Lipiec: znak zodiaku – Jaki znak zodiaku ma lipiec?

Lipiec to siódmy miesiąc w roku, mający 31 dni. To miesiąc wakacyjny, który w związku z tym kojarzy się wszystkim bardzo miło – z wypoczynkiem, wyjazdami, relaksem w pięknych miejscach, spotkaniami z przyjaciółmi… Kto urodził się właśnie wtedy, w szkole często wzdycha, że trudno o świętowanie – jak tu zebrać ekipę, gdy wszyscy są w rozjazdach? Nie da się jednak ukryć, że letni czas to wspaniały moment na świętowanie urodzin, a w zodiaku są dwa znaki, które mogą się tym pochwalić. Jaki znak zodiaku ma lipiec? Miesiąc ten pozostaje pod patronatem zodiakalnego Raka i Lwa! Czym się odznacza każdy znak zodiaku z lipca? Jakie są daty panowania zodiakalnego Raka i Lwa?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Znakami zodaki osób urodzonych w lipcu są Rak i Lew.
  • Rak to znak dzieci, które urodziły się pomiędzy 20 lub 21 czerwca a 22 lub 23 lipca.
  • Natomiast zodiakalnymi Lwami są osoby, które przychodzą na świat między 22/23 lipca a 22/23 sierpnia.

Lipiec – znak zodiaku

Lipiec to siódmy miesiąc w roku, który w naszym kraju jest najcieplejszym miesiącem, choć z drugiej strony trzeba się w tym czasie liczyć z częstymi opadami deszczu i burzami. Właśnie w tym ciepłym, urokliwym miesiącu przychodzą na świat osoby pozostające pod patronatem dwóch równie ciekawych i całkowicie od siebie odmiennych znaków zodiaku. Jeśli chodzi o lipiec, znak z zodiaku, który patronuje większej części tego miesiąca to Rak. To czwarty astrologiczny znak zodiaku, który patronuje osobom, które przychodzą na świat gdy Słońce znajduje się w znaku Raka, na odcinku ekliptyki pomiędzy 90° a 120° długości ekliptycznej. Jeśli chodzi o zodiak, lipiec pod koniec jest już pod panowaniem zodiakalnego Lwa. Pod patronatem tego znaku zodiaku pozostają osoby, które urodziły się gdy Słońce znajdowało się na odcinku ekliptyki pomiędzy 120° a 150° długości ekliptycznej, czyli właśnie w znaku Lwa.

Lipiec – zodiak i jego opis

Lipiec to jaki znak zodiaku? W miesiącu tym rodzą się zodiakalne Raki oraz Lwy. Ten pierwszy znak zodiaku przypisany jest do osób sentymentalnych, wrażliwych, bardzo rodzinnych, które niestety posiadają dość zmienne nastroje, a w razie jakichkolwiek trudności chowają się w swojej skorupie. Mimo wszystko zodiakalne Raki są dość towarzyskie i miłe. Cenią sobie stabilizację, lojalność, bezpieczeństwo. Pragną mieć spokojny dom, łatwo przywiązują się do ludzi i źle znoszą zmiany. Są dobrze zorganizowane, lubią planować, a ich talenty organizacyjne przydają się w pracy. To uczciwi ludzie, jednak zmienność nastrojów i zaborczość sprawiają, że czasem ciężko z nimi wytrzymać.

Jeśli chodzi o lipiec, znak zodiaku który patronuje końcówce miesiąca to Lew. To bardzo majestatyczny znak zodiaku, który uwielbia gdy się go chwali. Jest bardzo łasy na komplementy, charyzmatyczny i pozytywnie nastawiony do świata. Uwielbia przewodzić – to naturalny przywódca. Cechuje go jednak pycha, chęć podporządkowania innych swojej woli. To sprawia, że Lwy mogą być trudne w kontaktach. To osoby bardzo wrażliwe na krytykę, które potrafią nawet wywołać dziką awanturę, gdy ktoś nie postępuje zgodnie z ich wolą. To jednak dobrzy przyjaciele, dla których nie ma spraw niemożliwych – potrafią osiągnąć w życiu dużo i umieją dzielić się tym z innymi.

Rak i Lew – daty

Gdy miesiącem czyjegoś urodzenia jest lipiec, jaki to znak zodiaku? Zodiakalny Rak panuje w okresie od 20 lub 21 czerwca do 22 lub 23 lipca. Z kolei pod patronatem Lwa pozostają osoby, które przychodzą na świat między 22/23 lipca a 22/23 sierpnia. Konkretna data jest uzależniona od konkretnego roku. Jeśli zatem ktoś pragnie sprawdzić czyjś znak zodiaku, a osoba ta urodziła się na przełomie znaków, warto zajrzeć do specjalnej tabelki, ukazującej moment przejścia Słońca z jednego znaku do drugiego w danym roku. Takie tabelki są dostępne choćby online – nikt nie powinien mieć trudności by je znaleźć. Zdecydowanie warto poznać czyjś horoskop.

Podsumowując, jeśli chodzi o lipiec, jaki znak zodiaku może mieć osoba, która się wówczas urodziła? Jest większa szansa, że będzie to rodzinny Rak, jednak pod koniec miesiąca przychodzą już na świat dumne, zodiakalne Lwy, do których będzie też należeć większa część sierpnia.

Lipcowe znaki zodiaku w pytaniach i odpowiedziach

Jaki znak zodiaku ma lipiec?

Jeśli chodzi o znak zodiaku, lipiec przypisany jest do dwóch znaków – do Raka oraz Lwa. Osoby, które rodzą się do 22/23 lipca to zodiakalne Raki. Później zaś Słońce wchodzi w znak zodiakalnego Lwa. Znaki te znacząco się od siebie różnią. Jeśli więc ktoś chce się dowiedzieć więcej o danej osobie – a wie, że miesiącem jej urodzenia jest lipiec – musi jeszcze dowiedzieć się jaki jest jej dzień urodzin. Jeśli chodzi o lipiec, zodiak wskazuje na Raka lub Lwa, jednak ten pierwszy znak jest rodzinny, lojalny, choć zmienny, a Lwy to osoby dumne, żądne adoracji, ambitne, ale też waleczne, skore do pomocy.

23 lipca – jaki znak zodiaku?

Jeśli miesiącem czyjegoś urodzenia jest lipiec, jaki znak zodiaku posiada ta osoba? Jeśli urodziła się 23 dnia tego miesiąca, może być zodiakalnym Rakiem lub Lwem. Warto spojrzeć w tabelkę wskazującą moment przejścia Słońca z jednego znaku w drugi w konkretnym roku, by to sprawdzić.

11 lipca – jaki znak zodiaku?

Jeśli datą czyjegoś urodzenia jest 11 lipiec, jaki znak zodiaku ma ta osoba? Jest ona zodiakalnym Rakiem, ponieważ do 22/23 lipca Słońce przebywa właśnie w tym znaku.

3 lipca – jaki to znak zodiaku?

Jeśli datą czyjegoś urodzenia jest 3 lipiec, jaki ma znak zodiaku ta osoba? To na pewno zodiakalny Rak! Raki rodzą się do 22/23 lipca.

 

Sprawdź pozostałe miesiące:

Dodaj komentarz

Zakupy dla niemowląt, Nauka chodzenia

Pchacz czy chodzik?

Pchacz czy chodzik, czyli czy i czym wspomagać naukę chodzenia u dzieci? Pomysł na ten wpis pojawił się po przeczytaniu komentarzy, które dziś pojawiły się na naszym Instagramie. Chodziło o...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general