Urodzeni w piątek – Jakie są osoby urodzone w piątek?

Urodzeni w piątek, według astrologii, są patronowani przez Wenus. Planeta ta jest symbolem miłości i piękna, również w mitologii Wenus była boginią miłości, co powoduje, że uczucia odgrywają dużą rolę w życiu osób urodzonych w piątek.

Urodzeni w piątek – cechy osobowości

W związku z tym, że Wenus symbolizuje miłość, osoby, które urodziły się w piątek są zwykle romantykami i osobami niezwykle uczuciowymi oraz wrażliwymi. Miłość jest w życiu osób, którym patronuje Wenus, bardzo ważna, dlatego szukają one miłosnych wrażeń i romantycznych uniesień. Przez to, że takie osoby nie znoszą nudy i stale poszukują nowych wrażeń, bywają niestałe w uczuciach i często oraz bardzo łatwo się zakochują. Uczucia, którymi darzą aktualnego wybranka bądź wybrankę są ogniste i silne, jednak bywa tak, że dość prędko się wypalają.

Niezwykle ważne dla osób urodzonych w piątek jest ich otoczenie. Uwielbiają piękne przedmioty, na przykład meble i dodatki, przywiązują bardzo dużą wagę do swojego estetycznego wyglądu.

Zobacz też: Urodzeni w poniedziałek

Ludzie urodzeni w piątek – zainteresowania i wady

Przez to, że dzieci urodzone w piątek są obdarzone zmysłem estetycznym i mają artystyczną duszę, to właśnie artystyczne zawody będą dla nich najlepsze. Dodatkowo, osoby takie są wyjątkowo kreatywne, twórcze, potrafią stworzyć coś z niczego. Idealne będą dla nich wolne zawody, w których nie będą przywiązane do konkretnego miejsca czy ludzi, dzięki czemu będą mogły w pełni rozwinąć skrzydła i puścić wodzę fantazji.

Z drugiej strony, bywają niepunktualne i niesłowne. Bardzo często nie dotrzymują terminów, nie pamiętają o umówionych spotkaniach, a ich roztargnienie może spowodować niemałe kłopoty. Dlatego też, osoby urodzone w piątek nie sprawdzą się na stanowiskach kierowniczych, które są związane z dużą odpowiedzialnością i wymagają planowania czasu swojego i innych ludzi. Osoby takie nie przejmują się zbytnio przyziemnymi sprawami, więc dobrze, jeżeli współpracują z osobami zorganizowanymi, odpowiedzialnymi, które przypomną im o prozie codzienności i sprowadzą nieco na ziemię. Współpracownicy nie mogą być jednak zbyt pobłażliwi, ponieważ ludzie urodzeni w piątek mają skłonność do zrzucania na innych swoich obowiązków. Wadą osób urodzonych w piątek jest również powierzchowność i skłonność do szybkiego oceniania innych osób.

Zobacz również: Urodzeni w środę

Urodzeni w piątek w związku

Ze względu na spore roztargnienie i dość trudny charakter, ważne jest, aby druga połówka podopiecznego Wenus potrafiła zrozumieć i zaakceptować jej wiodące cechy. Osoby urodzone w piątek nie mają problemów z wyrażaniem uczuć i nie kryją swoich emocji, przez co lubią jasną sytuację w związku, nienawidzą kłamstwa i obłudy. W związku takie osoby szukają czułości i poczucia bezpieczeństwa i są w stanie przymknąć oko na wady partnera, jeśli tylko zostaną obdarzone szacunkiem i dużą dawką miłości.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Pielęgnacja noworodka

Kąpiel noworodka

Kąpiel noworodka osobiście kojarzy mi się z czymś bardzo ważnym, pełnym napięcia. Pamiętam, jak prawie 20 lat temu rodzice kąpali po raz pierwszy moją młodszą siostrę. Atmosfera, która tej kąpieli...

Czytaj dalej →
Turystyka

Cicha strefa bez dziecka w samolocie?

Kilka dni temu media związane z podróżami obiegła informacja, że kolejne linie lotnicze wprowadziły na pokładzie swoich samolotów tak zwane strefy bez dzieci. Tego typu rozwiązania można już spotkać w kilku...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo