Sennik: pies. Jakie jest znaczenie snów o psie?

Sennik wskazuje,że sny, w których występuje pies mogą mieć różne znaczenie, w zależności od tego, w jakim kontekście widziane jest zwierzę. Co innego oznaczają sny, w których pies jest grzeczny i potulny, a co innego takie, w których pies jest agresywny albo gryzie. Jak należy interpretować sny, w których widziany jest pies?

Sennik: pies we śnie

Różne zwierzęta, w tym psy, to częste motywy występujące w snach. Marzenia senne albo koszmary, w których pojawiają się psy zdarzają się nie tylko właścicielom psów, ale również innym osobom, zarówno takim, które lubią psy, jak i tym, które unikają kontaktów z tymi czworonogami. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ psy od dawien dawna towarzyszą człowiekowi i są nazywane naszym najlepszym przyjacielem. Ze względu na to, że psy są tak często spotykane, nawet jeśli nigdy nie miałeś własnego czworonoga, może Ci się zdarzyć sen o psie albo kilku psach. Co istotne, zwierzęta te mogą występować w snach w różnym kontekście. Pies może być agresywny, groźny i może Cię przestraszyć albo może się łasić i okazywać swoje przyjazne nastawienie. Nie bez znaczenia jest kolor psa, który jest widziany we śnie. Czarny pies zwiastuje kłopoty. Może być to choroba, problemy w pracy, strata bliskiej osoby, zakończenie związku lub utrata pieniędzy. Z kolei biały pies to dobry znak. Jeśli ujrzysz we śnie białego psa możesz spodziewać się powodzenia, szczęścia i radości. Czeka Cię nagły przypływ gotówki, ciekawa znajomość albo możliwość podjęcia nowej pracy. W zależności od tego, w jakiej sytuacji oraz jaki pies jest widziany we śnie, marzenia takie należy interpretować w inny sposób. Jakie są znaczenia najczęściej pojawiających się snach o psach?

Znaczenie snów o psie

Ogólnie rzecz biorąc, zazwyczaj ujrzenie we śnie psa jest interpretowane jako dobry znak. Jednak w niektórych przypadkach sny o psie należy odczytywać jako symbol nadchodzącego niebezpieczeństwa i negatywnych zmian.

Agresywny pies widziany we śnie, może być to Twój własny pies lub pies całkowicie nieznany, może symbolizować obawy, strach, których możesz być nieświadomy, ale które są w Tobie głęboko ukryte. Jeśli pies szczeka, pokazuje zęby, atakuje albo wręcz gryzie, zastanów się czy nie chowasz w sobie urazy albo nie boisz się czegoś. Te emocje mogą Cię blokować i powstrzymywać przed podjęciem jakiegoś działania. Pamiętaj, że czasami konieczne jest ryzyko, a bez podjęcia konkretnej decyzji nie można osiągnąć wyznaczonego sobie celu. Sen o złym psie, który gryzie lub szczeka może również odzwierciedlać obawy przed jakimś zagrożeniem, o którym dobrze wiesz, ale nie masz pomysłu jak sobie z nim poradzić. W takich sytuacjach nie bój się poprosić o pomoc swoich bliskich. Słabsze chwile nie są powodem do wstydu i musisz pamiętać, że ze wsparciem innych osób będzie Ci łatwiej pokonać wszelkie przeciwności.

Sen o atakującym psie

Sen o atakującym psie należy traktować jako ostrzeżenie przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Być może w Twoim otoczeniu jest ktoś, kto podaje się za Twojego przyjaciela, a tak naprawdę tylko czeka na to, aby potajemnie wbić Ci nóż w plecy. Nie dawaj nikomu w swoim otoczeniu powodów do wątpienia w Twoje umiejętności. Sny o agresywnym zwierzęciu mogą oznaczać również nadchodzące kłótnie i spory w rodzinie. Podczas takich nieporozumień nie mów niczego pochopnie, bo możesz później żałować swoich słów, których nie da się już cofnąć.

Całkiem inne znaczenie mają sny, w których osoba śniąca zostaje pogryziona przez psa. Takie koszmary oznaczają, że zbytnio podporządkowujesz swoje życie pracy, jakiemuś zadaniu albo sprawie. Być może jakaś kwestia zaczęła Cię przerastać i nie masz już do niej serca ani sił. Z takiej sytuacji trudno znaleźć odpowiednie wyjście, ponieważ możesz być na tyle zmęczony i zniechęcony, że nie jesteś już kreatywny i produktywny. Śnienie o byciu pogryzionym przez psa może zwiastować również problemy w sferze emocjonalnej, zdrowotnej lub zawodowej. Jeśli miewasz złe sny o psach, zachowaj ostrożność w kontaktach ze współpracownikami, ponieważ w Twoim otoczeniu może być ktoś, kto źle Ci życzy.

Podobne znaczenie mają sny, w których widziany jest wściekły pies. Pies chory na wściekliznę widziany we śnie powinien być odebrany jako ostrzeżenie przed plotkami, które mogą rozprzestrzeniać na Twój temat nieprzychylne Ci osoby. Sny, w których pojawia się wściekły pies mogą zapowiadać również chorobę – Twoją lub osoby z rodziny albo grona bliskich przyjaciół.

Jeżeli we śnie są widziane dwa psy, które są agresywne względem siebie, warczą na siebie albo się gryzą, wewnątrz Ciebie może rozgrywać się poważny konflikt. Może masz jakiś pomysł, który chciałbyś zrealizować, ale z drugiej strony boisz się konsekwencji i w związku z tym nie chcesz podejmować żadnych decyzji ani działań. Martwy pies ujrzany we śnie zazwyczaj jest oznaką tego, że w Twoim bliskim otoczeniu jest ktoś, kto w rzeczywistości źle Ci życzy i wykorzysta każdą okazję, żeby Ci zaszkodzić. Niektóre senniki wyjaśniają sny o martwym psie jako zapowiedź obumarcia uczuć względem jakiejś osoby, rezygnację ze związku albo przyjaźni. Jeżeli pies oglądany we śnie jest chory albo wychudzony i zaniedbany, możesz spodziewać się, że niedługo dotkną Cię kłopoty zdrowotne. Nie unikaj lekarza i pamiętaj o konieczności regularnego wykonywania badań kontrolnych.

Sennik: pies na smyczy

Często pojawiającym się sennym motywem jest pies na smyczy. Takie sny interpretuje się w dwojaki sposób. Z jednej strony smycz symbolizuje umiejętność zachowania samodyscypliny i panowania nad swoimi zachciankami i popędami. Z drugiej jednak, smycz może oznaczać wewnętrzne spętanie, blokadę, która nie pozwala na podjęcie pewnych działań i pełnego rozwinięcia skrzydeł. Jeśli miewasz sny o psu na smyczy zastanów się, w jakiej sytuacji się znajdujesz – dobrze zarządzasz sobą i swoim czasem czy ograniczasz sam siebie? Podobne znaczenie przypisuje się snom, w których pies jest trzymany na łańcuchu lub w małym kojcu. Jeżeli z kolei widzisz we śnie, że ktoś prowadzi na smyczy Twojego psa, powinieneś uważać, ponieważ możesz mieć ukrytych wrogów, którzy źle Ci życzą.

Sprawdź sennik!

Dodaj komentarz

Sennik

Sennik ŚLUB: Znaczenie snu o ślubie

Wbrew pozorom o ślubie nie śnią jedynie osoby, które w rzeczywistości planują zawarcie związku małżeńskiego i wkrótce staną na ślubnym kobiercu. Ślub oraz sprawy związane z nim są częstym motywem...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik DZIECKO: Znaczenie snu o dziecku

Sny, w których widywane jest dziecko lub dzieci przytrafiają się praktycznie wszystkim, nie tylko osobom, które mają własne potomstwo. Sny o dzieciach zwykle zwiastują szczęście, jednak mogą być również ostrzeżeniem...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik: jajka. Znaczenie snu o jajkach

Na przebieg naszych snów duży wpływ ma nasza podświadomość, uczucia i dotychczasowe doświadczenia. Każdy z nas miewa często powtarzające się sny, w których doszukuje się jakiejś symboliki i ukrytego znaczenia. Sny mogą...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik: WODA – Co oznacza sen o wodzie?

Często sny są odzwierciedleniem naszych obaw czy oczekiwań. Czasem symbolika snu jest bardzo jasna i nie pozostawia wątpliwości co do interpretacji, czasem jednak śnią się takie rzeczy i sytuacje, którym trudno jednoznacznie...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Jak przystroić dom Panny Młodej?

Przystrojenie domu Panny Młodej oraz ewentualnie Pana Młodego leży w kwestii świadków. Przynajmniej taka jest tradycja. Nie musimy się jej sztywno trzymać. Często zdarza się, że to sami zainteresowani, czyli...

Czytaj dalej →
Pielęgnacja niemowląt

Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers?

Pod wpisem związanym z wyprawką umieszczonym na Facebooku wywołała się ciekawa dyskusja na temat pieluch. Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers? Iskrą zapalną dyskusji był fragment: Na polecenie znajomych korzystamy z Bierdonkowych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general