Uwaga, rodzice! Nowa groźna zabawa wśród dzieci. Podchodzą do obcych ludzi na parkingu i mają jedną prośbę

W mediach społecznościowych, a w szczególności na TikToku, co jakiś czas pojawia się wśród młodzieży jakiś nowy trend lub challenge. Popularne wyzwania z reguły są niegroźne i polegają na zabawie, ale niekiedy młodym ludziom przychodzą do głowy naprawdę nierozsądne pomysły. W ostatnich tygodniach popularność zdobywa nowa “zabawa” polegająca na zaczepianiu obcych ludzi i wsiadaniu z nimi do auta.

Niebezpieczna zabawa wśród dzieci

Młodzież potrafi mieć naprawdę niestworzone pomysły i wiadomo, że ze względu na wiek nie zawsze są one przemyślane i rozsądne. Dlatego tak ważna jest w tym momencie rola rodziców – rozmowa, wsparcie i wytłumaczenie dzieciom, jakich “rozrywek” lepiej unikać, aby nie stało się nic złego.

Szczególnie w dobie TikToka warto uświadamiać najmłodszych, jakie mogą być skutki nieodpowiednich i ryzykowanych “zabaw”. Jakiś czas temu głośno było o tzw. Blackout Challenge, który polegał na podduszaniu się nawzajem, nagrywaniu tego i wrzucaniu do sieci. Wiele wskazuje na to, że obecnie wśród młodzieży panuje inny niebezpieczny trend.

O sprawie jako pierwsza poinformowała Gazeta Pomorska. Do niecodziennej sytuacji miało dojść na parkingu przed jednym ze sklepów w Bydgoszczy. Wsiadająca do samochodu kobieta została zaczepiona przez chłopca w wieku około 15 lat. Nastolatek poprosił, aby zawiozła go gdziekolwiek. Gdy ta zaskoczona odmówiła, chłopak wyjaśnił jej, że to internetowe wyzwanie, którego celem jest poproszenie o podwózkę całkiem obcą osobę.

Zobacz: Wyższa emerytura dla kobiet z tego rocznika. Koniecznie złóż wniosek

Challenge może skończyć się tragedią

Uczestnik wyzwania musi nie tylko poprosić o podwiezienie, ale następnie wsiąść do samochodu z obcą osobą i pojechać w jakieś miejsce. Nie jest to jednak koniec zadania. Następnie trzeba jeszcze w ten sam sposób powrócić na miejsce, z którego się wyruszyło. Jeśli challenge się nie powiedzie, nastolatka czekają kary – najczęściej jakieś upokarzające zadania (jak np. mycie koledze butów), które są filmowane i oczywiście zamieszczane w sieci.

Nie trzeba wiele wyobraźni, aby zdawać sobie sprawę, że taka zabawa szybko może doprowadzić do tragedii. Wystarczy, że nieświadomy nastolatek natknie się na kogoś niebezpiecznego, kto będzie miał złe zamiary. Warto więc ostrzec dzieci przed tego typu “rozrywką” i przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Sprawdź też:

Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt, Nauka chodzenia

Pchacz czy chodzik?

Pchacz czy chodzik, czyli czy i czym wspomagać naukę chodzenia u dzieci? Pomysł na ten wpis pojawił się po przeczytaniu komentarzy, które dziś pojawiły się na naszym Instagramie. Chodziło o...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt

Śledzik Niemowlaka

Śledzik Niemowlaka Nie pamiętasz o której godzinie zasnęło Twoje dziecko? Czy przed ostatnim karmieniem w butelce było 60 czy 40 ml pokarmu? Czy pieluszkę zmieniałaś godzinę czy trzy godziny temu?...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo