Maj: znak zodiaku – Jaki znak zodiaku ma maj?

Astrologia zna 12 znaków zodiaku, które następują po sobie w kolejnych częściach roku, w miarę jak wchodzi w nie Słońce. Osoby, które urodziły się wówczas, gdy Słońce znajdowało się w znaku Byka, to zodiakalne Byki, a jeśli urodziły się wtedy, gdy Słońce znalazło się w znaku Bliźniąt, są zodiakalnymi Bliźniętami.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Byk i Bliźnięta to znaki zodiaku osób, które urodziły się w maju.
  • Byk panuje od 19/20 kwietnia do 20/21 maja.
  • Bliźnięta natomiast są znakiem zodiaku dzieci urodzonych między 21 maja a 20 czerwca.

Maj jest piątym miesiącem w roku, którego staropolska nazwa to “trawień”. Posługujemy się jednak nazwą łacińską, podobnie jak ma to miejsce w większości języków europejskich. Jaki znak zodiaku ma maj? Znak zodiaku z maja to Byk oraz Bliźnięta. Pierwszy ze znaków patronuje pierwszej części tego miesiąca, ale końcówka należy już do Bliźniąt. Jakie są osoby, które rodzą się w miesiącu maju? Zodiak przypisuje określone wady, zalety i cechy charakteru osobom będącym w tym samym znaku. Warto więc wiedzieć, czy ktoś urodzony w maju jest spod znaku Byka, czy też Bliźniąt, bo znaki te bardzo się od siebie różnią!

Maj – znak zodiaku

Maj to piąty miesiąc w roku, który ma 31 dni. Jeśli chodzi o zodiak, maj przypisany jest do znaku Byka oraz Bliźniąt. Pierwszy z nich jest statecznym znakiem ziemskim, zaś Bliźnięta to znak powietrzny. Wiele ich różni. Słońce wchodzi w znak Byka, gdy znajdzie się na odcinku ekliptyki pomiędzy 30° a 60° długości ekliptycznej. Ze znaku Byka przechodzi do znaku Bliźniąt, gdy znajdzie się na odcinku ekliptyki pomiędzy 60° a 90° długości ekliptycznej. Maj jest wiosennym miesiącem, więc osoby, które się wówczas urodziły potrafią się cieszyć życiem.

Maj – zodiak i jego opis

Gdy miesiącem czyjegoś urodzenia jest maj, znak z zodiaku tej osoby to Byk lub Bliźnięta. Zodiakalne Byki najbardziej znane są ze swojego zamiłowania do rzeczy materialnych. Lubią gromadzić luksusowe dobra i pieniądze. Są bardzo pracowite i pragną, by ich rodzinie żyło się dobrze oraz dostatnio. Byki mają zamiłowanie do wygodnictwa. Są też zmysłowe i chcą czerpać z życia pełnymi garściami. Wykazują się w życiu dużą cierpliwością, wytrwałością, odpowiedzialnością. Są niestety uparte i zaborcze, ale to dobrzy przyjaciele i wierni partnerzy.

Niestety, nie można tego powiedzieć o zodiakalnych Bliźniętach – nieważne, czy tych urodzonych w czerwcu czy jeszcze w miesiącu maj. Znak zodiaku przypisany do grupy powietrznej sprawia, że Bliźnięta są ruchliwe, energiczne, ale też powierzchowne. Nie lubią nudy, łatwo dostosowują się do nowych sytuacji. Uwielbiają przebywać z innymi ludźmi, a znane są przede wszystkim ze swojej gadatliwości. To osoby, które lubią flirtować z innymi, brak im stałości. W związku z tym często skaczą z kwiatka na kwiatek, chociaż potrafią być wierne, gdy spotkają osobę imponującą im wiedzą, z którą będą mogły robić coś ciekawego.

Byk i Bliźnięta – daty

Jeśli czyimś miesiącem urodzenia jest maj, to jaki znak zodiaku posiada ta osoba? Większa część maja przypisana jest do znaku Byka. Pod patronem tego znaku pozostają osoby, które urodziły się między 19/20 kwietnia a 20/21 maja. Po Byku następuje kolejny znak zodiaku. Maj i większa część czerwca przypisane są do znaku Bliźniąt. Zodiakalne Bliźnięta to osoby, które urodziły się między 20/21 maja a 20/21 czerwca. Dokładna data uzależniona jest od roku – warto więc sprawdzić czy w danym roku Słońce weszło w kolejny znak 20 czy 21 maja i o której godzinie. Można to sprawdzić w specjalnych tabelkach, dostępnych choćby online.

Pytania i odpowiedzi dotyczące znaków zodiaków w maju

Jaki znak zodiaku ma maj?

By poznać lepiej danego człowieka, jego wady, zalety, usposobienie, można zajrzeć w jego horoskop. Urodzonym w maju jaki znak zodiaku patronuje? Do 20/21 maja jest to Byk, a po 20/21 maja to Bliźnięta. Gdy więc ktoś dopiero co poznany jest spod znaku Byka, można zakładać, że to osoba raczej godna zaufania, stateczna, choć materialista. Z kolei Bliźnięta to prawdziwe dusze towarzystwa, gadatliwe i inteligentne, chociaż ich wiedza jest raczej powierzchowna. By więc więcej dowiedzieć się o osobie, której miesiącem urodzenia jest maj – jaki ma znak zodiaku i przypisane mu cechy – trzeba poznać także dzień urodzenia tego człowieka.

23 maja – jaki znak zodiaku?

Gdy czyjąś datą urodzenia jest 23 maj, jaki znak zodiaku posiada ta osoba? Z pewnością jest ona już spod znaku Bliźniąt, ponieważ Słońce przechodzi do tego znaku 20 lub 21 maja. To właśnie od położenia Słońca w chwili narodzin danej osoby uzależniony jest zaś jej znak zodiaku.

11 maja – jaki znak zodiaku?

Gdy datą czyjegoś urodzenia jest 11 maj, jaki znak zodiaku ma ta osoba? Na pewno to zodiakalny Byk! Pod patronatem tego znaku znajdują się osoby, które przyszły na świat między 19/20 kwietnia a 20/21 maja.

3 maja – jaki to znak zodiaku?

Gdy ktoś przyszedł na świat w dniu 3 maja, jaki to znak zodiaku? Taki człowiek będzie zodiakalnym Bykiem. Znak ten przypisany jest do osób, które urodziły się pomiędzy 19/20 kwietnia a 20/21 maja.

Sprawdź znaki zodiaku dla pozostałych miesięcy

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo