Jak uratować surfinie po deszczu? Przelane kwiaty ocali ta dwuskładnikowa odżywka

Surfinie powinny stać w osłoniętym miejscu, ponieważ są wrażliwe szczególnie na deszcz. Po obfitych opadach szybko przekwitają, a ich płatki zazwyczaj są uszkodzone. Jak je uratować? Trzeba działać szybko.

Surfinie lubią słońce, a odpowiednio pielęgnowane mogą być ozdobą ogrodu czy też tarasu nawet do października. Należy natomiast pamiętać o kilku podstawowych zasadach oraz ochraniać je przed mocnym deszczem. Inaczej szybko mogą się zmarnować.

Sprawdź: Masz to w lodówce? Rozcieńcz z wodą i spryskaj mszyce na surfiniach. Kwiaty wnet odżyją

Jak dbać o surfinie, aby były piękne? O tym musisz pamiętać. Kwiaty szybko ci się odwdzięczą

Kwiaty powinny być sadzone w głębszych donicach, które należy ustawić w dobrze nasłonecznionym miejscu. Cień będzie sprzyjał rozwojowi chorób i narazi roślinę na atak szkodników. W upalne dni trzeba będzie jednak pamiętać o regularnym podlewaniu, najlepiej rano i wieczorem. Palacze powinni zrezygnować z palenia tuż obok surfinii, ponieważ źle one czują się w towarzystwie dymu tytoniowego. Trzeba również dostarczać kwiatom składników odżywczych, więc regularne nawożenie to podstawa. Pilnować należy też uschniętych kwiatostanów, aby je od razu usuwać. Jak widać kwiaty nie są zatem szczególnie wymagające, a ich widok będzie zachwycał nas od maja aż do późnej jesieni.

Sprawdź: Zmieszaj z wodą i spryskaj mszyce. Szkodniki same pospadają z liści

Przelane surfinie po deszczu. Jak uratować kwiaty? Zrób jedną rzecz i przygotuj nawóz do surfinii

Choć latem podlewać je trzeba nawet dwa razy dziennie, to deszcz nie sprzyja rozwojowi surfinii. Obfite opady sprawiają, że roślina najczęściej marnieje. Dobrze, jeśli zatem znajduje się w osłonionym miejscu. Jeśli jednak ulewa dopadnie surfinie, musimy dać im odpocząć i przez kilka dni nie podlewać. Usuwamy też połamane liście. Później należy przygotować odżywkę, która postawi surfinie na nogi. Pół łyżki fusów po kawie mieszamy z 2,5 l wody, zostawiamy na kilka godzin, następnie przecedzamy i gotowe.

Sprawdź: Czym podlewać skrzydłokwiat, aby zakwitł? Z tą domową miksturą wystrzeli jak szalony

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo