Jaki prezent na komunię dla chłopca i dziewczynki?

Wybór prezentu komunijnego dla chłopca lub dziewczynki to czasem problematyczne zadanie. Wokół tego święta pojawia się dużo oczekiwań ze strony rodziny i samych dzieci, które przystępują do sakramentu. Co wybrać, by prezent był miłym gestem i ucieszył dziecko?

Wszyscy słyszeliśmy opowieści o przesadnie drogich prezentach — kosztownym sprzęcie elektronicznym czy quadach. Choć bez wątpienia są to podarunki, które wzbudzają w najmłodszych wielkie emocje, warto zastanowić się, czy chcemy uczestniczyć w tej pogoni za najdroższym, najbardziej ekskluzywnym prezentem. W końcu podarunek to symbol — a jego adresatem jest dziecko, któremu z pewnością chcielibyśmy przekazać inne wartości niż materializm. Przed podjęciem decyzji warto skontaktować się z rodzicami — być może mają jakiś szczególny pomysł, który moglibyśmy zrealizować. Jeśli jednak tak nie jest, warto wybrać symboliczny prezent na komunię — zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Prezent na komunię, gdy stawiamy na rozrywkę

Wybór prezentu dla dziecka wbrew pozorom nie musi być problematyczny. Oferty sklepów i księgarń internetowych sprawiają, że produkty można oglądać godzinami! W ten sposób z pewnością wybierzemy piękny prezent na komunię — może to być gra planszowa lub karciana (np. popularne Dobble, Catan Junior czy Xplore Team). Moda na planszówki wraca! Ta forma rozrywki ucieszy zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy z pewnością skuszą się na rozgrywkę. Dobrym pomysłem jest także zestaw klocków Lego — to zabawa, która się nie starzeje, a skomplikowane zestawy będą dużym wyzwaniem dla obdarowanego.

Jeśli wiemy, że dziecko, dla którego szukamy prezentu, jest raczej fanem elektronicznych rozgrywek, warto szukać wśród gier komputerowych lub na konsolę (w zależności od tego, co dziecko ma w domu — dopytajmy, jeśli nie mamy pewności!). Przed wyborem gry komputerowej upewnijmy się, że jest ona dostosowana do wieku dziecka.

Niezawodnym podarunkiem jest także sprzęt sportowy — rower stanowi już chyba klasyczny prezent na komunię. Możemy wybrać także rolki, deskorolkę czy hulajnogę. Jeśli dziecko jest fanem jakiegoś sportu, z pewnością ucieszy się z potrzebnych akcesoriów — piłkarz doceni dobrą piłkę, a fan rolek — ochraniacze.

A może szukamy prezentu dla mola książkowego?

Nie słuchajmy narzekań starszych, że dzieci nic już nie czytają — zdarzają się prawdziwe mole książkowe i… są prawdziwymi szczęściarzami, bo dobrych i pięknie wydanych książek nie brakuje. Jeśli jednak wiemy, że dziecko dużo czyta, podpytajmy rodziców, czy tytuł, który mamy na oku, nie znajduje się już w biblioteczce młodego czytelnika. Jako prezent na komunię świetnie sprawdzą się serie — np. Opowieści z Narnii (baśń stanowiąca metaforę chrześcijaństwa), Przygody Mikołajka, Baśniobór czy Harry Potter.

Jeśli chcemy wręczyć w prezencie pieniądze, dodanie do nich ładnie wydanej książki z pewnością będzie miłym akcentem — to także idealne miejsce, by wpisać dedykację. Wówczas warto zwrócić uwagę na takie tytuły jak: Pax, Małe Licho, Niezłe ziółko, Rzeka czasu lub Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek.

Religijny akcent w podarunku

Nie zapominajmy, że pierwsza komunia to sakrament święty — wydarzenie religijne. Warto pamiętać o symbolicznym podarunku  (zwłaszcza gdy jesteśmy rodzicami chrzestnymi). Może to być pięknie ilustrowana Biblia lub modlitewnik. Miłym dodatkiem do prezentu z pewnością okaże się Pamiątką pierwszej komunii, czyli mały, ilustrowany album, w którym są miejsca na wklejenie zdjęć i umieszczenie najważniejszych informacji o tym wydarzeniu. Jako prezent na komunię możemy także wybrać medalik lub krzyżyk, który z pewnością stanie się pamiątką na całe życie.

Komunia w 2021 roku z pewnością będzie przebiegać z koniecznymi obostrzeniami i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, może się także zdarzyć, że poszczególne diecezje przesuną termin pierwszej komunii na lato lub jesień. Jednak mimo tej uciążliwej, pandemicznej sytuacji, wszyscy chcemy świętować w sposób jak najbardziej zbliżony do tego, który znamy. A wówczas nie obejdzie się bez prezentu! Którą z naszych propozycji wybierzesz? Grę planszową, książkę religijną, a może zestaw klocków?

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo