Te fryzury są absolutnie passé i postarzają! Unikaj fryzur, które dodają lat

Unikaj tych uczesań! Niewłaściwie dobrana fryzura może dodać nam nawet kilkanaście lat. Często zdarza się, że panie, zamiast dobrać odpowiednie cięcie do swojej urody, upierają się przy włosach, jak u popularnej piosenkarki lub celebrytki. Niestety zapominają o odmiennym kształcie twarzy oraz o tym, że sławne osoby zazwyczaj pozują do zdjęć na sesji czy na wybiegu po kilkugodzinnej stylizacji.

Jak unikać błędów?

Najważniejszym elementem w dobraniu odpowiedniego cięcia czy ułożenia jest poznanie swojego kształtu twarzy. Osoby mające podłużną, szczupłą/chudą twarz powinny stawiać na włosy średniej długości lub długie. Dobrze sprawdzą się delikatne loki lub fale, fryzury dodające objętości. Takie osoby powinny unikać prostych włosów oraz krótkich cięć. W przypadku twarzy okrągłej, włosy powinny przede wszystkim wizualnie wydłużać buzię. Świętnie sprawdzą się fryzury z dużą objętością przy czubku głowy. Twarz nieco bardziej kwadratowa będzie dobrze prezentowała się z mocno pocieniowanymi włosami, dłuższymi z tyłu.

Sprawdź: Twoja emerytura może być większa o 200 zł! Tym seniorom należy się specjalny dodatek, wystarczy jeden wniosek

Postarzające fryzury, których warto unikać

Niestety, pomimo chęci pomocy ze strony fryzjera lub fryzjerki, nie wszystkie panie unikają błędów. Nieudana może być zarówno koloryzacja, jak i cięcie czy upięcie. Oto niektóre z nich:

  • Kok w stylu francuskim: To fryzura, którą często wybierają kobiety pracujące w dużych firmach, panie nauczycielki lub zatrudnione w księgowości. Powód? To łatwe i szybkie upięcie. Niestety jest już od dawna niemodne, a dodatkowo bardzo postarza. Francuski kok jest bardzo sztywny i kojarzy się ze starszymi guwernantkami. Zdecydowanie lepiej spróbować luźniejszego, bardziej naturalnego koka osadzonego niżej.
  • Natapirowane włosy: Choć był to popularny sposób na dodanie włosom zadziwiającej objętości, popularny w latach 70. i 80., to obecnie zdecydowanie nie warto. Tapirowanie mocno niszczy włosy, łamie ich strukturę, przez co trudno potem wrócić do normalnych fryzur. Dodatkowo tapir często wzmacnia się lakierami, które jeszcze bardziej obciążają i sklejają włosy. Efekt będzie zapewne odwrotny od zamierzonego, a właścicielka będzie sprawiała wrażenie minimum kilka lat starszej, niż jest w rzeczywistości.
  • Przedziałek pośrodku: To jeden z kontrowersyjnych punktów – przedziałek na środku głowy ma obecnie zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Rzeczywistość jest taka, że tylko osoby o idealnym, owalnym kształcie twarzy z symetrycznie rozłożoną linią oczu będą dobrze wyglądać z takim przedziałkiem. Nadal nie zmienia to faktu, że to fryzura, która kojarzy się z filmami z przełomu wieków, a nie z najnowszymi trendami. Takie uczesanie zdecydowanie lepiej wygląda na młodych dziewczynach. Dojrzałym i starszym paniom raczej je odradzamy.
  • Trwała ondulacja: Ondulacja, czyli trwałe zmienienie struktury włosa za pomocą środków chemicznych, była absolutnym hitem w latach 80. Wszystkie kobiety, niezależnie od swojej urody, chciały mieć bujne, drobne loczki, jak popularne celebrytki i piosenkarki. Jednak wraz z upływem lat, ondulacja stała się synonimem kiczu i zupełnego braku stylu. Zwłaszcza w przypadku dojrzałych pań o krótkich włosach ondulacja automatycznie dodaje od kilku do kilkunastu lat.

Sprawdź: Jak uzyskać gęstsze włosy?

Jak wybrać odpowiednią fryzurę?

Wybór odpowiedniej fryzury to nie tylko kwestia mody, ale przede wszystkim kształtu twarzy, typu urody i własnego stylu. Dobrze dobrana fryzura może odmłodzić, podkreślić atuty i dodać pewności siebie. Warto skonsultować swoje pomysły z doświadczonym stylistą, który pomoże dobrać fryzurę najlepiej pasującą do Ciebie.

Pamiętaj, że moda to nie wszystko. Najważniejsze, abyś czuła się dobrze we własnej skórze (i z własną fryzurą). Nie bój się eksperymentować i szukać swojego stylu. Pamiętaj, że każda zmiana to okazja do odkrycia nowej siebie.

Młodość kryje się nie tylko w odpowiedniej fryzurze, ale przede wszystkim w naszym podejściu do siebie. Nie bój się zmian i pamiętaj, że każda kobieta jest piękna, niezależnie od wieku.

Sprawdź: Te emerytki mają szansę otrzymać nawet kilkaset złotych więcej do emerytury. Wystarczy, że złożą wniosek w ZUS

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo