Sennik: “Być w ciąży” – Znaczenie snu o byciu w ciąży

Sny o byciu w ciąży zdarzają się każdemu – przede wszystkim kobietom, ale czasem i panowie miewają podobne marzenia senne. Snów nie powinno się bowiem interpretować dosłownie – to podpowiedzi naszej podświadomości, dzięki którym można z innej perspektywy spojrzeć na rzeczywistość. Można również otrzymać wskazówki na przyszłość, jeśli tylko umie się odpowiednio zinterpretować wszystkie szczegóły snu. Być w ciąży we śnie to motyw bardzo popularny, którego właściwa interpretacja uzależniona jest w dużej mierze od okoliczności. Przede wszystkim znaczenie snów inne jest inne, gdy o ciąży śni kobieta będąca rzeczywiście w ciąży, a inne, gdy to sen osoby jeszcze bezdzietnej. Wiele zależy również od uczuć, jakie towarzyszą nam w takim śnie. Jeśli śniło Ci się bycie w ciąży, sprawdź co taki sen dla Ciebie oznacza i jakie wskazówki na przyszłość Ci przekazuje!

Być w ciąży – Sennik

Sen o ciąży dla niektórych jest upragniony, bo na przykład taka osoba bardzo chciałaby zajść w ciążę. Dla innych jednak może być to sen przerażający, ponieważ na przykład obawiają się niechcianej ciąży. Sennik interpretuje ciążę na różne sposoby – niekoniecznie chodzi tu o potrzebę posiadania potomka. Może to być również oznaka narodzin czegoś nowego, kiełkowania jakiegoś pomysłu, zmian w osobowości takiego człowieka i w jego podejściu do życia. Ciąża we śnie najczęściej jest bardzo dobrym znakiem na przyszłość – chyba że śni się nam, iż przebie komplikacjami. W takim wypadku bowiem na drodze do naszego sukcesu mogą pojawić się nieprzewidz przeszkody, które trzeba będzie pokonać. Warto zapamiętać możliwie jak najwięcej szczegółów takiego snu – wówczas będzie można łatwiej zinterpretować jego znaczenie.

Ciąża zawsze oznacza coś nowego – jakiś kolejny etap życia i rozpoczęcie czegoś unikalnego. Dlatego też we śnie motyw ten odgrywa podobną rolę. Dawniej uważano, że sen o ciąży zwiastuje nadejście lepszego okresu pod względem finansowym. Miał to być nawet symbol zbliżającego się bogactwa. Sen o ciąży był zatem bardzo pożądany. Może to być zresztą zapowiedź zmian w innej sferze życia – czy to prywatnej, czy też zawodowej. Może wskazywać na ziszczenie się nadziei co do jakiegoś zamierzenia. Jeśli sen pojawia się w momencie, gdy mocno się nad czymś zastanawiamy i musimy podjąć ostateczną decyzję, wskazuje, że obierzemy właściwy kierunek – że warto podjąć ryzyko i z pewnością będziemy zadowoleni z wyklarowania się nowego planu.

Sen o byciu w ciąży – co znaczy dla kobiety?

Bycie w ciąży we śnie śni się przede wszystkim kobietom – mężczyźni głównie śnią o swoich partnerkach, które w ów snach są w stanie błogosławionym. U pań jest to zwykle odzwierciedlenie pragnień (choćby ukrytych), albo też obaw – przecież nie każda kobieta chce mieć dziecko i różne są momenty w których podejmuje się decyzję o staraniach o potomka. Znaczenie snów o ciąży u kobiet jest interpretowane jednak przeważnie w sposób pozytywny – j rozpoczęcie czegoś ciekawego, co przyniesie radość. Według ludowych podań to także zapowiedź bogactwa. Jest to zawsze pozytywna wskazówka, choćby kobieta w danym śnie tylko widziała kogoś innego w ciąży.

Sennik podaje również, że kobieta śniąca o ciąży może podświadomie nie być zadowolona ze swojego życia. Zapewne chciałaby, żeby coś się w nim zmieniło na lepsze – i to niekoniecznie w kwestiach prywatnych. Może też na przykład cierpieć zawodowo, gdyż z jakichś powodów nie jest w stanie w pełni wykorzystywać swoich talentów. W takim wypadku sen o ciąży wskazuje na zmiany, jakie wkrótce dokonają się w jej życiu – i choć zapewne wywrócą je do góry nogami, to jednak dzięki nim stanie się w efekcie szczęśliwsza.

