Sennik: szczur. Jak interpretować sen o szczurze?

Szczury pojawiają się w wielu koszmarach sennych. Takie sny są odbierane zazwyczaj jako zły znak, zapowiedź nieszczęść i smutku. A co tak naprawdę oznaczają sny o szczurze? Czy należy się ich bać? Zajrzeliśmy do sennika, by sprawdzić znaczenie snu o szczurze.

Sennik – szczur

Znaczenie snów o szczurach jest różne w zależności od kultury, a także szczegółowej treści snu. W Chinach czy też Indiach szczury są kojarzone dobrze, a sny o szczurach odczytuje się jako dobry znak. Z kolei w naszym rejonie szczury są uznawane za zwierzęta brudne, takie które kradną i szkodzą, w związku z czym należy je tępić. Również w Biblii szczury były nazywane zwierzętami nieczystymi, które należało kojarzyć ze złem i nieszczęściem. W chrześcijańskiej symbolice okresu średniowiecza szczury i myszy oznaczały nawet szatana. Ogólny odbiór zwierzęcia ma duży wpływ na to, jak interpretowane są sny, w których pojawia się ten gryzoń, dlatego w naszym kręgu kulturowym uważa się, że sny o gryzoniach zwiastują nadchodzące nieszczęście. Szczur symbolizuje również kłamstwo, fałszywość, zdradę i podstępność. Niektóre senniki interpretują sny o szczurach jako oznakę wstydu i katastrofy – fizycznej albo moralnej.

Widzieć we śnie szczura

Ogólnie sny, w których widziany jest szczur lub szczury są interpretowane według sennika jako zapowiedź utraty sił witalnych, pogorszenie zdrowia, sytuacji finansowej bądź rodzinnej. Często sny o szczurze zapowiadają nadchodzącą chorobę w przypadku osób zdrowych albo znaczne pogorszenie stanu zdrowia u osób, które już chorują. Sny, w których pojawia się szczur mogą również oznaczać, że w Twoim życiu obecne jest silne poczucie wstydu, które nie pozwala rozwinąć skrzydeł i w pełni wykorzystać swoich możliwości. Ujrzenie we śnie szczura powinno być również traktowane jako przestroga przed zdradą ze strony najbliższej osoby – życiowego partnera lub przyjaciela. W zależności od kontekstu, w jakim szczur pojawia się we śnie należy takie senne marzenia interpretować na różne sposoby.

Duże znaczenie, jeśli chodzi o interpretację snów o szczurach ma ich kolor. Białego szczura należy traktować jako pozytywny znak, zapowiedź niespodziewanej przygody, otrzymania od kogoś nieoczekiwanej pomocy albo zwiastun zawarcia nowej, wartościowej znajomości. Śnienie o białym szczurze może zwiastować również zakończenie rodzinnych sporów, pogodzenie się z kimś, z kim od dawna było się zwaśnionym. Z kolei czarny szczur widziany we śnie powinien być traktowany jako ostrzeżenie, szczególnie przed zdradą. Być może ktoś w Twoim otoczeniu źle Ci życzy i planuje jakiś podstęp.

W snach warto również zwrócić uwagę na to, czy szczur jest wychudzony, chory, wyliniały czy zdrowy i czysty. Sen o chorym, brudnym szczurze jest ostrzeżeniem przed zbytnią rozrzutnością, która może doprowadzić do poważnych kłopotów. Nie kupuj nic, czego tak naprawdę nie potrzebujesz. Jeśli szczur oglądany we śnie jest zdrowy, czysty i dobrze wygląda, sen taki należy traktować jako zapowiedź dobrych czasów i dobrobytu.

Czasami w snach pojawiają się martwe szczury. Zobaczenie w koszmarze sennym martwego szczura zapowiada, że wkrótce będziesz musiał podjąć ważną decyzję, która nie będzie dla Ciebie prosta. Zastanów się, czy w swoim otoczeniu nie masz kogoś, kto wywołuje na Tobie presję, sprawia, że działasz wbrew sobie. Jeżeli śnią Ci się martwe szczury to znak, że musisz podejmować decyzje samodzielnie, nie słuchając rad innych osób. Według niektórych senników sny o martwych szczurach oznaczają, że w życiu śniącego występowało jakieś zagrożenie, które już na szczęście minęło.

Znaczenie snów o szczurach

Najczęściej w snach szczury pojawiają się w naszym własnym domu. Takie sny to zapowiedź zmian, jakie nadejdą w życiu śniącego. Zmiany mogą być pozytywne albo negatywne, a zależy to od kontekstu, w jakim szczur jest widziany we śnie. Jeden szczur chodzący po domu może zwiastować rodzinne konflikty i spory. Natomiast, jeśli po domu grasuje wiele szczurów, mimo że sen taki może być wyjątkowo nieprzyjemny, zapowiada nadejście dobrobytu, dużych pieniędzy i finansowej stabilizacji.

Ujrzenie we śnie biegającego szczura jest oznaką czekającej na śniącego wielkiej miłości. Uczucie to będzie namiętne i pełne niespodzianek. Być może osoba, której śni się biegający szczur ucieka przed tym uczuciem albo nie chce się do niego przyznać przed samą sobą. Z kolei według sennika egipskiego sen o biegającym, uciekającym szczurze odzwierciedla odczuwane na jawie niepokój, obawy i poczucie zagrożenia. Być może w Twoim otoczeniu jest coś lub ktoś, kogo się podświadomie obawiasz i nie jesteś świadomy tego strachu, co paraliżuje niektóre Twoje działania.

Jeżeli szczur atakuje Cię we śnie czeka Cię trudny okres. Być może będziesz musiał podjąć wyzwanie, zrobić coś, na co wcześniej byś się nie zdecydował albo rozwiązać w końcu jakiś problem, który dręczy Cię już od dłuższego czasu. Sen o agresywnym szczurze, który Cię atakuje powinien być bodźcem do przerwania stagnacji i podjęcia jakiegoś konkretnego działania. Musisz zyskać większą pewność siebie, uwierzyć w swoje możliwości i przestać się wahać przed podjęciem każdej decyzji. Podobnym snem jest taki, w którym szczur nie tylko atakuje, ale również gryzie. Jeżeli śni Ci się, że zostałeś pogryziony przez szczury, stracisz coś z własnej winy i przez własną pazerność albo lenistwo. Inna interpretacja snu o byciu ugryzionym przez szczura mówi, że sen taki zapowiada, że osoba śniąca stanie się ofiarą fałszywego oskarżenia. Uważaj na osoby w swoim bliskim otoczeniu i nie powierzaj nikomu swoich sekretów, bo mogą zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

Sen o sympatycznym szczurze

Rzadko przytrafiają się sny, w których szczur jest sympatyczny, łasi się i bawimy się z nim tak, jak ze zwierzęciem domowym. Mimo, że sen taki może być zaskakujący i nawet przyjemny, niestety jest złym znakiem. Miły szczur widziany we śnie jest zapowiedzią spotkania fałszywego przyjaciela, który sprowadzi na osobę śniącą niemałe kłopoty. Bądź ostrożny w relacjach z osobami w swoim otoczeniu, bo atak może Cię spotkać ze strony, z której najmniej się tego spodziewasz.

Sprawdź sennik!

Dodaj komentarz

Sukienki na wesele dla świadkowej

Sukienka dla świadkowej

Wybór sukienki dla świadkowej jest sporym wyzwaniem. Zwraca ona na siebie uwagę prawie tak samo jak Panna Młoda. Sukienka musi być więc elegancka i nietuzinkowa. Sukienka dla świadkowej Zostałaś poproszona...

Czytaj dalej →
Pojazdy Ślubne

Tramwajem do ślubu? A czemu nie…

Wracałam ostatnio tramwajem z pracy, siedziałam za konduktorem, gdzie natrafiłam na napis: Wynajmnij tramwaj na swoją imprezę. Wynajmujemy tramwaje nowe i zabytkowe. To idealna okazja, aby zaskoczyć gości na urodzinach, imprezach firmowych...

Czytaj dalej →
Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo