1000+ na wycieczkę: musieliście odwołać wakacje w tym roku? Rząd ma pomysł, jak ratować turystykę

Obiecałeś dziecku krótkie wakacje w czasie przerwy wielkanocnej? A może kupiłeś bilet na święta, żeby polecieć lub pojechać do rodziny? Już dziś wiadomo, że żadna z tych podróży nie ma szans na realizację, a branża turystyczna mocno ucierpi w efekcie pandemii koronawirusa. W porozumieniu z jej przedstawicielami rząd myśli o projekcie 1000+ na wycieczkę. Kto na nim zyska i w jaki sposób?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Rząd pracuje nad projektem 1000 zł na wycieczkę.
  • 1000 zł miałoby być przekazywane w postaci bonów do wykorzystania w czasie zakupu wycieczek.
  • Już teraz biura podróży mogą proponować klientom zwrot pieniędzy za niewykorzystane wycieczki w formie bonów lub voucherów.
  • Klient może wymienić voucher na usługi w ciągu roku od daty rozwiązania umowy z biurem turystycznym lub inną firmą z branży turystycznej.

1000+ na wycieczkę? Rząd ratuje branżę turystyczną

Pandemia koronawirusa nie tylko była podstawą do zamknięcia lokali usługowych, ale również hoteli, pensjonatów i granic. Możliwość swobodnego przemieszczania się została poważnie ograniczona, a wraz z nią przychody firm z szeroko pojętej branży turystycznej. Po wprowadzeniu przez rząd odgórnych zakazów związanych ze stanem epidemii, biura turystyczne oraz przewoźnicy nie tylko nie mogą liczyć na nowe wpływy, ale też muszą zwrócić klientom pieniądze za wycieczki, które nie doszły do skutku.

Z branżą turystyczną, hotelarską i touroperatorami spotykamy się od pierwszych dni, od kiedy zaczęliśmy odczuwać gospodarcze skutki kryzysu, związanego z rozprzestrzenianiem się pandemii – powiedziała minister Jadwiga Emilewicz w Radiu Maryja.

Bon zamiast zwrotu gotówki

W pakiecie tarczy antykryzysowej znalazło się rozwiązanie, które zakłada zwrot pieniędzy za odwołaną wycieczkę lub imprezę w terminie 180 dni od daty rozwiązania umowy. Wypłatę można odebrać nie tylko w formie gotówki, ale również voucherów i bonów, które następnie w ciągu roku będzie można wymienić na usługi. Wprowadzone rozwiązania dotyczą nie tylko biur turystycznych, ale też organizatorów wystaw, kongresów oraz działalności kulturalnej, rozrywkowej, rekreacyjnej, sportowej, organizującej wystawy tematyczne lub imprezy plenerowe.

Już w tej chwili pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad takim programem 1000 plus – powiedziała minister.

Według słów minister Jadwigi Emilewicz 1000 zł na wycieczkę miałoby mieć postać bonu, który będzie można zrealizować wykupując wycieczkę lub uczestnicząc w innym wydarzeniu związanym z turystyką.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Pielęgnacja noworodka

Kąpiel noworodka

Kąpiel noworodka osobiście kojarzy mi się z czymś bardzo ważnym, pełnym napięcia. Pamiętam, jak prawie 20 lat temu rodzice kąpali po raz pierwszy moją młodszą siostrę. Atmosfera, która tej kąpieli...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general