Styczeń: znak zodiaku – Jaki znak zodiaku mają dzieci urodzone w styczniu?

Koziorożec i Wodnik to znaki zodiaku, które panują w styczniu. To, który znak zodiaku będzie miało dziecko urodzone w styczniu zależy od konkretnej daty. Pod znakiem koziorożca rodzą się dzieci między 22 grudnia, a 19 stycznia. Natomiast pod znakiem wodnika te, które przyszły na świat między 20 stycznia, a 18 lutego.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • W styczniu panującymi znakami zodiaku są Koziorożec oraz Wodnik.
  • Koziorożec panuje od 22 grudnia do 19 stycznia.
  • Wodnik panuje od 20 stycznia do 18 lutego.

Styczeń to pierwszy miesiąc w roku – to właśnie w nim wszystko się zaczyna. Na naszej półkuli jest to miesiąc zimowy, którego nazwa nawiązuje prawdopodobnie do słowa “tyki” lub do “styku”. Tyki był sporządzane przez gospodarzy właśnie w tym czasie, jeśli zaś chodzi o “styk” miesiąc ten styka się przecież z poprzednim rokiem, stanowiąc moment przejścia starego roku w nowy. Jaki znak zodiaku ma styczeń? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób – zarówno tych, które pragną sprawdzić znak zodiaku nowonarodzonych dzieci, jak i tych, które chcą poczytać więcej o jakiejś bliskiej osobie, urodzonej w styczniu.

Znak zodiaku ze stycznia może być związany z żywiołem ziemskim lub powietrznym – wszystko zależy od tego, w jakiej części tego miesiąca ktoś się urodził. Jeśli chodzi o styczeń, znaki zodiaku które wówczas panują to Koziorożec oraz Wodnik. Co warto wiedzieć na ten temat?

Styczeń znak zodiaku

Styczeń to jaki znak zodiaku? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Początek tego miesiąca upływa pod patronatem ziemskiego znaku Koziorożca. To znak osoby praktycznej, zwykle konserwatywnej, która niestety ma pewne trudności w przystosowywaniu się do nowych sytuacji. Nie przepada też za nowymi znajomościami. Jest to jednak osoba bardzo zaradna, odpowiedzialna i obowiązkowa, która potrafi wiele zdziałać – ma ku temu odpowiednie talenty.

Dzięki swojej pracy (a ma skłonności do pracoholizmu) potrafi dojść do wysokich stanowisk i wiele osiągnąć w życiu. Jeśli chodzi o styczeń, znak z zodiaku, który panuje w drugiej połowie tego miesiąca to Wodnik. To niemal całkowite przeciwieństwo praktycznego i obowiązkowego Koziorożca. Wodnik jest 11 astrologicznym znakiem zodiaku. Styczeń kończy się więc w znaku, który najbardziej na świecie ceni sobie wolność. Jego idee są wzniosłe, a umysł przenikliwy – potrafi spojrzeć na świat i historię z oddali.

Wodniki nie lubią rutyny i często wyprzedzają swoje czasy – interesują się nowymi technologiami, wynalazkami, nowoczesnymi ideami i potrafią spojrzeć na świat oraz życie z odpowiedniej perspektywy. To jeden z największych wizjonerów jeśli chodzi o zodiak. Styczeń zaczyna się więc pod panowaniem Koziorożca, ale kończy się pod patronatem Wodnika, który przechodzi również na część lutego.

Styczeń zodiak

Jeśli chodzi o styczeń, znaki zodiaku które wówczas panują to Koziorożec i Wodnik. Znaków zodiaku jest 12 i dzielą ekliptykę na odcinki. Koziorożec jest 10 znakiem zodiaku i przypada mu odcinek ekliptyki pomiędzy 270° a 300° długości ekliptycznej. Z kolei Wodnik to 11 znak zodiaku, pod którego patronatem rodzą się osoby, gdy Słońce obserwowane jest na odcinku ekliptyki pomiędzy 300° a 330° długości ekliptycznej. Jeśli wiemy, że czyimś miesiącem urodzenia jest styczeń, jaki znak zodiaku może mu być przypisany? Właśnie Koziorożec i Wodnik, jeśli bierzemy pod uwagę podstawową astrologię. Pamiętajmy, że prócz tego rozróżnienia można sprawdzić też między innymi horoskop indiański, celtycki, słowiański czy chiński, choć ten ostatni związany jest nie tyle z miesiącami, co z rokiem urodzenia.

Koziorożec i Wodnik – daty

Koziorożec panuje od 22 grudnia do 19 stycznia.
Wodnik panuje od 20 stycznia do 18 lutego.

Gdy nadchodzi styczeń, zodiak tkwi w znaku Koziorożca, do którego Słońce dociera 21 lub 22 grudnia. Znajduje się w tym znaku do 19/20 stycznia, kiedy to przechodzi do znaku Wodnika i tkwi w nim aż do 18 lub 19 lutego. Skąd te nieścisłości w dokładnej dacie? Wszystko zależy bowiem od rocznika! Ci, którzy urodzili się na przełomie znaków, a także osoby, które pragną poznać ich znak zodiaku, muszą sięgnąć głębiej. Konieczne jest ustalenie znaku na podstawie roku urodzenia, a najlepiej również i godziny. W internecie można znaleźć liczne tabelki, wskazujące do której godziny i którego dnia przebywało Słońce w danym znaku w konkretnym roku. Pomaga to rozróżnić również czy ktoś urodził się pod wpływem Koziorożca czy Wodnika. Warto jednak pamiętać, że najczęściej taka osoba i tak pozostaje pod wpływem obu znaków, choć jeden wyraźnie dominuje.

Pytania i odpowiedzi

Jaki znak zodiaku ma styczeń?

Jeśli chodzi o styczeń, jaki znak zodiaku patronuje osobom wówczas urodzonym? Wszystko zależy od tego w której części miesiąca się urodzili. Do 19/20 stycznia (dokładne ramy czasowe zależą od konkretnego roku) króluje Koziorożec. Dnia 20 lub 21 stycznia Słońce wchodzi do znaku Wodnika.

23 stycznia – jaki znak zodiaku ?

Nadchodzi styczeń – jaki ma znak zodiaku osoba, która urodziła się w jego drugiej połowie, na przykład 23 dnia miesiąca? W tym wypadku odpowiedź jest prosta, ponieważ na pewno jest to Wodnik! Znak ten patronuje osobom urodzonym od 20/21 stycznia.

11 stycznia – jaki znak zodiaku ?

Faktem jest, że na nasze życie w pewnym stopniu wpływa także horoskop. W styczniu jaki znak zodiaku króluje na niebie? W pierwszej części miesiąca jest to bezsprzecznie Koziorożec. Te uparte, odpowiedzialne i sumienne osoby rodzą się między 21/22 grudnia a 19/20 stycznia.

3 stycznia – jaki to znak zodiaku ?

Jednym z najważniejszym miesięcy w roku – bo miesiącem pierwszym, stanowiącym przejście między jednym rokiem a kolejnym – jest właśnie styczeń. Jaki to znak zodiaku, gdy ktoś urodzi się 3 dnia tego miesiąca? Na początku roku rodzą się osoby pozostające pod patronatem Koziorożca.

Dodaj komentarz

Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general