Urodzeni w piątek: co o osobie mówi dzień tygodnia, w którym się urodziła?

Osobom, które przyszły na świat w piątek, według astrologii, patronuje Wenus. Planeta ta jest symbolem miłości i piękna, również w mitologii Wenus była boginią miłości, co powoduje, że uczucia odgrywają dużą rolę w życiu osób urodzonych w piątek.

Urodzeni w piątek: cechy osobowości

W związku z tym, że Wenus symbolizuje miłość, osoby, które urodziły się w piątek są zwykle romantykami i osobami niezwykle uczuciowymi oraz wrażliwymi. Miłość jest w życiu osób, którym patronuje Wenus, bardzo ważna, dlatego szukają one miłosnych wrażeń i romantycznych uniesień. Przez to, że takie osoby nie znoszą nudy i stale poszukują nowych wrażeń, bywają niestałe w uczuciach i często oraz bardzo łatwo się zakochują. Uczucia, którymi darzą aktualnego wybranka bądź wybrankę są ogniste i silne, jednak bywa tak, że dość prędko się wypalają.

Niezwykle ważne dla osób urodzonych w piątek jest ich otoczenie. Uwielbiają piękne przedmioty, na przykład meble i dodatki, przywiązują bardzo dużą wagę do swojego estetycznego wyglądu.

Ludzie urodzeni w piątek

Przez to, że osoby, które przyszły na świat w piątek są obdarzone zmysłem estetycznym i mają artystyczną duszę, to właśnie artystyczne zawody będą dla nich najlepsze. Dodatkowo, osoby takie są wyjątkowo kreatywne, twórcze, potrafią stworzyć coś z niczego. Idealne będą dla nich wolne zawody, w których nie będą przywiązane do konkretnego miejsca czy ludzi, dzięki czemu będą mogły w pełni rozwinąć skrzydła i puścić wodzę fantazji.

Z drugiej strony, bywają niepunktualne i niesłowne. Bardzo często nie dotrzymują terminów, nie pamiętają o umówionych spotkaniach, a ich roztargnienie może spowodować niemałe kłopoty. Dlatego też, osoby urodzone w piątek nie sprawdzą się na stanowiskach kierowniczych, które są związane z dużą odpowiedzialnością i wymagają planowania czasu swojego i innych ludzi. Osoby takie nie przejmują się zbytnio przyziemnymi sprawami, więc dobrze, jeżeli współpracują z osobami zorganizowanymi, odpowiedzialnymi, które przypomną im o prozie codzienności i sprowadzą nieco na ziemię. Współpracownicy nie mogą być jednak zbyt pobłażliwi, ponieważ ludzie urodzeni w piątek mają skłonność do zrzucania na innych swoich obowiązków. Wadą osób urodzonych w piątek jest również powierzchowność i skłonność do szybkiego oceniania innych osób.

Urodzeni w piątek w związku

Ze względu na spore roztargnienie i dość trudny charakter, ważne jest, aby druga połówka podopiecznego Wenus potrafiła zrozumieć i zaakceptować jej wiodące cechy. Osoby urodzone w piątek nie mają problemów z wyrażaniem uczuć i nie kryją swoich emocji, przez co lubią jasną sytuację w związku, nienawidzą kłamstwa i obłudy. W związku takie osoby szukają czułości i poczucia bezpieczeństwa i są w stanie przymknąć oko na wady partnera, jeśli tylko zostaną obdarzone szacunkiem i dużą dawką miłości.

Zobacz też:

Urodzeni w poniedziałek

Urodzeni we wtorek

Urodzeni w środę

Urodzeni w czwartek

Urodzeni w sobotę

Urodzeni w niedzielę

Dodaj komentarz

.

Rozwój niemowląt

5 mitów dotyczących spania z dzieckiem

Priorytetem nas wszystkich jest nieprzerwany, dający wypoczynek sen. Tęsknią za nim zwłaszcza świeżo upieczeni rodzice. Przez pierwszych kilka miesięcy po przyjściu maluszka na świat może być ciężko. Dziecko regularnie się...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general