Urodzeni w niedzielę: co o osobie mówi dzień tygodnia, w którym się urodziła?

Według astrologii dzień tygodnia, w którym dany człowiek się narodził, ma duży wpływ na cechy jego charakteru. Tradycja astrologiczna przypisuje poszczególnym dniom tygodnia planety będące ich swoistymi „patronami”. Mają mieć one decydujący wpływ na osobowość człowieka.

Urodzeni w niedzielę

Urodzenie się w pierwszy dzień tygodnia, jakim jest niedziela, jest najlepszą wróżbą na całe życie. Gwiazdą, która włada osobami urodzonymi w niedzielę jest Słońce. W związku z tym, że gwiazda ta daje życie, osoby urodzone w niedzielę cieszą się bardzo dobrym zdrowiem i są obdarzone niezwykłym intelektem. Osoby takie mają bardzo duże szanse na objęcie ważnych stanowisk oraz wsparcie osób wysoko postawionych. Z drugiej strony, dzieci urodzone w niedzielę mogą być uważane za leniwe i takie, którym sprzyja los. Mówi się, że nie osiągnęły one wiele za sprawą własnej pracy, lecz wszystko co mają, zawdzięczają szczęśliwym zbiegom okoliczności.

Urodzeni w niedzielę: cechy charakteru

Osobom urodzonym w niedzielę przypisuje się różne cechy. Może być to lenistwo i próżność. W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku mówiono nawet „urodzony w niedzielę” o osobie, która unika pracy. Ludziom urodzonym w niedzielę przypisuje się również zamiłowanie do sprawowania władzy. Podobno osoby, które przyszły na świat tego dnia tygodnia, bardzo lubią być chwalone, przyjmować gratulacje i zaszczyty. W osobach urodzonych w niedzielę głęboko zakorzenione jest pragnienie osiągnięcia sławy i wysokiej pozycji w społeczeństwie. Wiążąc lenistwo z chęcią władzy, niestety można otrzymać niezbyt korzystne połączenie, ponieważ droga do sukcesu może w tym przypadku wiązać się ze stratami poniesionymi przez inne osoby. Jednak z drugiej strony, osoby urodzone w tym dniu tygodnia mogą mieć łatwość w zdobywaniu tłumów ze względu na swoją charyzmę i niezwykłe umiejętności znajdowania się we właściwym miejscu, o właściwym czasie.
Szczególnie mężczyźni urodzeni w niedzielę przyciągają do siebie pieniądze i wszelkie sukcesy, jednak niestety mają czasami skłonność do zbytniego ryzyka i hazardu, przez co mogą narazić się na znaczne straty. Kobiety urodzone w niedzielę są eleganckie, mają klasę oraz niezwykłą, niespotykaną urodę, która przyciąga wzrok mężczyzn. Jako matki są troskliwe i oddane, dbają o ognisko rodzinne.

Dzieci urodzone w niedzielę jako dorośli

Ze względu na wszystkie cechy charakterystyczne dla osób urodzonych w niedzielę, „niedzielne dzieci” doskonale radzą sobie na stanowiskach kierowniczych i w takich pracach, które polegają na organizacji pracy innych ludzi.

Wbrew pozorom, ludziom urodzonym w niedzielę, najwięcej szczęścia przynoszą sukcesy na polu prywatnym i rodzinnym. Takim osobom bardzo zależy na udanym małżeństwie i założeniu rodziny, przez co najbardziej pragną szczęścia w miłości oraz zdrowia.

Talizmanami dla osób urodzonych w niedzielę są diament, bursztyn, rubin oraz inne złote lub żółte kamienie. Powinny one kontrolować swoje serce, ponieważ mogą mieć skłonności do problemów zdrowotnych związanych z tym organem.

Zobacz też:
Urodzeni w poniedziałek
Urodzeni we wtorek
Urodzeni w środę
Urodzeni w czwartek
Urodzeni w piątek
Urodzeni w sobotę

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo