Sennik: Zęby – Co oznacza sen o zębach?

Zęby w snach występują raczej rzadko, ale większość osób słusznie kojarzy ten sen negatywnie. Być może dlatego, że problemy z zębami w rzeczywistym świecie oznaczają konieczność zgłoszenia się dentysty – a zatem wiążą się z odczuwanym bólem i z kosztami, jakie trzeba ponieść. Dawniej nie było tak sprawnych sprzętów i leków jak teraz, więc kłopoty z zębami oznaczały jeszcze większy ból, który w dodatku był trudny do ukojenia, a same choroby zębów mogły doprowadzić nawet do śmierci. Trudno się dziwić, że głęboko w naszej podświadomości zakorzeniony jest ten strach – i znajduje odzwierciedlenie w snach związanych z zębami. Jak sennik interpretuje takie sny? Na co wskazuje widok zębów we śnie?

Gdy śnią się zęby

Wiele zależy od tego jakiego charakteru jest sen – czyli co dokładnie dzieje się z naszymi zębami we śnie. Wypadają? A może są piękne i zdrowe? Może udajemy się do dentysty na ich leczenie, a może widzimy w lustrze zepsute, brzydkie zęby? Interpretacja snu uzależniona jest od tego, czy posiada on negatywny czy pozytywny charakter – od uczuć, które nam towarzyszą w trakcie jego trwania. Zwykle jednak uważa się, że widok zębów w śnie nie jest zbyt korzystny.

W sennikach ludowych zęby mają ważne znaczenie symboliczne. Ich pojawienie się jest bowiem związane z nadejściem jakiegoś kolejnego, ważnego etapu w życiu. W końcu u małych dzieci zęby pojawiają się dopiero gdy zaczynają one nieco rosnąć, a później także tracimy zęby mleczne na rzecz zębów stałych, jakie mają dorośli. Sen o zębach wskazuje więc wejście w kolejny etap życia, co jednak nie dzieje się zwykle bez trudów. Trzeba przecież jakiś ząb utracić, żeby mógł wyrosnąć nowy. Dlatego też sennik traktuje sny o zębach jako zapowiedź istotnych wydarzeń w życiu, al częściej są to zdarzenia negatywne. Jeśli przyśnią się zęby, można spodziewać się niestety jakiejś tragedii – nawet śmierci kogoś w rodzinie. Strach ten jest do tego stopnia zakorzeniony, że nawet osoby, które raczej nie interesują się interpretacją snów wiedzą, że sen o zębach to oznaka czegoś niedobrego.

Zobacz: Co oznacza sen o pieniądzach?

Znaczenie snów: Wypadające zęby

Sen o utracie zębów jest jednym z najbardziej nieszczęśliwych. Nie dość, że męczymy się we śnie, to jeszcze zapewne będziemy się martwić czymś w rzeczywistości. Najczęściej znaczenie snu o wypadających zębach jest bowie negatywne – jest zapowiedzią jakichś nieszczęść w życiu, przy czym chodzi tu przeważnie o problemy ze zdrowiem. Jednakże dla osób umiejących odczytywać ukryte znaczenie snów będzie to wskazówka, by zadbać lepiej o swoje zdrowie. Należy przemyśleć, czy rzeczywiście ostatnio go nie zaniedbaliśmy, a jeśli tak jest, to trzeba przemyśleć swoje zachowanie i zrobić wszystko, by wrócić do formy. Można zmienić dietę na zdrowszą, albo na przykład zacząć uprawiać sport. Taki sen może nas więc paradoksalnie uchronić przed tragedią!

Sprawdź: Gdzie mieszka Zębowa Wróżka?

Czasami dbamy o siebie, a jednak pojawia się sen o zębach. Wówczas może się odnosić nie do nas, a do kogoś innego z naszego otoczenia. Taka interpretacja jest tym właściwsza, jeśli we śnie zęby wypadły komuś innemu. Wówczas warto zwrócić uwagę na bliskie osoby – czy one dbają o siebie? Czy nie wykonują przypadkiem niebezpiecznego zawodu? A może udają się w jakąś daleką podróż, a my mamy złe przeczucia? Sen o wypadających zębach może być zapowiedzią problemów zdrowotnych kogoś bliskiego – włącznie ze śmiercią tej osoby. Interpretacja ta jest wyjątkowo nieszczęśliwa, ale niestety w licznych przypadkach się sprawdza.

Sprawdź: Co oznacza sen o śmierci?

Sennik: Zepsute zęby

Znaczenie snów o zepsutych zębach jest raczej oczywiste – ponieważ w prawdziwym życiu zepsuty ząb wiąże się z koniecznością jego leczenia, także i sen zapowiada, że będziemy się musieli zmierzyć z jakimiś problem Nadciągają kłopoty, z którymi trzeba będzie sobie poradzić. Może tutaj chodzić o problemy w relacjach z bliskimi osobami, albo też o kłopoty w sferze finansowej. Jednak sen wskazuje, że zawsze jest szansa naprawienia sytuacji – w końcu ząb jeszcze nie wypadł, nie uległ całkowitemu zniszczeniu. Jest uszkodzony, zepsuty – ale można coś z tym zrobić.

Podobna jest interpretacja snów związanych ze złamanymi zębami. Takie uszkodzenie zębów wskazuje, że prawdziwym życiu również może dojść do jakichś poważnych trudności, na przykład w relacjach miłosnych. Para może na przykład przeżywać ciężki okres we dwoje, albo ze sobą zerwać. Mogą to być też kryzysy w pracy, zakończone na przykład zwolnieniem ze stanowiska. Warto jednak mieć na uwadze, że sen pełni funkcję ostrzegawczą, a zatem jeśli w porę zauważymy problem, możemy jeszcze go rozwiązać. Przede wszystkim zaś powinniśmy mieć na uwadze, że trzeba włożyć więcej wysiłku czy to w relacje, czy też w swoją pracę – inaczej czekają nas zmiany na gorsze.

Zęby – gdy zakładamy aparat

Dawniej nie było zbyt dużych możliwości naprawy wyglądu zębów. Przeróżne problemy związane z ich nieprawidłowym ustawieniem oznaczały, że dana osoba musi z tym żyć. W tej chwil jednak można się z powodzeniem zgłosić d ortodonty, założyć aparat na zęby i po upływie krótszego czy dłuższego (zależy od problemu) okresu czasu rozwiązać problem nieprawidłowego zgryzu. Sen o zakładaniu na zęby aparatu może być sprowokowany przez samo wydarzenie, o którym intensywnie się myśli. Jeśli mamy zgłosić się na taki zabieg, możemy już kilka dni czy tygodni wcześniej miewać takie sny. W tym wypadku oznaczają jedynie strach i zdenerwowanie.

Może być jednak i tak, że o zakładaniu aparatu na zęby śni osoba, która już miała podobny aparat, albo w ogóle nie jest jej potrzebny. Najczęściej w takim wypadku chodzi o konieczność naprawienia czegoś w rzeczywistym życiu. Znaczenie snów w tym przypadku będzie związane z wyprostowaniem czegoś czy to w relacjach osobistych, czy też w kontaktach zawodowych. Możemy też śnić, że już ściągamy aparat – wówczas warto się zastanowić, czy przywiązaliśmy się zbyt mocno do rzeczy materialnych, gdy warto się skupić raczej na kwestiach duchowych.

Sprawdź Sennik: “Być w ciąży” >>

Sennik: Białe i zdrowe zęby

Sen o zębach nie musi wcale ukazywać ich w stanie rozkładu – gdy bolą, wypadają, czy też mamy z nimi jakiekolwiek inne kłopoty. Możemy śnić o zębach pięknych, białych i prostych. Jak sennik interpretuje taki sen? To jedyna opcja, w której sen o zębach posiada pozytywne przesłanie. Znaczenie snu o zdrowych, prostych zębach wiąże s przypływem pozytywnej energii i sił witalnych. To wskazówka, że czeka nas dobry okres w życiu i powinniśmy możliwie jak najlepiej go wykorzystać.

Sen taki zapowiada pasmo sukcesów, które mogą dotyczyć w zasadzie każdej dziedziny życia. Najprawdopodobniej czekają nas również premie czy wygrane – jakieś sukcesy w sprawach finansowych. Dla osób, które mają za sobą jakiś ciężki okres w życiu sen taki oznacza, że czas ten właśnie się kończy i już wkrótce nastaną lepsze chwile. Dla kobiet sen taki może oznaczać pierwsze kontakty seksualne, a dla mężczyzn przełamanie barier w kontaktach z drugą płcią. Jak zatem widać, sen o zębach wcale nie musi być przykry – wszystko zależy od tego jakie zęby widzimy we śnie i co się z nimi dzieje.

Czy nasz sennik sprawił, że wiesz już co znaczy, gdy śnią się zęby? Czy nasze znaczenia sprawdziły się w Twoim przypadku?

Dodaj komentarz

Sennik

Sennik: poznaj znaczenie swoich snów!

Sny fascynują ludzi od wieków, a sennik wyjaśnia znaczenie najpopularniejszych snów. Pojawiające się we śnie dziecko, poród, ciąża czy zęby mają przypisane sobie znaczenia. Jeśli któryś z symboli pojawiających się...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik: WODA – Co oznacza sen o wodzie?

Często sny są odzwierciedleniem naszych obaw czy oczekiwań. Czasem symbolika snu jest bardzo jasna i nie pozostawia wątpliwości co do interpretacji, czasem jednak śnią się takie rzeczy i sytuacje, którym trudno jednoznacznie...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik: jajka. Znaczenie snu o jajkach

Na przebieg naszych snów duży wpływ ma nasza podświadomość, uczucia i dotychczasowe doświadczenia. Każdy z nas miewa często powtarzające się sny, w których doszukuje się jakiejś symboliki i ukrytego znaczenia. Sny mogą...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik ŚLUB: Znaczenie snu o ślubie

Wbrew pozorom o ślubie nie śnią jedynie osoby, które w rzeczywistości planują zawarcie związku małżeńskiego i wkrótce staną na ślubnym kobiercu. Ślub oraz sprawy związane z nim są częstym motywem...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik – wąż

Wąż to symbol sprytu, podstępu i nieczystych spraw. W związku z tym sny, w których widziany jest wąż kojarzą się źle, a wiele osób myśli, że takie koszmary są przestrogą...

Czytaj dalej →
Dolegliwości niemowląt

Śluz w kupce niemowlaka

Śluz w kupce niemowlaka budzi niepokój świeżo upieczonych rodziców i sprawia, że rozważają oni wizytę u pediatry. Kiedy jest on powodem do niepokoju, a kiedy nie należy się przejmować jego...

Czytaj dalej →
Szczepienia

Niemowlę po szczepieniu

Wymioty, brak apetytu, rozdrażnienie. To tylko niektóre objawy, które mogą wystąpić u dziecka po szczepieniu. Sprawdź jak powinna wyglądać kwarantanna brzdąca i jak zapobiegać innym objawom. Dowiedz się jak odróżnić...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt, Nauka chodzenia

Pchacz czy chodzik?

Pchacz czy chodzik, czyli czy i czym wspomagać naukę chodzenia u dzieci? Pomysł na ten wpis pojawił się po przeczytaniu komentarzy, które dziś pojawiły się na naszym Instagramie. Chodziło o...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general