Sen o ciąży – co znaczy dla mężczyzny?

Mężczyźni również miewają czasami sny, iż są w ciąży. Wówczas wróżba oznacza dla nich jakieś nietuzinko wydarzenie, które odmieni życie – nada mu pozytywny bieg. Sen taki warto więc interpretować w sposób radosny, zamiast martwić się i głowić cóż może oznaczać! Według ludowych przekazów znaczenie snu o ciąży wskazuje na odmianę w sferze materialnej, a zatem pomnożenie majątku – fortuna na pewno więc do takiej śniącej osoby się niedługo uśmiechnie!

Najczęściej jednak panowie śnią o tym, iż to ich partnerka jest w ciąży. Może to być skutek starań o powiększenie rodziny i wówczas wskazuje na pozytywny finał. O ciąży może jednak śnić ktoś, kto obawia się, że partnerka zajdzie w ciążę, chociaż jeszcze nie są jako para gotowi na zostanie rodzicami. W takim wypadku sen jedynie odzwierciedla obawy i częste myśli dotyczące możliwości takiej sytuacji. Ważne są także uczucia, jakie pojawiają się we śni Czasami śpiący może sobie nawet nie uświadamiać, że chciałby już zostać rodzicem. Jeśli pracuje akurat nad jakimś ważnym projektem, które daje mu szansę na awans, albo chce właśnie założyć firmę, sen o ciąży może wskazywać na pozytywne efekty podjętych przedsięwzięć. Nie należy się więc bać, tylko odważnie ruszyć do przodu. Jeśli zaś jakaś inna kobieta jest w ciąży i po prostu widzi się taki motyw w swoim śnie, wskazuje to na korzyści materialne, które będą udziałem osoby śpiącej – choćby nawet przyszły z najmniej oczekiwanej strony.

Widzieć kogoś w ciąży – znaczenie

Być w ciąży we śnie to jednocześnie interpretować znaczenie tego snu w odniesieniu do siebie. Stąd też jeśli w śnie w ciąży jest jakaś inna osoba, kobieta najczęściej wpada w konsternację, nie wiedząc jak taki sen poprawnie rozumieć. Sennik wyjaśnia, że to nadal wskazówka odmiany sytuacji finansowej na lepsze. Sen taki może się nawet pojawiać przez wiele nocy – oznacza to, że śpiący zmierza w dobrym kierunku i zapewne zrealizuje swoje marzenia.

Wiele zależy jednak od uczuć towarzyszącym snom, jak też innych wydarzeń, jakie wiążą się z ciążą. Sam poród jest raczej pozytywną wskazówką, choćby przebiegał z komplikacjami. Taki sen może być dla kobiety traumatyczny, jednak oznacza, że w walce z przeciwnościami losu odniesie sukces. Można śnić na przykład o ciąży bliźniaczej – w takim wypadku oznacza to, że odniesie się sukces na więcej niż jednym polu lub że będzie on naprawdę spektakularny. Jeśli jednak śnimy o przeprowadzaniu badań i wyniki nie są korzystne, wskazuje to na możliwe kłopoty z dotarciem do celu.
Jeśli ktoś śni o aborcji, sennik interpretuje ów sen jako przyszłe zatrzymanie się rozwoju w świecie rzeczywistym – i to na własne życzenie. Osiągnięcie marzeń może się nie udać, lecz nie można za to winić nikogo prócz siebie i własnych decyzji.

Być w ciąży we śnie a prawdziwa ciąża

Sen o byciu w ciąży we śnie pojawia się często u kobiet, które już są w ciąży. W takim wypadku odzwierciedla jedynie ich niepokoje, obawy, ale i radość. Ciąża jest przecież niezwykłym stanem, gdy ból, troska i szczęście mieszają się ze sobą. To okres kłopotliwy, ale jednocześnie niezwykły – dlatego też myśli krążące wokół dziecka znajdują swo odzwierciedlenie w snach. Nie należy martwić się, jeśli sny pokazują, że dziecko jest chore, albo że ciąża nie przebiega prawidłowo – w tym wypadku są to najczęściej jedynie objawy troski i niepokoju, jaki dotyka kobietę w ciąży. I jest to jak najbardziej naturalne, powszechne.

Zobacz też: Sen o kobiecie w ciąży – znaczenie i interpretacja symboli

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo