Jak zgubić oponkę z brzucha? Wyrzuć płatki owsiane i zastąp tym produktem. Zadziała na jelita jak miotła!

Wiele osób rozpoczynających przygodę z redukcją wagi, wychodzi z założenia, że owsianka na śniadanie to najlepszy sposób na odchudzanie. Okazuje się, że na sklepowych półkach tuż obok płatków owsianych, znajduje się znacznie cenniejszy produkt.

Przede wszystkim należy pamiętać, że podczas procesu odchudzania ważne jest nie tylko co jemy. Kluczowy dla utraty wagi jest deficyt kaloryczny, który warto połączyć z ulubioną aktywnością. Są jednak produkty, które mogą nam pomóc w zgubieniu oponki z brzucha i zaliczają się do nich… otręby. Od płatków owsianych różni je to, że powstają ze zmielonego ziarna z łuską.

Co daje jedzenie otrębów? Jakie otręby na odchudzanie? Podpowiadamy

Otręby to bogate źródło witamin, składników mineralnych, a przede wszystkim błonnika, który ma duży wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego. Przyspiesza on bowiem metabolizm i oczyszcza jelita. Dodatkowym atutem spożywania produktów bogatych w błonnik jest zapewnienie uczucia sytości na dłużej. Zatem dodatek otrębów w codziennej diecie, pozwoli na zahamowanie napadów głodu oraz ułatwi spożywanie regularnych posiłków.

Po jakie otręby sięgnąć podczas odchudzania? Do wyboru jest aż kilka opcji, ale otręby pszenne mają ze wszystkich odmian najwięcej błonnika, a jednocześnie najmniej kalorii. Warto również sięgnąć po otręby żytnie, które mają natomiast najmniejszą ilość węglowodanów.

Jak schudnąć z brzucha? Zanim po nie sięgniesz, dowiedz się, jak jeść otręby

Otręby tak jak każdy produkt, może przynieść pożądane efekty, jeśli jest odpowiednio i regularnie spożywany. W ciągu dnia nie powinno się przekraczać porcji 3 łyżek stołowych. Można wykorzystać je w licznych posiłkach. Otręby często stanowią dodatek do pieczywa, ale można wymieszać je też z jogurtem, muesli czy koktajlem. Smacznie komponują się też w sałatce, zupach lub jako zamiennik bułki tartej w panierce. Nie należy przekraczać zalecanej porcji, gdyż nadmiar błonnika może spowodować biegunki.

Planowanie ślubu oraz wesela

Przyjęcie zaręczynowe

Przyjęcia zaręczynowe są coraz bardziej popularne również w naszym kraju. Oczywiście moda na nie, jak i na połowę innych tradycji ślubnych przyszła do nas z zachodu. Same przyjęcia zaręczynowe nie...

Czytaj dalej →
Wieczór kawalerski i panieński

Wieczór kawalerski

Zostałeś poproszony przez swojego najbliższego przyjaciela o to byś został świadkiem na jego ślubie? Takie wyróżnienie jest dla Ciebie niezwykle ważne. Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że ten wybór...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo