Urodzeni w sobotę: co mówi o osobie dzień tygodnia, w którym się urodziła?

Według astrologii, osobom, które przyszły na świat w sobotę patronuje Saturn – druga co do wielkości planeta Układu Słonecznego, której charakterystyczną cechą są otaczające planetę pierścienie. Planeta ta obdarza swoich podopiecznych wielką siłą i konsekwencją oraz poczuciem obowiązku, co jest dużą zaletą, ale może prowadzić do odosobnienia.

Urodzeni w sobotę: znaczenie

Osoby, które urodziły się w sobotę są bardzo wymagające, ale nie tylko względem innych ludzi. Są wymagające szczególnie wobec siebie, przez co starają się dążyć do ideału i nigdy nikogo nie zawieść. Atutem takich osób jest niezwykle silne poczucie obowiązku, przez co można na nich polegać i mieć pewność, że z pewnością z całą starannością wykonają powierzone im zadanie. Z tego względu dobrze sprawdzają się na odpowiedzialnych stanowiskach, na których mogą organizować czas sobie i innym.

Osoby urodzone w sobotę są doskonałymi liderami i przywódcami, a swoją pracowitością i zapałem dają przykład podwładnym. Dodatkowo, osoby takie mają wrodzony zmysł organizatorski, tak więc bez trudu potrafią wszystko załatwić i odpowiednio zagospodarować czas i pieniądze. Poza tym, ludzie urodzeni w sobotę są punktualni, dokładni, bardzo dobrze zorganizowani, systematyczni i niesamowicie pracowici.

Kolejną zaletą osób, które przyszły na świat w sobotę jest wytrwałość, determinacja i upór w dążeniu do celu. Jeśli takie osoby postawiły sobie jakiś konkretny cel, który jest dla nich bardzo ważny, można mieć pewność, że go osiągną, nawet jeśli będzie to wymagało dużego wysiłku i długiego czasu. Ważne jest również, że takie osoby są realistami, więc mierzą siły na zamiary i nie biorą na siebie zadań, którym wiedzą, że nie są w stanie podołać. Osoby takie są bardzo cenione za bezwzględną uczciwość i postępowanie zgodnie z zasadami.

Osoby urodzone w sobotę są jednocześnie dosyć skryte. Często ich przywódcze cechy nie mają szans wyjść na jaw, ponieważ blokuje je niepewność i spora doza nieśmiałości. W okresie szkolnym „sobotnie osoby” zazwyczaj nie należą do najpopularniejszych i dosyć łatwo padają ofiarami dokuczania ze strony rówieśników.

Urodzeni w sobotę: cechy

Wadą osób urodzonych w sobotę jest pesymizm. Przez to, że osoby takie bardzo silnie stąpają po ziemi, są bardzo poważne. Nie można spodziewać się po nich spontaniczności czy nadmiernego ryzyka. W relacjach zawodowych, duże ambicje mogą irytować współpracowników oraz prowadzić do lekceważenia innych i ich zdania. Osoby takie w wielu przypadkach są odbierane jako zarozumiałe i zbyt pewne siebie.

Często takie osoby bywają oschłe i oziębłe, mają problemy z okazywaniem uczuć, co może doskwierać szczególnie partnerowi życiowemu osób urodzonych w sobotę. Poza tym, w związku poszukują one stabilności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku. Jeśli osoba, która urodziła się w sobotę spotka odpowiednią osobę, której będzie potrafiła w pełni zaufać będzie z nią na zawsze, bez względu na okoliczności, jednak jeśli raz zostanie oszukana i zdradzona, nie ma szans na wybaczenie.

Zobacz też:

Urodzeni w poniedziałek

Urodzeni we wtorek

Urodzeni w środę

Urodzeni w czwartek

Urodzeni w piątek

Urodzeni w niedzielę

Dodaj komentarz

Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Sukienki na wesele dla świadkowej

Sukienka dla świadkowej

Wybór sukienki dla świadkowej jest sporym wyzwaniem. Zwraca ona na siebie uwagę prawie tak samo jak Panna Młoda. Sukienka musi być więc elegancka i nietuzinkowa. Sukienka dla świadkowej Zostałaś poproszona...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo