Urodzeni w poniedziałek: co mówi o osobie dzień tygodnia, w którym się urodziła?

Według astrologii, za cechy charakteru i losy osób urodzonych w poniedziałek, odpowiada naturalny ziemski satelita, czyli Księżyc. Z cechami Księżyca jest związana również osobowość urodzonych w poniedziałek – takie osoby zmieniają się równie często, jak Księżyc obserwowany na niebie.

Ludzie urodzeni w poniedziałek

Osoby, których data urodzin przypada na poniedziałek, są tajemnicze i zmienne. Poza tym cechuje je bardzo duża wrażliwość i empatia. Przez to, że osoby urodzone w poniedziałek są obdarzone ponadprzeciętną wrażliwością i są bardzo emocjonalne, łatwo je zranić i sprawić, że zostanie w nich uraz na długi czas. Być może wina zostanie wybaczona, ale osoba taka może poczuć się bardzo dotknięta i zamknąć się w swoim świecie, przez co niełatwo będzie z nią nawiązać bliską relację i wciąż będzie odczuwało się pewien dystans.

Dodatkowo, nadwrażliwość może prowadzić do zachwiania poczucia własnej wartości i często jest powodem nieporozumień, ponieważ ludzie urodzeni w poniedziałek mają skłonność do niepotrzebnego zamartwiania się i brania wszystkiego do siebie. W związku z tym, czasami jedna mała uwaga może zostać odebrana jako atak i być powodem kłótni.

Z drugiej strony, osoby, które urodziły się w poniedziałek są bardzo pomocne i jeśli tylko mogą, chętnie służą wsparciem czy dobrą radą. W relacjach z osobami bliskimi i takimi, które dobrze znają są bardzo otwarte, szczere i przyjacielskie.

Jedyne, co może być kłopotliwe i denerwujące dla ludzi przebywających w otoczeniu osób urodzonych w poniedziałek, to ich częste zmiany zdania i nastroju. W związku z tą zmiennością, osoby urodzone w pierwszy dzień tygodnia szybko się nudzą i trudno je zaciekawić przez dłuższy czas. Mimo, że osoby takie mają bardzo wiele zainteresowań, część z nich jest chwilowa i szybko przemija.

Osoby urodzone w poniedziałek: cechy charakteru

Do cech ludzi urodzonych w poniedziałek trzeba zaliczyć pracowitość i sumienność, ale bardzo często zdarza się, że osoby te mają trudności w podejmowaniu decyzji, dlatego raczej nie sprawdzą się na kierowniczych stanowiskach niosących za sobą dużą odpowiedzialność i konieczność decydowania o ważnych sprawach. Poza tym osoby urodzone w ten dzień tygodnia są dość delikatne i kruche psychicznie, więc niedobrze znoszą stres i presję otoczenia. Idealna praca dla osób urodzonych w poniedziałek wymaga kreatywności i nie naraża na popadnięcie w rutynę. Nie oznacza to, że urodzeni w poniedziałek są leniwi – jeśli znajdą pracę, która odpowiada ich ambicjom, wkładają w nią mnóstwo energii i serca i potrafią się jej całkowicie poświęcić.

W relacjach miłosnych osoby, które urodziły się w poniedziałek są czułe, uczuciowe i wierne, jednak łatwo je zranić. Ze względu na delikatny charakter, osoby takie potrzebują kogoś, komu mogą w pełni zaufać. Poczucie bezpieczeństwa stawiają powyżej dobrej zabawy i ciągłych atrakcji towarzyskich.

Zobacz też:

Urodzeni we wtorek

Urodzeni w środę

Urodzeni w czwartek

Urodzeni w piątek

Urodzeni w sobotę

Urodzeni w niedzielę

Dodaj komentarz

Atrakcje weselne

Stół wiejski na weselu

Przygotowujesz tradycyjne, wiejskie wesele? Pamiętaj o wiejskim stole, który ostatnio coraz częściej pojawia się nie tylko na wiejskich weselach. Stół wiejski to nie tylko smaczne jedzenie, ale również dodatkowy wystrój...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo