Urodziła trzy pary bliźniąt w ciągu 5 lat. Zdradza, jak wygląda jej codzienność. “Pranie wstawiam 4 razy na dzień, robot sprzątający chodzi 24 na dobę”

Już jedno dziecko potrafi wywrócić całe życie i dom do góry nogami, a co dopiero bliźnięta i to… razy trzy. Z tak ogromnym wyzwaniem musiała zmierzyć się Kathleen Marie oraz jej mąż. W ciągu 5 lat powitali na świecie trzy pary bliźniaków, a najstarsze dzieci mają dziś zaledwie 7 lat. Para postanowiła podzielić się swoją historią i zdradzić, jak wygląda ich codzienność.

Dobra organizacja to podstawa

Kathleen postanowiła opowiedzieć o swoim życiu dziennikarzom portalu Business Insider India. Kobieta przyznaje, że najbardziej wymagający czas to oczywiście wakacje, kiedy cała szóstka jej dzieci jednocześnie jest w domu i trzeba im zapewnić nie tylko opiekę, ale także rozrywkę. Kathleen nie narzeka jednak i stwierdza, że znakomicie odnajduje się w roli mamy.

Co ciekawe, posiadanie aż szóstki tak małych dzieci nie sprawia, że rodzice muszą rezygnować z atrakcji. Często wybierają się wspólnie na plażę, na plac zabaw czy organizują pikniki na świeżym powietrzu.

Kluczowa jest oczywiście organizacja. Wszystkie wyjścia czy wyjazdy muszą być starannie zaplanowane i przygotowane. Wiadomo, że z taką gromadą zawsze może wydarzyć się coś niespodziewanego, Kathleen oraz jej mąż starają się ograniczać niespodzianki.

Rodzice radosnej gromadki nie ukrywają jednak, że odpowiednie przygotowanie bywa bardzo męczące. Za każdym razem trzeba przygotować picie oraz jedzenie w większych ilościach, a już samo zapakowanie się do samochodu, zapięcie pasów i zamocowanie fotelików to czasochłonne i wyczerpujące zajęcie.

Zobacz: Mąż wybrał wyjątkowe imię dla dziecka. Żona dowiedziała się, skąd czerpał inspirację, i spakowała walizki

Obowiązki domowe przy szóstce dzieci?

Spędzanie czasu w domu również wymaga sporo zaangażowania, dobrej organizacji oraz przede wszystkim cierpliwości. Zabawę i opiekę trzeba niestety łączyć z obowiązkami domowymi, których przy 8-osobowej rodzinie nie brakuje. Kathleen przyznaje, że sprzątanie, gotowanie czy inne zadania są niemal niewykonalne, gdy wszystkie dzieci są jednocześnie w domu.

Mama gromadki narzeka szczególnie na pranie. Bywają dni, kiedy musi włączyć pralkę nawet 3-4 razy. Aby zaoszczędzić nieco czasu, rodzina używa robota sprzątającego, który pracuje, gdy rodzina smacznie śpi.

Kwestię zakupów dla tak licznej rodziny Kathleen rozwiązała w najprostszy sposób – po prostu zamawia artykułu spożywcze przez internet, dzięki czemu oszczędza czas i energię tak potrzebną przy szóstce dzieci.

Historia Kathleen oraz jej rodziny jest naprawdę niezwykła. Szansa na urodzenie trzech par bliźniaków wynosi 1 na 200 000, co oznacza, że istnieje większe prawdopodobieństwo wygrania na loterii.

Sprawdź też:

Źródła:
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo