Matury 2024 – oto terminy kluczowe dla uczniów! Zdających czeka niespodziewana zmiana

Zakończenie roku szkolnego to dla większości uczniów bardzo radosny moment, ale nie wszyscy mogą się w pełni cieszyć tym wakacjami. Dla uczniów ostatnich klas szkół średnich będzie to ostatnia taka przerwa przed początkiem roku maturalnego. Wkrótce rozpoczną się intensywne przygotowania do egzaminów. Jak wygląda terminarz matur 2024? Matury 2024 – oto terminy kluczowe dla uczniów!

Matury 2024 – terminy

We wrześniu tysiące uczniów szkół średnich rozpocznie naukę w klasach maturalnych. Oznacza to kilka miesięcy intensywnej pracy i powtórek materiału z poprzednich lat. Tradycyjnie maturzyści zakończą rok szkolny wcześniej niż pozostali uczniowie, ponieważ w momencie przystępowania do egzaminów muszą być już absolwentami szkoły średniej.

Uroczysty koniec roku dla maturzystów odbędzie się w piątek 26 kwietnia 2024, a egzaminy rozpoczną się jak zwykle po długim weekendzie majowym. Na razie nie znany jest jeszcze oficjalny harmonogram matur 2024, ale wiadomo, że potrwają około 20 dni, mniej więcej do 24, 25 maja.

Zobacz: Tak wyglądała matura z matematyki w 1920 roku. “Niezbyt skomplikowane”

Harmonogram matur 2024 z możliwą zmianą

Matury zaczynają się zwykle tuż po weekendzie majowym (1-3 maja). Egzaminy z obowiązkowych przedmiotów odbywają się w pierwszych dniach maja. Język polski uczniowie piszą zawsze 4 maja, ale w przyszłym roku nastąpi z pewnością zmiana w terminarzu. Wszystko dlatego, że 4 maja wypada w sobotę. W związku z tym egzaminy zaczną się na pewno dopiero w poniedziałek 6 maja.

Sprawdź: Błąd kardynalny na maturze? Uważaj, te pomyłki mogą skutkować niezaliczeniem egzaminu

Rodzice i uczniowie pytają, kiedy matura 2024

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2024 dla maturzystów?

Prawdopodobnie 26 kwietnia 2024 roku/

Matura 2024 terminy – kiedy egzaminy?

Egzaminy maturalne rozpoczną się w poniedziałek 6 maja (pierwszego dnia uczniowie przystąpią do języka polskiego).

Kiedy matury 2024?

Matury potrwają od 6 maja, mniej więcej przez około 20 dni.

Kiedy zapisy na maturę 2024?

Deklaracje maturalną uczniowie będą składać już we wrześniu (do końca miesiąca). Czas na modyfikację będą mieli natomiast do stycznia 2024 roku.

Matury 2024 kiedy?

Od 6 maja 2024 roku.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo