Przekręt „na alergię”. Rodzice kombinują, jak zostawić chorego przedszkolaka w placówce

W przedszkolach i żłobkach istne zatrzęsienie chorych dzieci. Mimo kataru i kaszlu nadal przyprowadzane są do placówek. Rodzice tłumaczą to alergią. Jednak zazwyczaj te “alergie” roznoszą się na inne dzieci…

Sezon katarków, kaszelków i gorączek w pełni. Kolejki w przychodniach, w aptekach i na teleporadach nie ułatwiają sytuacji. Jednak nikogo to nie zaskakuje, ponieważ październik i listopad co roku jest okresem wzmożonej zachorowalności dzieci. To inny fakt wzbudza zaskoczenie i zdenerwowanie – przyprowadzanie do szkół dzieci „syropkowych”.

„Syropkowe” dzieci w przedszkolach. Jedna łyżeczka z rana i już po problemie

Niejednokrotnie można zauważyć na korytarzach przedszkoli, że rodzic podaje dziecku na odchodne  łyżeczkę syropu. To nic takiego prawda? Przecież dziecko dostało lek, może iść się bawić, gorączka nie wróci przez ten krótki okres pobytu w placówce. Dodatkowo, najlepiej jak dziecko wykaszle się jeszcze przed wejściem do sali. Wtedy już na pewno będzie dobrze. Tacy rodzice bardzo usilnie próbują zakłamać rzeczywistość. Chore dziecko to chore dziecko. Zaraża i roznosi wirusy nawet chwilę po przebytej chorobie, nie mówiąc już o czynnym kaszlu i katarze.  

Katar i kaszel? To nic, to tylko alergia. Przedszkola wychodzą naprzeciw takim przekrętom

Ogromną popularnością ostatnich lat cieszy się wyjaśnienie „na alergika”. Kaszel, który silnie odrywa coś od płuc i żółty katar na pewno są objawami alergii. Szczególnie, że pojawia się ona właśnie w okresie chorobowym. Co więcej, okazuje się być to alergia zaraźliwa. Jak to możliwe? Ponieważ te objawy nie są żadną alergią, a pospolitym przeziębieniem, które w oczywisty i szybki sposób rozprzestrzenia się na resztę podopiecznych. Jak uchronić nasze dziecko przed tak nierozsądnymi rodzicami innych dzieci? Wiele przedszkoli uzbraja się w nowe przepisy w regulaminie. Mówią one o tym, że dziecko z alergią musi mieć aktualne zaświadczenie od alergologa. Jeśli takiego zaświadczenia nie ma, odsyłają dziecko do domu.

Kto cierpi w tym wszystkim? Przebiegłość rodziców uderza nie tylko w inne dzieci

Najbardziej bulwersujące jest to, że w tej sytuacji nie tylko cierpią dzieci, które zdrowe przychodzą do przedszkola i zarażają się od innych. Tutaj najbardziej cierpi to chore dziecko wypchnięte do przedszkola z syropkiem na łyżce. Chore dziecko ma obniżoną odporność, przez co oprócz swojej infekcji może złapać wiele innych i przejść je naprawdę ciężko. Oczywistym jest również fakt, że przyprowadzenie chorego dziecka nie pomoże mu wyzdrowieć, wręcz pogorszy sytuację i może doprowadzić do powikłań jak zapalenie płuc, grypa czy inne o wiele cięższe choroby niż pierwotne przeziębienie. Komu pomaga taki rodzic? Tylko sobie pozbywając się na chwilę chorego dziecka.

Planowanie ślubu oraz wesela

Dzieci na weselu

Zamierzasz wyprawić huczne wesele. Zapraszasz więc gości. Goście weselni to zazwyczaj osoby dorosłe, ale wiele z tych osób ma już swoje dzieci. Prosząc osoby dorosłe na wesele ważne jest by...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo od rodziców to jedna z najważniejszych tradycji w dniu ślubu dla osób, które są katolikami. Symbolizuje przekazanie przez rodziców tuż przed ślubem władzy rodzicielskiej mężowi kobiety i zgodę na...

Czytaj dalej →
Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo