Urodzeni w środę: co o osobie mówi dzień tygodnia, w którym się urodziła?

Według astrologii, osobom urodzonym w poszczególne dni tygodnia patronują różne planety i to właśnie z cechami swoich astralnych opiekunów, związane są cechy charakteru i usposobienia ludzi. Osobom urodzonym w środę patronuje Merkury, najmniejsza, ale również najbliższa Słońcu planeta naszego Układu Słonecznego. Merkury jest symbolem mądrości i życiowej roztropności i właśnie z tym związanych jest wiele cech osób, które przyszły na świat w środę.

Ludzie urodzeni w środę

Merkury obdarza osoby urodzone w środę niezwykłą inteligencją, ale również charyzmą i talentami zabawiania towarzystwa. Ludzie, którzy przyszli na świat w środę, są bardzo wszechstronni, interesują się wieloma dziedzinami i nie jest to jedynie słomiany zapał, który szybko mija, lecz często są w stanie dokładnie zgłębić interesujące ich kwestie. Dzięki wszechstronnej wiedzy, takie osoby uwielbiają dyskutować, przedstawiać swoje racje i przekonywać innych ludzi do swojego zdania, jednak jeśli jest to konieczne, znajdą sposób ustalenia kompromisu, który zadowoli wszystkie strony sporu.

Kolejną zaletą osób urodzonych w środę jest umiejętność przystosowania się do sytuacji i okoliczności, która w wielu życiowych sytuacjach pozwala uniknąć kłopotów czy nieporozumień. Jeśli urodziłeś się w środę, dobrze wiesz kiedy należy zakończyć spór i wywiesić białą flagę, tak aby żaden z uczestników nie poczuł się pokrzywdzony.

Osoby, których opiekunem jest Merkury, dobrze sprawdzają się na stanowiskach kierowniczych, jednak są bardzo wymagające i dobrze wiedzą czego oczekują. Nie podziałają na nie sztuczki i udawanie, ponieważ są niezwykle bystre i w lot wyczują nieszczerość. Z drugiej strony, osoby takie często zmieniają pracę, wykonują kilka zawodów, nawet jeśli bardzo się one od siebie różnią. Ludzie urodzeni w środę lubią zdobywać nowe doświadczenia, uczyć się i doskonalić. Ponieważ nie lubią stagnacji i rutyny, w ich życiu nie brakuje wrażeń i częstych zmian.

Ludzie urodzeni w środę: jakie są ich wady?

Największą wadą osób, które urodziły się w środę jest zbytnia pewność siebie w niektórych sytuacjach. Może ona powodować, że osoby te zaczynają dążyć do jakiegoś celu, który jest za bardzo wygórowany jak na ich możliwości, po czym porzucają przedsięwzięcie. Poza tym, w relacjach towarzyskich, takie osoby lubią dominować, są bardzo gadatliwe, a czasami również nerwowe, co może dziwić otoczenie.

W związku partnerskim osoby, które urodziły się w środę, nie mogą się nudzić. Bardzo ważne jest dla nich podobne poczucie humoru oraz głębokie porozumienie intelektualne, pociąg fizyczny w przypadku takich osób zdecydowanie nie wystarcza, żeby stworzyć długotrwały związek. Ponadto częściej kierują się rozumem niż sercem, więc nie warto oczekiwać z ich strony spontaniczności czy romantyczności.

Zobacz też:

Urodzeni w poniedziałek

Urodzeni we wtorek

Urodzeni w czwartek

Urodzeni w piątek

Urodzeni w sobotę

Urodzeni w niedzielę

Dodaj komentarz

Przesądy

Zabobony i przesądy pogrzebowe w Polsce

Przesądy pogrzebowe były w Polsce obecne od samego początku naszej państwowości. Ich wielowiekowa tradycja pokazuje, jak potężnym szacunkiem otaczano śmierć i umieranie, a także daje nam pewien wgląd w mentalność...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Winietki

Winietki rozstawione na stołach weselnych ułatwiają gościom zajęcie miejsca. Mogą im towarzyszyć drobne upominki albo zabawne akcenty. Na pewno wielu z was było na weselu, na którym nie było rozplanowanych...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt

Śledzik Niemowlaka

Śledzik Niemowlaka Nie pamiętasz o której godzinie zasnęło Twoje dziecko? Czy przed ostatnim karmieniem w butelce było 60 czy 40 ml pokarmu? Czy pieluszkę zmieniałaś godzinę czy trzy godziny temu?...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general