Luty: Znak zodiaku – Jaki znak zodiaku mają dzieci urodzone w lutym?

Dzieci urodzone w lutym mogą być spod znaku Wodnika oraz Ryb. Luty to drugi miesiąc w roku, kojarzony obecnie przede wszystkim z tym, że jest krótszy od innych. Co 4 lata ma 29 dni. 14 lutego obchodzimy Walentynki, czyli święto zakochanych! Na półkuli północnej jest to miesiąc zimowy, którego nazwa pochodzi od określenia srogich mrozów. Znaki zodiaku z lutego to Wodnik oraz Ryby. Który znak patronuje osobom urodzonym na początku tego miesiąca, a który przy jego końcu? Co warto wiedzieć o tych znakach zodiaku? Luty patronuje osobom twardo stąpającym po ziemi, czy też raczej uduchowionym wizjonerom?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Wodnik i Ryby to znaki zodiaku, które panują w lutym.
  • Wodnik będzie znakiem zodiaku dzieci, które urodzone są lub będą między 20 stycznia, a 18 lutego.
  • Ryby natomiast panują między 19 lutego, a 19 marca.

Luty – znak zodiaku

Jaki znak zodiaku ma luty? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, ponieważ astrologia próbuje przewidzieć przyszłość na podstawie czyjejś daty urodzenia i wzajemnego położenia względem siebie ciał niebieskim w chwili narodzin tej osoby. Znak zodiaku opiera się na pozycji Słońca. Gdy momentem czyichś narodzin jest luty, jaki znak zodiaku patronuje takiej osobie? Warto wiedzieć, że jeśli ktoś urodził się na początku miesiąca, będzie pod wpływem znaku Wodnika, a jeśli pod koniec tego miesiąca, będzie już zodiakalną Rybą. Gdy nadchodzi luty, znak z zodiaku który wówczas króluje na niebie to właśnie Wodnik – towarzyszy nam on od stycznia, bowiem rozciąga swój patronat nad urodzonymi od 19/20 stycznia.

Luty – zodiak

Nadchodzi luty – jaki znak zodiaku patronuje osobom, które się wówczas rodzą? Do 18/19 lutego zodiak wskazuje na Wodnika, czyli na 11 znak astrologiczny. Jest przypisywany osobom, które rodzą się wówczas, gdy Słońce znajduje się na odcinku ekliptyki pomiędzy 300° a 330° długości ekliptycznej. W tym czasie rodzą się osoby nietuzinkowe – wizjonerzy, którzy interesują się nowoczesnymi technologiami, wynalazkami, ideami… Są zafascynowane przyszłością, bardzo tolerancyjne i otwarte. Często wyprzedzają swoje czasy, są niekonwencjonalne i mogą uchodzić za ekscentryków. Są też jednak bardzo kreatywne, o niezależnym umyśle i dużej inteligencji.

Ciekawe świata Wodniki mogą wpaść na przełomowy pomysł, odkryć coś ważnego. Cenią sobie własną wolność i niezależność. Z kolei Ryby to znak, który przypisywany jest osobom, które rodzą się, gdy Słońce obserwowane jest na odcinku ekliptyki pomiędzy 330° a 360° długości ekliptycznej. Ryby są najbardziej uduchowione, pogrążone w marzeniach. Brak im praktyczności, za to są bardzo kreatywne i mają talenty artystyczne. Ryby posiadają dwoistą naturę, dlatego ich symbolem są właśnie 2 ryby płynące w przeciwnych kierunkach.

Wodnik i Ryby – daty

Jeśli ktoś chce poznać czyjś zestaw cech, predyspozycji i zachowań, dobrze jest zerknąć również w jego horoskop. Luty jakiemu znakowi patronuje? Wodnikowi i Rybom! Wodnik towarzyszy nam już od stycznia, ponieważ rozpoczyna panowanie 20/21 stycznia i króluje na niebie aż do 18/19 lutego. Dokładne ramy czasowe uzależnione są od konkretnego rocznika. Z kolei początek panowania znaku Ryb to 18/19 lutego, a zakończenie panowania tego znaku przypada na 20/21 marca. By dokładnie określić znak zodiaku kogoś, kto urodził się na przełomie znaków, trzeba sięgnąć do specjalnej tabelki, w której rozpisany jest moment przejścia Słońca z jednego znaku w drugi. Znając dzień, rok i godzinę urodzenia danej osoby można określić dokładnie jej znak zodiaku. Luty to miesiąc, w którym rodzi się mnóstwo wizjonerów i artystów – to jest niezmienne. Może to być jednak ceniący niezależność Wodnik, albo niepewna siebie, wrażliwa, lecz utalentowana Rybka.

Pytania i odpowiedz

Jaki znak zodiaku ma luty?

Jeśli miesiącem czyjegoś urodzenia jest luty, jaki ma znak zodiaku taka osoba? Jeśli urodziła się w pierwszej połowie miesiąca, na pewno jest zodiakalnym Wodnikiem. Od 18/19 lutego na niebie króluje jednak znak Ryb, więc ktoś urodzony od tego momentu będzie już zodiakalną Rybą.

23 lutego – jaki znak zodiaku?

Jeśli miesiącem czyjegoś urodzenia jest luty, znak zodiaku tej osoby uzależniony jest od dnia urodzenia. Na dzień 23 lutego przypada już znak Ryb – pierwsza dekada tego znaku. Urodzona wówczas osoba wykazuje duże zdolności artystyczne, jest wrażliwa, ale też niestety bardzo zmienna. Jeśli jednak opanuje swoje słabości, może osiągnąć sukces.

11 lutego – jaki znak zodiaku?

Gdy ktoś urodził się 11 lutego, to jaki znak zodiaku mu patronuje? W tym dniu Słońce znajduje się jeszcze w znaku Wodnika, dlatego urodzona wówczas osoba jest niezależna, ceni sobie swoją wolność, ma szerokie horyzonty myślowe i lubi nowości.

3 lutego – jaki to znak zodiaku?

Jeśli ktoś z Twoich znajomych urodził się w miesiącu lutym, jaki to znak zodiaku? Nietuzinkowy Wodnik czy wrażliwa Ryba? Ktoś, kogo urodziny przypadają na 3 dzień tego miesiąca to wciąż Wodnik. Znak Ryb zaczyna się dopiero 18/19 lutego.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo