Jakie sklepy będą otwarte w Wigilię? Sprawdź godziny ich otwarcia

Wielu z nas świąteczne zakupy zostawia dosłownie na ostatnią chwilę. Jeśli należysz do tego typu ludzi, przyda ci się wiedza w jakich sklepach i do której godziny zrobisz ostatnie zakupy przed wigilią. Weź pod uwagę, że robienie zakupów tuż przed świętami oznacza większy tłok w sklepach i większe ryzyko zakażenia koronawirusem. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie sklepy w wigilię będą otwarte!

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Wszystkie sklepy są otwarte w Wigilię ponieważ nie jest to dzień wolny od pracy.
  • W Wigilię obowiązuje nakaz zamykania handlu do godziny 14.00. Wyjątkiem są sklepy, w których stanie za ladą ich właściciel - te mogą być otwarte dowolnie długo.
  • Dyskonty takie jak Biedronka, Lidl, Żabka, Rossmann będą czynne do godziny 13.00 lub 14.00.

Sklepy otwarte w Wigilię

Wigilia nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Jednak zwyczajowo przyjęło się, że sklepy i galerie handlowe nie są otwarte tak samo długo jak w zwykły dzień. Pozwala to pracownikom spokojnie usiąść do wigilii wraz z rodziną. Warto brać to pod uwagę, planując zakupy na ostatnią chwilę. Jedynie sklepy małe osiedlowe i tzw. franczyzowe jeśli za ladą stanie właściciel, mogą być otwarte dłużej, nawet przez cały wieczór. Jest to jednak rozwiązanie prawie nieużywane.

Zobacz także: Niedziele handlowe grudzień 2021. Jak pracują sklepy w grudniu 2021?

Godziny otwarcia sklepów w Wigilię

Przeważnie sklepy i galerie handlowe są otwarte do godziny 14.00, często jednak są zamykane godzinę wcześniej tzn. o 13.00. Jedynie sklepy, w których za ladą stanie właściciel mogą być otwarte dowolnie długo tego dnia.

Biedronka – godziny otwarcia Wigilia

W poprzednich latach sklepy Biedronka w wigilię były otwarte do godziny 13.00. W tym roku z pewnością będzie tak samo. To bardzo popularny wśród Polaków sklep. Do której Biedronka będzie otwarta w Wigilię zobaczysz na oficjalnej stronie dyskontu.

Żabka w Wigilię

Jakie godziny otwarcia w wigilię ma Żabka? W tym sklepie będzie można zrobić zakupy o godzinę dłużej niż w Biedronce, bo do 14.00. Wyjątkiem mogą być sklepy, w których właściciel sam stanie za ladą – te będą otwarte do późna.

Zobacz także: Czy w Wigilię można jeść mięso?

Lidl – godziny otwarcia w Wigilię

Lidl w Wigilię otwarty będzie standardowo jak większość tego typu sklepów, czyli do godziny 13.00. W wigilijny dzień trzeba się liczyć ze zwiększonym tłokiem i kolejkami do kas. Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego i noszeniu maseczek w sklepach!

Z kolei Rossmann godziny otwarcia w Wigilię ma takie: w poprzednim roku drogerie były otwarte do godziny 13.00 lub 13.30 – w zależności od sklepu i tak najprawdopodobniej będzie i w tym roku. To oznacza, że przez połowę dnia wigilijnego będziecie mogli kupić tam zestawy kosmetyków na prezenty lub zaopatrzyć się w mleko czy w pieluchy dla dzieci.

Zobacz także: Jaka Ewangelia na Wigilię?

Rodzice pytają o sklepy otwarte w Wigilię:

Czy w wigilię sklepy są otwarte?

Tak, są otwarte wszystkie sklepy.

Do której są otwarte sklepy w wigilię 2021?

Do godziny 13.00 lub 14.00. Wyjątkiem są sklepiki, w których właściciel sam stanie za ladą, te mogą być otwarte do późna.

Biedronka – do której czynna w wigilię?

Ten sklep będzie czynny do godziny 13.00

Jakie sklepy otwarte w wigilię?

W zasadzie wszystkie: duże markety i małe osiedlowe sklepiki, księgarnie, piekarnie, apteki, drogerie.

Czy kurierzy pracują w wigilię?

Tak, większość firm kurierskich pracuje w wigilię, ale krócej, przeważnie do godziny 14.00.

Dodaj komentarz

Zakupy

Sukienka dla dziewczynki na wesele

Coraz częściej małe dzieci są pełnoprawnymi gośćmi na weselnych przyjęciach i bawią się na nich do późnego wieczora. Popularne stało się wynajmowanie przez państwa młodych specjalnych animatorów, którzy zajmują się...

Czytaj dalej →
Zakupy

Sukienki dresowe dla dziewczynek

Sukienki dresowe dla dziewczynek mogą być noszone na wiele sposobów. To wygodne ubranko włożysz zarówno na co dzień, jak i od święta. Od czego to zależy? Jak zwykle diabeł tkwi w...

Czytaj dalej →
Zakupy

Plecak Vans

Vans to marka, którą wielu z nas kojarzy z obuwiem. Zapominamy, że istniejąca od ponad pięćdziesięciu lat firma słynie również z wysokiej jakości odzieży sportowej i akcesoriów. Buty, odzież i...

Czytaj dalej →
Zakupy

Buty dla dziewczynek

Dzieci celebrytów i blogerów niejednokrotnie udowodniły nam, że moda nie ma ograniczeń wiekowych, a stylowo można wyglądać od przysłowiowej kołyski. Czym jednak byłaby mała fashionistka bez właściwie dobranych do stylizacji...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt, Zakupy

Zabawki kreatywne dla dziewczynek

Zabawki kreatywne wspierają rozwój dziecka. Ćwiczą wyobraźnię, pomagają w nauce myślenia przestrzennego, wymagają wykazania się przez malucha pomysłowością i sprytem. Rynek oferuje szeroki wybór zabawek dedykowanych nie tylko dla określonego wieku...

Czytaj dalej →
Mama, Moda, Zakupy

Jaka sukienka na wesele dla mamy?

Sezon weselny już w pełni. Znalezienie odpowiedniej kreacji na to wydarzenie zawsze stanowi prawdziwe wyzwanie. Tym większe, gdy jest się karmiącą mamą. Sukienki na wesele dla mamy, która podczas imprezy...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general