Zadziała niczym “naturalny Ozempic”. Kosztuje jednak 350 zł mniej

Ozempic jest to lek wydawany na receptę o działaniu przeciwcukrzycowym. Niestety coraz częściej słyszy się o przypadkach, kiedy to lek wykupowany jest przez osoby, które chcą szybko i bez wysiłku zrzucić zbędne kilogramy. Jest znacznie tańszy zamiennik, który może nieco wspomóc ten proces.

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że odchudzanie powinno być przeprowadzone z głową i najlepiej po konsultacji z lekarzem lub dietetykiem. Nie należy wprowadzać drastycznych diet, ani tym bardziej stosować żadnych leków i suplementów bez rozmowy ze specjalistą. Kluczem do sukcesu jest aktywność fizyczna i zbilansowana dieta. Na rynku jest wiele środków, które mają dodatkowo wspomóc proces utraty wagi. Ozempic nie powinien być jednak jednym z nich, gdyż lek też ten staje się trudnodostępny, a jego przeznaczeniem jest pomoc osobom zmagającym się z cukrzycą. Istnieje natomiast produkt, który można nazwać jego naturalnym zamiennikiem, a jest do tego znacznie tańszy. Cena Ozempicu waha się w okolicach 400 zł, natomiast berberyny w granicach 40 zł.

Sprawdź: Te fryzury są absolutnie passé i postarzają! Unikaj fryzur, które dodają lat

Berberyna, a odchudzanie. Co to jest? W medycynie chińskiej jest stosowana od lat

Berberyna jest to substancja, którą można znaleźć przede wszystkim w liściach i korzeniu berberysu zwyczajnego. Ten naturalny składnik pochodzenia roślinnego od lat wykorzystywany jest w medycynie chińskiej w celu leczenia różnego rodzaju schorzeń. Jak można przeczytać na stronie apteki Dbam o zdrowie:

Liczne badania naukowe potwierdziły jej właściwości przeciwutleniające, przeciwbakteryjne, przeciwbiegunkowe, przeciwnowotworowe, przeciwcukrzycowe, antydepresyjne, przeciwzapalne, obniżające poziom cholesterolu we krwi, a także obniżające poziom ciśnienia tętniczego. 

Co za tym idzie, jednym z efektów przyjmowania berberyny jest obniżenie poziomu glukozy we krwi u osób borykających się z cukrzycą typu drugiego. Jednocześnie składnik reguluje działanie hormonów odpowiedzialnych za magazynowanie tkanki tłuszczowej. W wyniku czego berberyna może wspomagać proces utraty masy ciała.

Sprawdź: Eliksir młodości to nie mit. Te 3 kosmetyki cofają skutki starzenia. Skóra jędrna i wygładzona

Berberyna – jakie są przeciwwskazania? Pamiętaj, aby nie eksperymentować ze zdrowiem

Nie należy zapominać, że mimo iż jest to produkt pochodzenia roślinnego, to również może wywołać skutki uboczne. Zalicza się do nich m.in. biegunkę, zaparcia czy bóle brzucha. Długotrwałe i niekontrolowane przez lekarza stosowanie może też prowadzić do gromadzenia się w wątrobie bądź mięśniu sercowym.

Nie zaleca się zatem produktów z berberyną kobietom w ciąży, karmiącym piersią, stosującym leki obniżające poziom cukru we krwi, ze schorzeniami wątroby lub serca oraz dzieciom. Najlepiej przed zakupem skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Sprawdź: Tę maść stosowały w PRL-u nasze babcie. Ujędrnia, opóźnia starzenie i możesz zrobić ją w domu

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo