Jakie sklepy będą otwarte w Wigilię? Do której godziny zrobimy zakupy 24 grudnia?

Wielu z nas świąteczne zakupy zostawia dosłownie na ostatnią chwilę. Jeśli należysz do tego typu ludzi, przyda ci się wiedza, w jakich sklepach i do której godziny zrobisz ostatnie zakupy przed Wigilią. 24 grudnia to wyjątkowy dzień, a co za tym idzie sklepy nie pracują w normalnych porach. Jakie sklepy będą otwarte w Wigilię? Wigilia sklepy – do której otwarte?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Wszystkie sklepy są otwarte w Wigilię ponieważ nie jest to dzień wolny od pracy.
  • W Wigilię obowiązuje ustawa o zakazie handlu od godziny 14.00. Wyjątkiem są sklepy, w których stanie za ladą ich właściciel - te mogą być otwarte dowolnie długo.
  • Dyskonty takie jak Biedronka, Lidl, Żabka, Rossmann będą czynne najprawdopodobniej do godziny 13.00.

Wigilia sklepy – do której otwarte?

Wigilia nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Jednak od godziny 14.00 w dniu 24 grudnia obowiązuje ustawa o zakazie handlu, w związku z czym sklepy nie mogą być otwarte później. Pozwala to pracownikom spokojnie się przygotować i usiąść do Wigilii wraz z rodziną. Warto brać to pod uwagę, planując zakupy na ostatnią chwilę. Galerie handlowe również zamykają się wcześnie – zazwyczaj są otwarte maksymalnie do 13.00.

Jedynie sklepy małe osiedlowe i tzw. franczyzowe jeśli za ladą stanie właściciel, mogą być otwarte dłużej, nawet przez cały wieczór. Jest to jednak rozwiązanie prawie nieużywane.

Zobacz także: Opowieść o Bożym Narodzeniu dla dzieci. Jak opowiedzieć dziecku o narodzinach Jezusa?

Sklepy Wigilia – godziny otwarcia

Zgodnie z przepisami w Wigilię, 24 grudnia, od godziny 14.00 obowiązuje zakaz handlu. Sklepy nie mogą więc być otwarte dłużej niż do 14.00, ale większość najpopularniejszych dyskontów zamyka się nawet wcześniej – o 13.00. Warto więc dobrze zaplanować sobie zakupy, aby ze wszystkim się wyrobić.

Do 13.00 będą otwarte:

  • Biedronka,
  • Lidl,
  • Auchan,
  • Kaufland,
  • Carrefour
  • Netto.

Zobacz: Co zrobić, żeby choinka długo stała? Te proste triki pozwolą jej zachować świeżość

Biedronka – godziny otwarcia Wigilia

Sklepy Biedronka w Wigilię będą otwarte do godziny 13.00, tak aby pracownicy również mogli spokojnie przygotować się do świątecznej kolacji.

Sprawdź: Jak zamrozić pierogi? Jak przygotować pierogi do zamrożenia?

Żabka w Wigilię

Jakie godziny otwarcia w wigilię ma Żabka? W tym sklepie będzie można zrobić zakupy o godzinę dłużej niż w Biedronce, bo do 14.00. Wyjątkiem mogą być sklepy, w których właściciel sam stanie za ladą – te mogą być otwarte do późna.

Zobacz także: Czy w Wigilię można jeść mięso?

Lidl – godziny otwarcia w Wigilię

Lidl w Wigilię otwarty będzie standardowo jak większość tego typu sklepów, czyli do godziny 13.00. W wigilijny dzień trzeba się liczyć ze zwiększonym tłokiem i kolejkami do kas, dlatego – jeśli mamy taką możliwość – lepiej zrobić zakupy w ciągu tygodnia.

Z kolei Rossmann godziny otwarcia w Wigilię ma takie: w poprzednim roku drogerie były otwarte do godziny 13.00 lub 13.30 – w zależności od sklepu i tak najprawdopodobniej będzie i w tym roku. To oznacza, że przez połowę spokojnie będzie można tam kupić jeszcze ostatnie niezbędne produkty – takie jak kosmetyki, pastę do zębów. Zaopatrzymy się tam również w mleko modyfikowane czy pieluchy dla dzieci.

Zobacz także: Jaka Ewangelia na Wigilię?

Rodzice pytają o sklepy otwarte w Wigilię:

Czy w wigilię sklepy są otwarte?

Tak, są otwarte wszystkie sklepy.

Do której są otwarte sklepy w wigilię 2022?

Większość najpopularniejszych sklepów otwarta jest do godziny 13.00. Wyjątkiem są sklepiki, w których właściciel sam stanie za ladą, te mogą być otwarte do późna.

Biedronka – do której czynna w Wigilię?

Ten sklep będzie czynny do godziny 13.00

Jakie sklepy otwarte w Wigilię?

W zasadzie wszystkie: duże markety i małe osiedlowe sklepiki, księgarnie, piekarnie, apteki, drogerie.

Czy kurierzy pracują w Wigilię?

Tak, większość firm kurierskich pracuje w Wigilię, ale krócej, przeważnie do godziny 14.00.

Dodaj komentarz

Zakupy

Kalosze dziecięce

Właściwie trudno powiedzieć, dlaczego kalosze dziecięce były obuwiem uwielbianym przez najmłodszych na długo przed pojawieniem się bajki o zabawnej śwince Peppie, która uwielbia wskakiwać w błoto. Te buty mają w sobie...

Czytaj dalej →
Zakupy

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Często można zauważyć na ulicach małe dzieci, które są wystylizowane nie gorzej niż ich rodzice. Modne ubranka, markowe buciki, starannie przygotowana fryzura, a na małym nosku okulary przeciwsłoneczne. Nie należy...

Czytaj dalej →
Mama, Zakupy

Gorset wyszczuplający

Choć bardzo się cieszyłam z faktu, że jestem w ciąży, przyznam, że przez ostatnie 2 miesiące z utęsknieniem czekałam na powrót do dawnej figury. I na to by włożyć ubrania,...

Czytaj dalej →
Ciąża, Karmienie niemowląt, Zakupy

Podgrzewacz do butelek

Podgrzewacz do butelek to według wielu osób jedna z obowiązkowych pozycji w wyprawce niemowlęcia. Można jednak się również spotkać z opiniami, że to zbędny gadżet. Kto ma rację? Czy podgrzewacz...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Dzieci na weselu

Zamierzasz wyprawić huczne wesele. Zapraszasz więc gości. Goście weselni to zazwyczaj osoby dorosłe, ale wiele z tych osób ma już swoje dzieci. Prosząc osoby dorosłe na wesele ważne jest by...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Karmienie niemowląt

Ile mleka dla noworodka?

Jaką ilość pokarmu potrzebuje niemowlak? Jeśli czytałeś/aś mój pierwszy wpis na blogu o białej kupce to wiesz, że mieliśmy na początku delikatne problemy z karmieniem Zuzi. Od głodówki po obżarstwo...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general