Zobaczyła, że inna mama gotuje dziecko w wózku i postanowiła interweniować. Nie takiej reakcji się spodziewała. “Szok”

Zdecydowana większość mam nie przepada za tzw. dobrymi radami w kwestii wychowywania dzieci i opieki nad nimi. Zazwyczaj wskazówki te pod płaszczykiem pomocy są tak naprawdę krytyką, a nikt przecież nie lubi być pouczany na każdym kroku. Z tego powodu czasami nawet te słuszne rady bywają odrzucane. Przekonała się o tym pewna mama z Wielkiej Brytanii.

Zwróciła innej mamie uwagę, że nie powinna tak przewozić dziecka

Dyskusje między mamami dotyczące kwestii opieki nad maluszkiem oraz różnych metod wychowawczych bywają niekiedy bardzo zagorzałe. Każda mama uważa, że najlepiej wie, co będzie dobre dla jej dziecka, przez co z reguły niechętnie przyjmują rady z otoczenia, zwłaszcza te nieproszone. Okazuje się jednak, że czasami warto posłuchać innych, ponieważ może to uchronić nas od poważnych konsekwencji.

W ostatnim czasie dużo mówi się, że przykrywanie wózka pieluchą czy innym materiałem w upalny dzień jest bardzo złym pomysłem. Temperatura wewnątrz rośnie i staje się niebezpieczna dla maluszka. Gdy więc pewna Brytyjka podczas spaceru zobaczyła gondolę przykrytą muślinową pieluchą, postanowiła zareagować. Swoim doświadczeniem podzieliła na forum Mumsnet, a o sprawie napisał również portal MamaDu.pl.

Kobieta zaznacza, że miała dobre intencje i chciała uświadomić inną mamę, że naraża swoje dziecko na przegrzanie i inne niebezpieczne konsekwencje. Starała się zrobić to jak najbardziej delikatnie i z wyczuciem. Grzecznie przeprosiła i powiedziała, że czytała gdzieś o tym, że zakrywanie wózka pieluszkami, nawet tymi z przewiewnych materiałów, utrudnia dostęp powietrza. Wskazał, że dużo lepiej sprawdzają się specjalne osłonki, wykonane właśnie w tym celu, aby chronić przed intensywnym światłem słonecznym.

Reakcja zupełnie zszokowała kobietę. Mama, której zwrócono uwagę, zaczęła rzucać przekleństwami i krzyczeć, że nie życzy sobie takich komentarzy. Co ciekawe, wielu internautów przyznało jej rację i również skrytykowało dawanie nieproszonych rad. Jednocześnie trudno przecież nie zareagować, gdy dziecku dzieje się krzywda.

Zobacz: To imię męskie zakończone na O staje się hitem. Jest bardzo oryginalne, ale sprawia problemy z odmianą. Mylą się nawet rodzice

Niebezpieczna praktyka wśród mam

Specjaliści przypominają, że nie wolno przykrywać wózka pieluszką – ani tetrową, ani muślinową, ani bambusową, czyli teoretycznie przewiewnymi materiałami. Przeprowadzono w tej sprawie nawet specjalne testy i okazało się, że w upalny dzień pod takim materiałem temperatura rośnie błyskawicznie i w kilka chwil może wynieść nawet 40 stopni Celsjusza. Aby chronić dziecko przed intensywnym światłem i promieniami słonecznymi, lepiej użyć parasola lub specjalnych osłonek na wózki.

Sprawdź też:

Źródła:
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo