Otwarte sklepy 25 grudnia 2023. Czy 25 grudnia sklepy są otwarte?

Okres świąteczny to czas, który przede wszystkim chcemy poświęcić rodzinie. W tych dniach myślimy głównie o odpoczynku, dobrym jedzeniu i wspólnych rozrywkach z najbliższymi. Zdarza się jednak różne sytuacje. Nagle przed wizytą gości może się okazać, że w domu brakuje ważnego produktu, napoju czy przyprawy. Co zrobić w takim przypadku? Czy są jakieś sklepy otwarte 25 grudnia 2023? Gdzie można tego dnia zrobić zakupy?

Czy sklepy są otwarte w Pierwszy Dzień Świąt?

W Boże Narodzenie raczej nikt nie myśli o zakupach. Lodówki zazwyczaj wypchane są po brzegi, a w domu nie brakuje również wszelkiego rodzaju smakołyków i ciast. Po przedświątecznym maratonie sprzątania, gotowania, przygotowywania i szukania prezentów, większość z nas myśli jedynie chwili wytchnienia. Chcemy ten czas przede wszystkim spędzić z najbliższymi, na wspólnych świątecznych seansach, przy grach planszowych czy po prostu na rozmowach przy gorącej herbacie.

Niestety czasami zdarza się nie wszystko idzie po naszej myśli. Może się okazać, że tuż przed wizytą gości zorientujemy się, że w domu brakuje ważne składnika do potrawy, jakiejś przyprawy czy napoju. Czy w takiej sytuacji możemy gdzieś zrobić zakupy? Nie mamy dobrych wiadomości. 25 grudnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, co oznacza, że większość najwiekszych sklepów jest zamknięta. Tego dnia wszyscy chcą świętować.

Zobacz: Mrożenie karpia: Czy można mrozić karpia i na jak długo?

Jakie sklepy są otwarte 25 grudnia 2023?

Zarówno 25, jak i 26 grudnia 2023 roku wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe, jak Lidl czy Biedronka, będą zamknięte. Od zapisów ustawowych są jednak pewne wyjątki. Jak się okazuje, w dni wolne od pracy sklepy mogą być otwarte pod warunkiem, że za ladą stanie ich właściciel lub osoba zatrudniona na umowę o dzieło lub zlecenie. W związku z tym prawdopodobnie niektóre sklepy osiedlowe mogą być otwarte. Być może zakupy będzie można zrobić także w niektórych sklepach franczyzowych, np. Żabka.

Poza tym 25 i 26 grudnia normalnie funkcjonują stacje benzynowe, na których również można zaopatrzeć się w podstawowe produkty, słodycze, przekąski, napoje czy alkohol. W te dni otwarta są także punkty gastronomiczne – kawiarnie, restauracje.

Sprawdź: Co zrobić z choinką po świętach?

Rodzice pytają o otwarte sklepy 25 grudnia 2023

Czy sklepy są otwarte 25 grudnia?

25 grudnia to dzień ustawowo wolny od pracy, a zatem większość sklepów (np. wszystkie wielkopowierzchniowe), galerii handlowych będzie tego dnia zamknięta. Otwarte mogą być mniejsze sklepy, np. osiedlowe, jeśli będzie w tym czasie pracował właściciel.

Jakie sklepy otwarte 25 grudnia?

Otwarte 25 grudnia 2023 sklepy to mogą być m.in. sklepy osiedlowe, jeśli za ladą stanie sam właściciel lub osoba zatrudniona na umowę o dzieło lub zlecenie. Dlatego tego dnia działać mogą być może niektóre sklepy franczyzowe jak np. Żabka.

Czy Żabki są otwarte 25 grudnia?

Niektóre sklepu sieci Żabka mogą być otwarte, jeśli zdecyduje się je otworzyć właściciel i będzie samodzielnie obsługiwał klientów.

Czy stacje benzynowe są otwarte 25 grudnia?

Tak, stacje benzynowe pracują normalnie.

Czy galerie są otwarte 25 grudnia?

Nie, wszystkie galerie będą zamknięte 25 grudnia.

Zobacz też: Filmy świąteczne dla całej rodziny. Sprawdź najlepsze propozycje na świąteczny seans
Zobacz też: Historia Bożego Narodzenia dla dzieci. Jak opowiedzieć dziecku o Bożym Narodzeniu?
Zobacz też: Świąteczne zabawy ruchowe dla dzieci w przedszkolu. Jak spędzić aktywnie czas z maluchami?

Dodaj komentarz

Rozwój niemowląt

Śledzik Niemowlaka

Śledzik Niemowlaka Nie pamiętasz o której godzinie zasnęło Twoje dziecko? Czy przed ostatnim karmieniem w butelce było 60 czy 40 ml pokarmu? Czy pieluszkę zmieniałaś godzinę czy trzy godziny temu?...

Czytaj dalej →
Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo