Jakie sklepy będą otwarte w Wigilię? Do której godziny zrobimy zakupy 24 grudnia?

Wielu z nas świąteczne zakupy zostawia dosłownie na ostatnią chwilę. Jeśli należysz do tego typu ludzi, przyda ci się wiedza, w jakich sklepach i do której godziny zrobisz ostatnie zakupy przed Wigilią. 24 grudnia to wyjątkowy dzień, a co za tym idzie sklepy nie pracują w normalnych porach. Jakie sklepy będą otwarte w Wigilię? Wigilia sklepy – do której otwarte?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Wszystkie sklepy są otwarte w Wigilię ponieważ nie jest to dzień wolny od pracy.
  • W Wigilię obowiązuje ustawa o zakazie handlu od godziny 14.00. Wyjątkiem są sklepy, w których stanie za ladą ich właściciel - te mogą być otwarte dowolnie długo.
  • Dyskonty takie jak Biedronka, Lidl, Żabka, Rossmann będą czynne najprawdopodobniej do godziny 13.00.

Wigilia sklepy – do której otwarte?

Wigilia nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Jednak od godziny 14.00 w dniu 24 grudnia obowiązuje ustawa o zakazie handlu, w związku z czym sklepy nie mogą być otwarte później. Pozwala to pracownikom spokojnie się przygotować i usiąść do Wigilii wraz z rodziną. Warto brać to pod uwagę, planując zakupy na ostatnią chwilę. Galerie handlowe również zamykają się wcześnie – zazwyczaj są otwarte maksymalnie do 13.00.

Jedynie sklepy małe osiedlowe i tzw. franczyzowe jeśli za ladą stanie właściciel, mogą być otwarte dłużej, nawet przez cały wieczór. Jest to jednak rozwiązanie prawie nieużywane.

Zobacz także: Opowieść o Bożym Narodzeniu dla dzieci. Jak opowiedzieć dziecku o narodzinach Jezusa?

Sklepy Wigilia – godziny otwarcia

Zgodnie z przepisami w Wigilię, 24 grudnia, od godziny 14.00 obowiązuje zakaz handlu. Sklepy nie mogą więc być otwarte dłużej niż do 14.00, ale większość najpopularniejszych dyskontów zamyka się nawet wcześniej – o 13.00. Warto więc dobrze zaplanować sobie zakupy, aby ze wszystkim się wyrobić.

Do 13.00 będą otwarte:

  • Biedronka,
  • Lidl,
  • Auchan,
  • Kaufland,
  • Carrefour
  • Netto.

Zobacz: Co zrobić, żeby choinka długo stała? Te proste triki pozwolą jej zachować świeżość

Biedronka – godziny otwarcia Wigilia

Sklepy Biedronka w Wigilię będą otwarte do godziny 13.00, tak aby pracownicy również mogli spokojnie przygotować się do świątecznej kolacji.

Sprawdź: Jak zamrozić pierogi? Jak przygotować pierogi do zamrożenia?

Żabka w Wigilię

Jakie godziny otwarcia w wigilię ma Żabka? W tym sklepie będzie można zrobić zakupy o godzinę dłużej niż w Biedronce, bo do 14.00. Wyjątkiem mogą być sklepy, w których właściciel sam stanie za ladą – te mogą być otwarte do późna.

Zobacz także: Czy w Wigilię można jeść mięso?

Lidl – godziny otwarcia w Wigilię

Lidl w Wigilię otwarty będzie standardowo jak większość tego typu sklepów, czyli do godziny 13.00. W wigilijny dzień trzeba się liczyć ze zwiększonym tłokiem i kolejkami do kas, dlatego – jeśli mamy taką możliwość – lepiej zrobić zakupy w ciągu tygodnia.

Z kolei Rossmann godziny otwarcia w Wigilię ma takie: w poprzednim roku drogerie były otwarte do godziny 13.00 lub 13.30 – w zależności od sklepu i tak najprawdopodobniej będzie i w tym roku. To oznacza, że przez połowę spokojnie będzie można tam kupić jeszcze ostatnie niezbędne produkty – takie jak kosmetyki, pastę do zębów. Zaopatrzymy się tam również w mleko modyfikowane czy pieluchy dla dzieci.

Zobacz także: Jaka Ewangelia na Wigilię?

Rodzice pytają o sklepy otwarte w Wigilię:

Czy w wigilię sklepy są otwarte?

Tak, są otwarte wszystkie sklepy.

Do której są otwarte sklepy w wigilię 2022?

Większość najpopularniejszych sklepów otwarta jest do godziny 13.00. Wyjątkiem są sklepiki, w których właściciel sam stanie za ladą, te mogą być otwarte do późna.

Biedronka – do której czynna w Wigilię?

Ten sklep będzie czynny do godziny 13.00

Jakie sklepy otwarte w Wigilię?

W zasadzie wszystkie: duże markety i małe osiedlowe sklepiki, księgarnie, piekarnie, apteki, drogerie.

Czy kurierzy pracują w Wigilię?

Tak, większość firm kurierskich pracuje w Wigilię, ale krócej, przeważnie do godziny 14.00.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Ciekawe pomysły na zaręczyny

Zanim nastąpi sakramentalne „tak” przed ołtarzem, zawiązują się tak zwane zaręczyny. Chłopak prosi swoją dziewczynę o rękę wręczając jej pierścionek zaręczynowy. Jest to część tradycji oraz bardzo ważny moment w...

Czytaj dalej →
Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo