Najlepsze pozycje seksualne dla mężczyzn z małym penisem

Pomimo tego, że blisko połowa młodych mężczyzn uważa, że ich penis jest za mały, najczęściej nie znajduje to odzwierciedlenia w przekonaniach ich partnerek. Może jednak zdarzać się, że panowie o członkach średniej lub mniejszej od średniej długości będą czuli się bardziej komfortowo wybierając pozycje seksualne, które też przyniosą większą satysfakcję ich towarzyszkom.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Zdecydowana większość mężczyzn posiada członka w standardowych rozmiarach, mieszczących się w średniej.
  • Wiedza na temat różnorodnych pozycji i znajomość technik seksualnych przyczynia się do większej satysfakcji obojga partnerów - niezależnie od wielkości penisa.
  • Pozycje polecane mężczyznom z mniejszymi penisami to takie, które umożliwiają głęboką penetrację i skupiają się na strefach erogennych kobiety.

Mały penis czy brak wiedzy?

Przekonanie niektórych mężczyzn o tym, że ich penis jest za mały, nosi nazwę kompleksu małego członka. Co ważne, w większości przypadków jest to nieuzasadniona obawa. Członki zdecydowanej większości mężczyzn mieszczą się w zakresie średniej i w ocenie ich partnerek, nie wpływają na zadowolenie z seksu. Niemniej jednak faktem jest, że niektóre tzw. pozycje dla małego penisa mogą wydłużyć czas stosunku i zwiększyć stymulację różnych obszarów wewnątrz i na zewnątrz pochwy. Seksuolodzy podkreślają, że badania w tym względzie są jednoznaczne: długość penisa nie ma znaczenia w kontekście zadowolenia z życia seksualnego obojga partnerów, natomiast znajomość różnorodnych technik – zdecydowanie tak.

Zobacz też: Orgazm w ciąży: czy orgazm szkodzi dziecku?

Rozmiary penisa – czyli co to znaczy “mały” i “duży”

Średnie rozmiary członka mogą się różnić, w zależności od metodologii badań oraz miejsca ich przeprowadzania. Aktualnie przyjmuje się, że średni rozmiar ludzkiego penisa, to 12,9 cm – 15 cm w stanie erekcji. Blisko 95% populacji posiada penisy nie mniejsze niż 10,9 cm i nie większe niż 19,1 cm w czasie erekcji. Profesor Zbigniew Lew-Starowicz podaje, że zdecydowana większość Europejczyków ma członki mieszczące się w przedziale 14-16 cm i 12 cm obwodu w stanie erekcji.  Są to wymiary, które w pełni satysfakcjonują ich partnerki.

Skąd zatem tak częste przekonanie o tym, że “mój penis jest za mały”? Seksuolodzy przyczyn kompleksu małego członka dopatrują się w porównywaniu się młodych mężczyzn do nierealnych wzorców prezentowanych w pornografii oraz zbyt wczesnego porównywania przez nieletnich swoich genitaliów do genitaliów dorosłych mężczyzn. Dodatkowo w kulturze zachodniej istnieje mit o powiązaniu wielkości członka z ogólnie pojętą “męskością”, równie szkodliwy dla poczucia własnej wartości młodych mężczyzn, jak ideał szczupłej sylwetki dla młodych kobiet.

Sprawdź: Płodność mężczyzny a wiek: Do kiedy można zostać ojcem?

Pozycje seksualne zwiększające satysfakcję z seksu

Najlepsze pozycje erotyczne to takie, które sprawiają najwięcej satysfakcji obojgu partnerom. Jeśli z różnych przyczyn okazuje się, że rozmiar ich narządów płciowych jest niedopasowany, warto poszukać pozycji, które poprawią dotychczasowe doświadczenia. Polecane pozycje dla mężczyzn z małym penisem to głównie pozycje, które pogłębiają penetrację i skupiają się na obszarach erogennych kobiety. Mogą być z powodzeniem stosowane przez wszystkie pary, jednak w sporadycznych przypadkach (gdy penis jest wyjątkowo duży lub pochwa wyjątkowo ciasna), zdarza się, że będą powodować dyskomfort partnerki.

Zobacz również: Masaż krocza przed porodem: Jak przygotować krocze do porodu?

Pozycja na misjonarza

Niezależnie od tego, jak różnorodne pozycje w seksie stosuje para, pozycja misjonarska zawsze znajduje się wśród nich. Nic dziwnego – to pozycja, która daje wyjątkowo bliski kontakt fizyczny, pozwala na wymianę czułości, pocałunków i bliski kontakt twarzą w twarz. W klasycznej wersji kobieta leży na plecach, a mężczyzna na niej, dobierając tempo. Jest to pozycja, która pozwala na różne modyfikacje. Np. pozycja misjonarska z poduszką sprawdzi się w przypadku chęci pogłębienia penetracji i zmiany jej kąta, co sprawdza się przy mniejszych rozmiarach członka. Poduszkę należy podłożyć pod pośladki kobiety tak, aby je unieść, nie powodując dyskomfortu. Z tej wersji pozycji łatwo przejść do pozycji “głębokie zatracenie”. W niej mężczyzna klęczy między nogami partnerki, której biodra się uniesione na poduszce. Partner ma wiele możliwości zmian tempa i głębokości penetracji, dodatkowo ma wolne ręce, które pozwalają na stymulację całego ciała partnerki. Swobodny dostęp do łechtaczki jest dodatkowym atutem dla pań.

Pozycja na misjonarza może być także modyfikowana poprzez podniesienie i ugięcie nóg przez partnerkę i splecenie ich na pośladkach mężczyzny. W ten sposób kobieta może przejąć część kontroli dotyczącej głębokości penetracji i zwiększyć siłę nacisku na wzgórek łonowy.

Sprawdź: Czy podczas porodu można dostać orgazmu?

Pozycja erotyczna kandelabr

Ta pozycja seksualna ta wymaga dużej sprawności fizycznej od kobiet i może być mocno wykańczająca. W niektórych przypadkach, jeśli partnerka ma większa wagę, niż partner, może być to pozycja niewygodna dla mężczyzny. Jej zdecydowanym plusem jest jednak możliwość głębokiej penetracji i stymulacji przedsionka pochwy pod ciekawym kątem. Mężczyźni cenią ją ze względu na atrakcyjny widok całego ciała partnerki z inspirującej perspektywy oraz “zamianę ról”.

W pozycji kandelabr, zwanej inaczej “włoskim żyrandolem”, mężczyzna kładzie się na plecach, a kobieta – zwrócona do niego twarzą – siada na nim okrakiem. Dłonie kobiety spoczywają za jej plecami na podłożu, podpierając ciężar ciała, po obu stronach nóg partnera. Stopy z kolei podpierają ciało z drugiej strony w lustrzany sposób (po prawej i lewej stronie brzucha partnera). Można sobie wyobrazić tę pozycję wizualizując “stolik”, w którym pępek kobiety zwrócony jest ku sufitowi.

Jeśli partnerzy są wysportowani, mężczyzna może zmodyfikować pozycję przekładając dodatkowo jedną z nóg przez udo partnerki. Zdecydowanie “zakleszcza” to pozycję i dodaje doznań, jednak stanowi wyzwanie dla kondycji.

Zobacz też: Sikanie po stosunku: Dlaczego powinnaś od razu po seksie udać się do toalety?

Pozycje seksualne: Pozycja libańska

Zwana inaczej pozycją 68, to pozycja nietypowa, dająca wiele satysfakcji kobiecie i wiele doznań wizualnych mężczyźnie. Partner leży na plecach z głową uniesioną na poduszce. Partnerka kładzie się na nim tak, aby jej wagina znajdowała się w zasięgu ust i języka partnera. Jej potylica spoczywa na jego udach (partner może zgiąć kolana, aby dać oparcie partnerce). Wiele kobiet podkreśla, że pozycja ta jest podobna do pozycji przyjmowanej na fotelu ginekologicznym – zwłaszcza, jeśli podniesie się nogi i oprze o wezgłowie łóżka lub ścianę.

Pozycja libańska jest wygodna dla par, w których partnerka nie jest zbyt ciężka dla partnera. Jej plusem jest nieskończenie wiele możliwości oralnych pieszczot kobiety – jej łechtaczki, warg sromowych, pochwy i odbytu.

Sprawdź: Dlaczego nie mam orgazmu po porodzie?

Pozycja 69

To pozycja, którą szczególnie lubią miłośnicy seksu oralnego. Jest idealnym wstępem do dalszych igraszek lub też sposobem na dłuższy akt seksualny. Jedno z partnerów leży na plecach, a drugie klęka nad nim, głową zwrócone w przeciwną stronę. Pozycja umożliwia swobodne stymulowanie waginy i penisa zarówno rękami, jak i językiem i ustami. Możliwe jest także dotykanie i pieszczenie anusa za pomocą palców lub gadżetów erotycznych, jeśli para je stosuje. Większość kobiet preferuje bycie “górą” w tej pozycji, ze względu na łatwiejszy sposób wykonywania fellatio i możliwość regulowania siły nacisku języka partnera na łechtaczkę, ale nie jest to regułą. Zmodyfikowana wersja tej pozycji polega na leżeniu obojga partnerów na boku, jednak w tej wersji może być bardziej męcząca z powodu wygięcia szyi opartej o udo partnera. Dla niektórych wadą pozycji jest brak kontaktu wzrokowego między partnerami. 69 może być także niewygodna w parach, w których partnerzy lub jedno z partnerów ma większy “brzuszek” lub występuje duża dysproporcja wzrostu.

Sprawdź: Jakie są rozmiary prezerwatyw?

Pozycja na jednorożca

Pozycja na jednorożca daje duża satysfakcję obojgu partnerów. Umożliwia głęboką penetrację, dodatkowo pozwala na jednoczesną swobodną stymulację łechtaczki i piersi. Polecana jest wszystkim parom, które nie mają problemów z jej fizycznym wykonaniem. Panowie o mniejszych rozmiarach penisa docenią ją ze względu na kąt penetracji, a ich partnerki będą zachwycone siłą stymulacji przedsionka pochwy (przy której znajduje się najwięcej zakończeń nerwowych).

Jak zatem wygląda “jednorożec”? Pozycja może być pewnym wyzwaniem dla osób niewysportowanych, jednak można ją odrobinę modyfikować. Oboje partnerów kładzie się na tym samym boku tak, aby ich twarze były zwrócone w jednym kierunku (jak “na łyżeczkę), mężczyzna jest z tyłu. Następnie partnerka zgina w kolanie i unosi nogę (tę “bliżej” sufitu). Partner może pomóc, podtrzymując ją za łydkę. Jednocześnie mężczyzna krzyżuje nogi w kostkach, co ułatwia mu rozszerzenie ud i tym samym ruchy frykcyjne. Kobieta może zmieniać kąt penetracji podnosząc się na łokciu, a także jej głębokość – przysuwając się lub odsuwając do partnera. Minusem jednorożca jest brak kontaktu wzrokowego partnerów i możliwości wymieniania pocałunków.

Sprawdź: Jak zwiększyć libido? Co je wzmacnia, a co osłabia?

Pozycje seksualne w ciąży przy małym penisie

Jeśli ciąża nie jest zagrożona i nie istnieją przeciwwskazania medyczne, seks może być uprawiany przez całe 9 miesięcy. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że niektóre pozycje seksualne w ciąży nie są wskazane ze względu na bezpieczeństwo dziecka i samopoczucie przyszłej mamy. Z pewnością na początku ciąży, gdy brzuszek jeszcze nie przeszkadza w zwykłym funkcjonowaniu, wygodna okaże się pozycja 69 (pod warunkiem, że kobieta jest na górze i nie ma zawrotów głowy) oraz pozycja na jednorożca. Od początku ciąży nie jest polecana pozycja misjonarska. W zaawansowanej ciąży sprawdzają się pozycje na jeźdźca oraz na łyżeczki.

Sprawdź: 13 najlepszych pozycji seksualnych dla kobiet w ciąży

Pozycje seksualne w pytaniach i odpowiedziach:

Która pozycja spala najwięcej kalorii?

Ze wszystkich wymienionych wyżej pozycji najbardziej wymagający fizycznie jest kandelabr – w szczególności dla kobiet.

Jakich pozycji seksualnych unikać w ciąży?

Bezwzględnie wszystkich, w których brzuch kobiety jest zgniatany. Dlatego klasyczna pozycja misjonarska nie powinna być nawet brana pod uwagę przez partnerów. Poza tym nie ma większych przeciwwskazań – należy jednak pamiętać, że na poszczególnych etapach ciąży kobiety mogą odczuwać zawroty głowy i miewać problemy z krążeniem, dlatego jeśli jakakolwiek pozycja powoduje dyskomfort (np. ze względu na odchylenie głowy lub leżenie na plecach) – należy ją zmodyfikować.

Źródła:
  • Z. Lew-Starowicz. Nowe kierunki rozwoju badań nad seksualnością kobiet i mężczyzn. „Przewodnik Lekarza”. 1, s. 37-39, 2008 (pol.).
  • H. Wessells. Penile length in the flaccid and erect states: Guidelines for penile augmentation. „The Journal of urology”. 156 (3), s. 995–997, 1996. DOI: 10.1016/S0022-5347(01)65682-9. PMID: 8709382 (ang.).

Dodaj komentarz

Zdrowie rodziców, Rodzice

Liście manuka: właściwości i stosowanie

Liście manuka to hit, który od kilku lat robi rewolucję w branży kosmetycznej. Najwięksi producenci wiodących marek kosmetycznych uwzględniają je w składach swoich produktów, poświęcając całe serie tej roślinie pochodzącej...

Czytaj dalej →
Rodzice

Vaper: kto to jest?

Przysłuchując się rozmowom dzisiejszych nastolatków można czasami mieć wrażenie, że porozumiewają się one za pomocą dziwnego języka, który brzmi równie obco, co mandaryński. Zrozumienie sensu ich wypowiedzi może się wydawać...

Czytaj dalej →
Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Rodzice

Pierwszy dzień jesieni

Pierwszy dzień jesieni – dla niektórych to przygnębiające słowa, nieodzownie przypominające o tym, że kolejne lato dobiegło końca. Którego dnia rozpoczyna się astronomiczna jesień, a kiedy przypada kalendarzowy pierwszy dzień jesieni? Pierwszy dzień...

Czytaj dalej →
Rodzice

Czym wyczyścić żelazko?

Z pewnością nie raz zastanawiałaś się, czym wyczyścić żelazko, którego zabrudzenia uniemożliwiają korzystanie z niego. Podpowiemy dzisiaj kilka niezawodnych metod, jednakże pamiętaj, że zanim się do tego zabierzesz żelazko powinno...

Czytaj dalej →
Sukienki na wesele dla świadkowej

Sukienka dla świadkowej

Wybór sukienki dla świadkowej jest sporym wyzwaniem. Zwraca ona na siebie uwagę prawie tak samo jak Panna Młoda. Sukienka musi być więc elegancka i nietuzinkowa. Sukienka dla świadkowej Zostałaś poproszona...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Sala weselna

Sala weselna to jeden z podstawowych aspektów realizacji wesela. Od poszukiwań sali weselnej najlepiej jest zacząć planowanie uroczystości. Sala weselna a liczba gości Przede wszystkim na początku oszacujcie mniej więcej liczbę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general