Teściowa zdradziła mi trik na czystą i pachnącą pralkę. Wlewa do bębna jedną rzecz

Jak wyczyścić pralkę, by nie śmierdziała? Sposobów na sprzątanie jest wiele. Niektórzy stawiają na specjalistyczne preparaty ze sklepu, podczas gdy inni wolą korzystać z domowych sposobów. Sprawdź, jak na co dzień dbać o czystość urządzenia i jak wyczyścić pralkę za pomocą tabletki do zmywarki oraz octu. Te triki stosuje moja teściowa.

Jakiś czas temu teściowa zdradziła mi swój trik na czyszczenie pralki. Okazuje się, że zamiast dedykowanych środków w sklepie wybiera inne. W przypadku jej urządzenia od kilku lat sprawdza się kapsułka do zmywarki i popularny płyn z kuchni. Jak wyczyścić pralkę octem i tabletką do zmywarki?

Sprawdź: Jak wyczyścić spód patelni? Wypróbuj trik z ręcznikiem papierowym. Jest niezawodny

Jaki program do czyszczenia pralki? Odpowiedni wybór to klucz od sukcesu

W przypadku czyszczenia pralki oprócz odpowiednich środków ważne jest też wybranie programu, dzięki któremu po wszystkim urządzenie będzie lśniło jak nowe. Optymalnym wyborem jest temperatura minimum 60 stopni Celsjusza i wysokie obroty. Podczas czyszczenia nie wkładaj do bębna cennych ubrań, ale nie ma przeciwwskazań, by przy okazji wyczyścić i zdezynfekować ścierki, którymi i tak sprzątasz mieszkanie.

Jak wyczyścić pralkę od środka? Wykorzystaj ocet z kuchennej szafki

Jedną z najprostszych metod na wyczyszczenie pralki jest wykorzystanie octu. Ten trik zdradziła mi teściowa, która korzysta z niego od lat. Metoda szybko usuwa nieprzyjemne zapachy i brud. Wystarczy wlać do bębna i dozowników około pół szklanki produktu i włączyć program. Jeśli efekt cię nie zadowala, możesz też dodać kilka łyżek sody oczyszczonej, która oprócz smrodu zlikwiduje też kamienisty, brzydki osad. Po wszystkim otwórz drzwi pralki i poczekaj, aż gryzący zapach octu się ulotni.

Sprawdź: Rozpuść we wrzątku i wetrzyj w kanapę, a będzie jak nowa. To skuteczny sposób na zacieki i brud

Jak wyczyścić pralkę za pomocą tabletki do zmywarki? To prostsze niż myślisz

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak proste jest czyszczenie pralki tabletką do zmywarki. Okazuje się, że wystarczy włożyć dwie kapsułki bez osłonek do bębna urządzenia i nastawić program. Jak to działa? Detergent nie tylko umyje poszczególne elementy we wnętrzu urządzenia, ale również zmiękczy wodę przy pomocy soli. Po zakończeniu cyklu otwórz pralkę i poczekaj, aż wyschnie. Działanie możesz przeprowadzać mniej więcej raz na pół roku lub częściej, gdy zauważysz, że w bębnie zbiera się brud i osad z detergentów.

Sprawdź: Wyczyść kratkę z okapu produktem za 2 zł. Obślizgły tłuszcz zniknie w 15 minut

Waga w ciąży

Kobiece ciało po ciąży oczami taty

Po ostatnich dwóch luźniejszych tematach czas przejść do czegoś bardziej poważnego. Pozostaniemy jednak w temacie wagi. Tym razem jednak nie będzie o wadze niemowlaka. Ciąża i poród to ogromna zmiana...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Karmienie niemowląt

Ile mleka dla noworodka?

Jaką ilość pokarmu potrzebuje niemowlak? Jeśli czytałeś/aś mój pierwszy wpis na blogu o białej kupce to wiesz, że mieliśmy na początku delikatne problemy z karmieniem Zuzi. Od głodówki po obżarstwo...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo