yes” Biser Kinga czy “Give It To Me” Timbalanda.

Zobacz: Kupujesz przedmioty z drugiej ręki? GIS ostrzega. W tych możesz znaleźć pleśń, karaluchy i pluskwy

Skibidi Toilet – dlaczego dzieci nie powinny tego oglądać?

Na widok gadających głów wystających z muszli klozetowej rodzice są autentycznie przerażeni. Jak podkreślają, największy ich niepokój budzi prawdopodobnie fakt, że ich dzieci mogą spędzać tyle czasu na oglądaniu tak bezsensownych treści i czerpać z tego jakąkolwiek przyjemność. Tym bardziej, że odcinki Skibidi Toilet pełne są również iście łazienkowego humoru, czyli np. różnych fekalnych żartów.

Dostęp do tego typu treści mają coraz młodsze dzieci. Mimo że sam twórca zaznaczył, że serie można oglądać dopiero po ukończeniu 14. roku życia, to znają ją już nawet kilkuletnie maluchy. Niestety “zabawa” nie zawsze kończy się na głupich żartach. Czasami przenosi się również do prawdziwego życia, a wtedy może już stanowić realne zagrożenie dla najmłodszych. W internecie już teraz nie brakuje nagrań, na których widać, jak dzieci i młodzież wchodzą do wiader, kucają na muszlach klozetowych itp., a w atmosferze zabawy o wypadek nietrudno.

Warto również pamiętać, że samo zakazywanie dziecku oglądania takich treści czy zakładanie blokady rodzicielskiej to może być za mało. Zawsze może przecież obejrzeć filmik w szkole czy w domu koleżanki. Rodzice powinni na spokojnie porozmawiać z dzieckiem, zapytać, wytłumaczyć swój punkt widzenia i potencjalne zagrożenia.

Sprawdź też:

Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general