Najlepsze filmy dla dzieci w 2017 i zapowiedzi 2018

Uwielbiam filmy dla dzieci. Bawią, pozwalają się oderwać od szarej zimowej rzeczywistości, ale też zastanowić nad głębszym przesłaniem bajki. I choć minął czas niesamowitych Disney’owskich produkcji, takich jak Piękna i Bestia czy Król Lew, aktualne propozycje filmowe również pozwalają zaspokoić nawet dość wybredne gusta. Jakie będą najlepsze filmy dla dzieci w 2018 i które bajki zachwyciły nas w minionym 2017 roku?

Najlepsze filmy dla dzieci w 2017

Wiele przykładów świetnych filmów animowanych widzieliśmy w minionym, 2017 roku. Wśród nich na pewno należałoby wymienić pełną ciepła opowieść o wnuku Coco. O przygodach małego chłopca, który wbrew woli rodziny chciał spełnić marzenia o tym, by zostać muzykiem pisaliśmy już tutaj. Nie da się ukryć,że Pixar powrócił na ekrany w doskonałej formie przypominającej najlepsze czasy wytwórni! W ramach małego przypomnienia zobaczcie zwiastun:

Pozytywnie zaskoczyła mnie również “Potworna rodzinka”. Zabawna opowieść o tym, że na co dzień nie dostrzegamy jak ważni są dla nas najbliżsi przemawia zarówno do dorosłych, jak i do dzieci.

Filmy animowane w 2018

Równie ciekawie zapowiada się rok 2018. Na wielkie ekrany powracają przygody bohaterów, których poznaliśmy w minionych latach. Szczęśliwi będą m.in. fani “Iniemamocni”, “Toy Story” czy “Barbie”. Jakie filmy animowane zobaczymy w 2018 roku?

Filmy dla dzieci – styczeń 2018

Hitem zapowiadanym na ten miesiąc miał być Fernando. Bajka opowiada o przygodach młodego byczka, który wbrew oczekiwaniom wszystkich postanawia, że nie będzie walczył na arenie. W przeciwieństwie do swoich kolegów Fernando kocha kwiaty i nigdy nie skrzywdziłby żadnego stworzenia. Czy uda mu się oszukać przeznaczenie i wieść życie zupełnie odmienne od tego, jakie teoretycznie jest mu pisane? I czy pomimo początkowych trudności otoczenie będzie w stanie to zaakceptować? Fernando to opowieść przede wszystkim o trudnej walce o wyrwanie się ze schematów. Raczej dla nieco starszych dzieci.

Filmy animowane – luty 2018

Twórcy kultowego już Shreka powracają z nową animacją, której bohaterką jest Chloe. Dziewczynka przeprowadza się wraz z mamą do nowego miasta i domu. A tam czeka na nią nie lada wyzwanie! Szybko okazuje się, że musi się włączyć w walkę dobra ze złem.

Na początku lutego na wielkim ekranie zobaczymy też nowe przygody Pszczółki Mai. Tym razem mała pszczółka naraża się samej cesarzowej pszczół. Jeśli nie wygra walki o puchar w miodowych igrzyskach, jej ul zostanie pozbawiony miodu przygotowanego na długą zimę, która jest tuż tuż. Czy Mai ponownie uda się uratować sytuację i wyjść cało z opresji? Założymy się, że z pomocą Gucia i pozostałych przyjaciół jak zawsze dokona rzeczy niemal niemożliwych!

Filmy dziecięce – marzec 2018

W marcu czeka nas premiera kontynuacji przygód Gnomea i Julii (“Sherlock Gnom”). W ich nowym domu zaczynają znikać krasnale. W rozwiązaniu zagadki pomoże słynny detektyw Sherlock Gnom.

Filmy dla dzieci czerwiec 2018

Na wielkim ekranie znowu zagoszczą bohaterzy “Toy Story”. To już 4 część przygód Kowboja Chudego, który wyrusza na poszukiwania pastereczki Bo Peep.

W czerwcu 2018 pojawi się pierwsza aktorska wersja “Barbie”. Jej bohaterki nie trafią tym razem do krainy motyli czy wróżek. Jedna z nich (Amy Schumer) na tyle różni się od swoich koleżanek o idealnych kształtach, że zostaje przez nie wygnana do… świata ludzi! Cóż, zapowiedź filmu jest nieco zaskakująca, ale dobry scenariusz może zdziałać cuda. Być może to będzie pierwsza opowieść o Barbie, która uświadomi dziewczynkom, że talia osy w realnym świecie nie istnieje?

Filmy dla dzieci – lipiec 2018

Podczas gorących letnich dni będziemy mogli obejrzeć przygody księcia Czarusia. Premiera bajki “Książę Czaruś” zaplanowana jest na 27.07.2018 r. Wówczas to dowiemy się, czy uda się uratować miłość, a książę na widok którego mdleją wszystkie kobiety znajdzie tę jedyną.

W lipcu na ekranach kin pojawi się długo oczekiwana animacja Pixara – “Iniemamocni 2”. Czego tym razem możemy się spodziewać po niesamowitej rodzince superbohaterów? Cóż, to pozostaje tajemnicą mimo, że pierwsze zapowiedzi powstania filmu pojawiły się w 2007 roku. Fani bajki mnożą domysły, co do fabuły:

“Iniemamocni 2” to nie jedyna kontynuacja śmiesznego filmu dla dzieci, która pojawi się na ekranach kin w sierpniu 2018. W tym samym miesiącu możemy zobaczyć dalszą część przygód wampirzej rodziny z Transylwanii.

Filmy animowane – sierpień 2018

Wierzycie w historie o Yeti? Cóż, okazuje się, że Yeti też nie za bardzo wierzą w istnienie Małej stopy. Oprócz jednego z nich.

Filmy dziecięce – Listopad 2018

W tym miesiącu Grinch znowu spróbuje zepsuć wszystkim święta. Podczas, gdy mieszkańcy Ktosiowa z niecierpliwością wyczekują Bożego Narodzenia, zielony potworek zrobi wszystko, by nikt nie mógł świętować.

Filmy dla dzieci – grudzień 2018

Grudzień 2018 jest czasem kilku oczekiwanych premier. W tym miesiącu zobaczymy m.in. “Marry Poppins 2” oraz “Kota w butach 2”. To jednak nie koniec niespodzianek zapowiadanych na ten rok. Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie na wielkim ekranie pojawią się takie produkcje jak “Furby”, wyczekiwany przez chłopców “Hot Wheels” oraz ekranizacja mojej ukochanej książki z dzieciństwa “Heidi. Dziewczynka z gór”. Z zabawnych filmów dla dzieci, które będziemy mieli okazję obejrzeć należałoby wymienić “Kung Fu Pandę 4” czy “Madagascar 4”.

Wygląda na to, że rok 2018 to w dużej części czas kolejnych części produkcji, który przyniosły swoim wytwórniom spory sukces kasowy. Oprócz Fernando sporym zaskoczeniem mogą być przygody Chloe. Na pewno warto też sprawdzić, co się stanie, gdy Yeti pozna legendarną Małą stopę. A Wy już wiecie,na co wynierzecie się do kina w 2018 roku?

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo