Sennik CIĄŻA: Znaczenie snu o ciąży

Co znaczy sen, w którym śniąca kobieta jest w ciąży albo gdy widzimy kogoś bliskiego w odmiennym stanie? Czy taki sen o ciąży rzeczywiście zapowiada pojawienie się w rodzinie? A może ma zupełnie odmienne znaczenie? Sennik wskazuje, że ciąża we śnie może mieć różne znaczenia w zależności od okoliczności.

Sennik: sen o ciąży

W większości przypadków sen o ciąży tłumaczy się jednakowo niezależnie od tego, kto we śnie był w ciąży. Nieważne, czy we śnie zobaczona była własna ciąża czy ciąża jakiejś bliskiej osoby albo kogoś całkowicie nieznajomego – sen o ciąży zazwyczaj interpretuje się jako zapowiedź dużych zmian czekających śniącego.

Mimo tego, że ciąża jako symbol oznacza rozpoczęcie jakiegoś nowego etapu w życiu, pojawienie się w życiu czegoś nowego i nieznanego, chodzi jednak bardziej o sprawy zaplanowane i wyczekane niż o nagłe niespodzianki. Interpretacja snu u ciąży w dużej mierze zależy od tego, kto o niej śni. W zależności od życiowej sytuacji, planów, marzeń i dążeń, sen, w którym widziana jest własna lub czyjaś ciąża może być odczytywany na różne sposoby.

Być w ciąży – znaczenie snu

Sny o ciąży bardzo często w naturalny sposób pojawiają się u osób, które starają się o dziecko, mają problemy z zajściem w ciążę albo rzeczywiście są w ciąży. Takie sny są w dużej mierze odzwierciedleniem obaw i zmartwień, jakie trapią przyszłych rodziców albo osoby chcące mieć dziecko. Sny o ciąży łączą się z wielkimi emocjami, jakie towarzyszą pojawieniu się na świecie nowego człowieka, co jest dla rodziców wielką zmianą. W takich przypadkach snów o ciąży nie należy interpretować według sennika, ponieważ wówczas sny są odzwierciedleniem emocji, jakie przeżywa się na jawie.

W innych przypadkach znaczenie snu o ciąży zależy od kontekstu snu i jego treści. Własna ciąża widziana we śnie oznacza dla kobiety rozpoczęcie nowego, ważnego etapu w życiu. Sen o takiej tematyce zwiastuje nadejście długo oczekiwanych zmian. Zmiany te mogą dotyczyć albo życia prywatnego albo zawodowego, ale również zmian w podejściu do życia, otoczenia czy pracy. W niektórych przypadkach taki sen może być mobilizacją do zmiany stylu życia na zdrowszy, zrezygnowania ze zgubnych nałogów albo odcięcia się od toksycznych znajomości.

Podobne znaczenie ma sen, w którym widzi się własny poród, chociaż takie sny zdarzają się znacznie rzadziej niż sny o samej ciąży. Ujrzenie we śnie własnego porodu najczęściej jest zapowiedzią zakończenia pewnych kłopotów, poprawy sytuacji finansowej i ujrzenie nadziei na lepszą przyszłość. Urodzenie chłopca interpretuje się jako oznakę sukcesów w życiu zawodowym, z kolei narodziny dziewczynki odczytuje się jako zapowiedź sukcesów prywatnych.

Znaczenie snów o własnej ciąży

Co innego może oznaczać sen o własnej ciąży, która przebiegała z komplikacjami. Taki sen zwykle zwiastuje kłopoty i komplikacje w drodze do osiągnięcia wymarzonego celu. W takich sytuacjach nie należy wahać się i jeżeli w naszym otoczeniu jest ktoś, kto mógłby udzielić nam wsparcia, należy się po nie zwrócić. Jeśli z kolei we śnie widziany był własny bolesny poród, warto zwrócić uwagę na swoje zdrowie i bardziej o siebie zadbać. Sen o narodzinach martwego dziecka jest złym znakiem i może zwiastować smutek i żałobę na jawie.

Sen o własnej niechcianej ciąży jest często wynikiem obaw odczuwanych na jawie, wynikających z uprawiania seksu bez zabezpieczenia. W takich przypadkach sny o niechcianej ciąży są odzwierciedleniem silnych emocji odczuwanych w rzeczywistości i obaw o to, czy podoła się roli rodzica, której się nie oczekiwało. W sytuacjach, gdy taki sen nie jest odzwierciedleniem rzeczywistych obaw, może oznaczać niezadowolenie ze swojej obecnej sytuacji życiowej i chęć wprowadzenia zmian. Taki sen można również interpretować jako zwiastun nadejścia czegoś, co całkowicie odmieni sytuację śniącej osoby. Z kolei sen o dokonaniu aborcji jest odzwierciedleniem wewnętrznego konfliktu, z jakim walczy osoba śniąca.

Kobieta w ciąży – co oznacza widzieć ją we śnie?

Ogólnie rzecz biorąc, sny o ciąży zwiastują nadchodzące zmiany, jednak w zależności od tego, kto jest we śnie w ciąży, można interpretować takie sny nieco inaczej. Gdy we śnie ujrzy się bliską sobie kobietę w ciąży, taki sen można odczytywać jako motywację do podjęcia działania, co do którego samemu nie jest się do końca przekonanym. Przyjaciółka, siostra lub inna bliska kobieta widziana we śnie w ciąży powinna zachęcać do działania i dodawać odwagi. Sen taki może dotyczyć zarówno spraw zawodowych, takich jak na przykład podjęcie decyzji o zmianie pracy, jak i prywatnych.

Zobaczenie we śnie ciężarnej przyjaciółki dobrze wróży na początku nowej pracy albo własnego biznesu. Inna interpretacja snu o koleżance lub przyjaciółce w ciąży, mówi o tym, że kobieta, która miewa takie sny ma skłonności do porównywania się z innymi osobami i zazwyczaj w takich porównaniach wypada niekorzystnie. Sen o ciąży swojej siostry zwiastuje powodzenie – osoby śniącej albo kogoś jej bliskiego, na przykład członka rodziny. Najlepszym snem jest sen o rodzonej siostrze w ciąży, ponieważ wówczas istnieje największa szansa osobistego powodzenia, z kolei, jeśli we śnie w ciąży jest siostra cioteczna, powodzenie będzie dotyczyło dalszej rodziny.

Jeśli we śnie widzi się własną córkę w ciąży i jest ona zadowolona z tego stanu, taki sen należy interpretować jako zapowiedź nadejścia dobrych wiadomości. Jeżeli z kolei córka jest smutna i zmartwiona z powodu swojej ciąży, należy spodziewać się smutnej wiadomości. Gdy o ciąży córki śni ktoś, kto na jawie nie ma córki, sen taki oznacza nadejście okresu, w którym śniąca osoba będzie mogła w pełni wykorzystać swoje możliwości i pokazać wszystkim swoje umiejętności.

Niezwykle rzadko pojawiającym się snem jest sen o ciąży bliźniaczej. Taki sen to bardzo dobry znak, ponieważ zwiastuje rychłą zmianę sytuacji życiowej, która przyniesie podwójną korzyść. Sen, w którym widzi się kobietę, która jest w ciąży z bliźniakami oznacza otrzymanie dobrych wiadomości albo spełnienie marzeń. Taki sen to również dobra wróżba dla biznesu – ludzie śniący o ciąży bliźniaczej mogą spodziewać się sukcesów na polu zawodowym, poprawy sytuacji finansowej albo nagłego przypływu gotówki.

Sprawdź pozostałe senniki:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo