Sennik – włosy

Oglądanie włosów we śnie jest uważane za odzwierciedlenie stanu psychicznego albo fizycznego śniącej osoby. Włosy są również symbolem siły i energii, a także obrazem duszy.

Sennik: włosy

Sennik mówi, iż w  interpretacji snów o włosach niezwykle ważny jest ich stan. We śnie należy zwrócić uwagę na to, czy włosy są grube czy cienkie, zadbane i błyszczące czy brudne i zaniedbane. Stan włosów oglądanych we śnie odzwierciedla najczęściej stan duszy osoby śniącej.

Jeżeli włosy są zadbane, grube i ładne, osoba śniąca jest w dobrej formie psychicznej, czuje się spełniona i szczęśliwa. Błyszczące, zdrowe włosy są również wyrazem siły witalnej, zdrowia, młodości. Z drugiej strony zadbane włosy mogą oznaczać, że nie do końca zaspokajasz swoje wewnętrzne potrzeby. Być może za bardzo skupiasz się na powierzchowności, dbasz o swój wygląd, a zaniedbujesz sferę duchową.

Jak interpretować sen o włosach?

Długie włosy widziane we śnie przez kobietę oznaczają, że osoba śniąca jest bardzo atrakcyjna w oczach swojego partnera. Gdy o długich włosach śni mężczyzna, oznacza to, że jest on niezależny, silny i niezwykle inteligentny. Taki mężczyzna jest niezwykle czarujący, uwodzicielski i pełen zmysłowości.

Grube, mocne włosy widziane we śnie wyrażają silne pragnienie i silne uczucia, jakimi darzymy swojego partnera. Gęste, piękne włosy są również oznaką, że w życiu dobrze Ci się wiedzie, jesteś spełniony w sprawach zawodowych oraz życiu emocjonalnym. Krótkie włosy oznaczają z kolei duże potrzeby seksualne, które nie są zaspokajane.

Sen o zaniedbanych, brudnych włosach oznacza, że być może masz niskie poczucie własnej wartości, źle czujesz się we własnej skórze i masz wiele kompleksów, które Cię tłamszą. Zastanów się, czy nie ograniczasz sam siebie. Być może przez niskie poczucie własnej wartości stawiasz sobie zbyt wiele barier i boisz się podjąć wyzwanie.

Sen o włosach – znaczenie

Znaczenie snu o włosach zależy również od tego, czy włosy się widzi, czesze czy występują w innym kontekście. Czesanie we śnie swoich własnych włosów oznacza, że osoba śniąca dba o swoje życie wewnętrzne, nie zaniedbuje swojego rozwoju. Jeżeli w snach czeszesz się, oznacza to, że lubisz się uczyć, poznawać nowych ludzi i nabywać nowe umiejętności. Z kolei, jeśli czeszesz włosy bardzo dokładnie, a przy tym bacznie przyglądasz się sobie, sen taki jest wyrazem próżności albo tego, że jesteś zbyt powściągliwy seksualnie.

Czesanie splątanych, skołtunionych włosów może oznaczać, że wkrótce rozwiążesz jakiś osobisty problem, który od dawna powstrzymuje Cię od realizacji wyznaczonego sobie celu. Podobne znaczenie mają sny, w których czeszemy czyjeś włosy. W takich sytuacjach również należy spodziewać się rozwiązania swoich lub cudzych problemów.

Czasami we śnie oglądamy siebie podczas mycia włosów. Według sennika takie sny zapowiadają, że wkrótce unikniemy jakichś poważnych kłopotów.

Znaczenie snów o obcinaniu włosów

Jeżeli we śnie obcinasz swoje włosy, czekają Cię troski i smutek. Być może stracisz coś ważnego albo będziesz mieć kłopoty. Obcinanie włosów we śnie może również zwiastować problemy finansowe. Nie wydawaj pieniędzy na rzeczy, których naprawdę nie potrzebujesz. Z kolei sny o tym, że ktoś obcina Ci włosy świadczą, że w rzeczywistości obawiasz się bycia zniewolonym. Panicznie boisz się utraty wolności, poczucia zbytniego przywiązania. Jeśli we śnie widzisz, że obcinasz komuś włosy, powinieneś obawiać się wrogów. Być może w swoim otoczeniu masz osoby, które podają się za Twoich przyjaciół, a tak naprawdę źle Ci życzą i wykorzystają najbliższą okazję do sprawienia Ci przykrości.

Częstymi snami są również sny o łysieniu. W niektórych przypadkach takie sny są wyrazem naturalnych obaw przed łysieniem. Sny takie przytrafiają się na przykład osobom, które mają problemy z łysieniem albo czeka je chemioterapia. W takich sytuacjach sny o łysieniu są całkowicie naturalne i są odzwierciedleniem lęków odczuwanych w rzeczywistości. W innych sytuacjach sny o utracie włosów należy interpretować jako przestrogę przed stratą w życiu. Takie sny czasami są również wyrazem, że w rzeczywistości obawiasz się jakiejś straty. Być może Twoja sytuacja zawodowa jest niepewna i boisz się utraty pracy albo ktoś z Twoich bliskich jest poważnie chory i martwisz się, że może go zabraknąć. Utrata włosów we śnie może również odzwierciedlać strach przed utratą swoich wpływów i władzy.

Abstrakcyjne sny o włosach

Niekiedy sny o tematyce włosów są bardziej skomplikowane, a obrazy widziane w snach wręcz abstrakcyjne. Jeżeli widzisz we śnie, że długie, bujne włosy rosną na brzuchu to są one odzwierciedleniem pragnień seksualnych. Taki sen może również zwiastować ogólne powodzenie i szczęście. Niepokojącym dla kobiety snem może być taki, w którym widzi ona siebie w męskich włosach. Sny takie są wyrazem sprzeciwu przed przyjęciem kobiecej roli i obowiązków, które konserwatywnie są przypisywane kobiecie. Jeżeli masz takie sny, być może nie jesteś szczęśliwa w związku, czujesz się obciążona zbyt dużą ilością domowych obowiązków. Jeśli z kolei widzisz we śnie swojego partnera z kobiecymi włosami, być może nie jest Ci wierny. Zastanów się, czy ostatnio się od siebie nie oddaliliście.

Kolor włosów we śnie

Nie bez znaczenia jest kolor włosów, które są oglądane we śnie. Rude włosy oznaczają ognisty, płomienny temperament. Kolor ten jest również kojarzony z niebezpieczeństwem, czarnymi mocami i czarownicami. Ciemne, czarne włosy oznaczają namiętność oraz siły witalne. Natomiast białe włosy są oznaką mądrości, dojrzałości, dobroci oraz zasłużonego szczęścia. Inaczej sprawa ma się z włosami siwymi. Sny o szarych, siwych włosach są wyrazem smutków, trosk i nadmiaru obowiązków. Takie sny świadczą również o odczuwanym w rzeczywistości zmęczeniem, znużeniem. Prawdopodobnie potrzebujesz chwili oddechu. Znajdź trochę czasu, aby zająć się sobą, zrelaksuj się i odpocznij, a to na pewno dobrze Ci zrobi. Nawet krótki odpoczynek sprawi, że poczujesz się lepiej i wrócisz do życia z nową energią. Sen o włosach w kolorze blond jest symbolem niedojrzałości i emocjonalnej niestabilności. Jeżeli włosy we śnie mają intensywny kolor, należy traktować sen jako ostrzeżenie przed oszustwami lub zbyt dużymi oczekiwaniami, które mają do Ciebie osoby w Twoim otoczeniu.

Sprawdź sennik!

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo