Urodzeni w sobotę: co mówi o osobie dzień tygodnia, w którym się urodziła?

Według astrologii, osobom, które przyszły na świat w sobotę patronuje Saturn – druga co do wielkości planeta Układu Słonecznego, której charakterystyczną cechą są otaczające planetę pierścienie. Planeta ta obdarza swoich podopiecznych wielką siłą i konsekwencją oraz poczuciem obowiązku, co jest dużą zaletą, ale może prowadzić do odosobnienia.

Urodzeni w sobotę: znaczenie

Osoby, które urodziły się w sobotę są bardzo wymagające, ale nie tylko względem innych ludzi. Są wymagające szczególnie wobec siebie, przez co starają się dążyć do ideału i nigdy nikogo nie zawieść. Atutem takich osób jest niezwykle silne poczucie obowiązku, przez co można na nich polegać i mieć pewność, że z pewnością z całą starannością wykonają powierzone im zadanie. Z tego względu dobrze sprawdzają się na odpowiedzialnych stanowiskach, na których mogą organizować czas sobie i innym.

Osoby urodzone w sobotę są doskonałymi liderami i przywódcami, a swoją pracowitością i zapałem dają przykład podwładnym. Dodatkowo, osoby takie mają wrodzony zmysł organizatorski, tak więc bez trudu potrafią wszystko załatwić i odpowiednio zagospodarować czas i pieniądze. Poza tym, ludzie urodzeni w sobotę są punktualni, dokładni, bardzo dobrze zorganizowani, systematyczni i niesamowicie pracowici.

Kolejną zaletą osób, które przyszły na świat w sobotę jest wytrwałość, determinacja i upór w dążeniu do celu. Jeśli takie osoby postawiły sobie jakiś konkretny cel, który jest dla nich bardzo ważny, można mieć pewność, że go osiągną, nawet jeśli będzie to wymagało dużego wysiłku i długiego czasu. Ważne jest również, że takie osoby są realistami, więc mierzą siły na zamiary i nie biorą na siebie zadań, którym wiedzą, że nie są w stanie podołać. Osoby takie są bardzo cenione za bezwzględną uczciwość i postępowanie zgodnie z zasadami.

Osoby urodzone w sobotę są jednocześnie dosyć skryte. Często ich przywódcze cechy nie mają szans wyjść na jaw, ponieważ blokuje je niepewność i spora doza nieśmiałości. W okresie szkolnym „sobotnie osoby” zazwyczaj nie należą do najpopularniejszych i dosyć łatwo padają ofiarami dokuczania ze strony rówieśników.

Urodzeni w sobotę: cechy

Wadą osób urodzonych w sobotę jest pesymizm. Przez to, że osoby takie bardzo silnie stąpają po ziemi, są bardzo poważne. Nie można spodziewać się po nich spontaniczności czy nadmiernego ryzyka. W relacjach zawodowych, duże ambicje mogą irytować współpracowników oraz prowadzić do lekceważenia innych i ich zdania. Osoby takie w wielu przypadkach są odbierane jako zarozumiałe i zbyt pewne siebie.

Często takie osoby bywają oschłe i oziębłe, mają problemy z okazywaniem uczuć, co może doskwierać szczególnie partnerowi życiowemu osób urodzonych w sobotę. Poza tym, w związku poszukują one stabilności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku. Jeśli osoba, która urodziła się w sobotę spotka odpowiednią osobę, której będzie potrafiła w pełni zaufać będzie z nią na zawsze, bez względu na okoliczności, jednak jeśli raz zostanie oszukana i zdradzona, nie ma szans na wybaczenie.

Zobacz też:

Urodzeni w poniedziałek

Urodzeni we wtorek

Urodzeni w środę

Urodzeni w czwartek

Urodzeni w piątek

Urodzeni w niedzielę

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo