3 m-ce NIE CHCE JEŚĆ

witajci Mamusie
walcze z Misiem już trzy dni….KOSZMAR!! nie chce ssac piersi!
nie mam pojecia co mu sie odwidziało…głodny jest jak nie wiem co…złapie brodawkę, zassa na chwilkę, puszcza i krzyk w niebogłosy!!!! O CO CHODZI!!!!!!
katarek juz zwalczyliśmy, pleśniawek nie ma, kupki normalne, brzuszek miekki.
RATUNKU!!!

Michałek 11 sierpnia 2004.

9 odpowiedzi na pytanie: 3 m-ce NIE CHCE JEŚĆ

  1. Re: 3 m-ce NIE CHCE JEŚĆ

    Suzzie, u nas to samo, z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.
    Julka jest butelkowa, zjada swoją normę dzienną, ale zachowuje się tak samo. Rzuca się na butelkę, jak ściśnie smoczek od butelki to płacz, znowu próba, kolejna, kolejna i w końcu jakoś zaczyna jeść. Jak już załapie, to ssie dobrze. Pleśniawki odpadają, próbowałam nastepny smoczek z Aventu o szybszym przepływie, też nie to. Zaczynam się zastanawiać czy to nie ząbki, może nasze dzidzie bolą dziąsełka?

    • Re: 3 m-ce NIE CHCE JEŚĆ

      Gdzieś czytałam, że mniej więcej w tym wieku dzieci zaczynają bardziej zwracać uwagę na otoczenie i… wszystko je denerwuje. Moja Aśka też tak miała – starałm się stworzyć jej “optymalne” warunki do jedzenia – karmiłam ją w pokoju, gdzie nie było ludzi, ściszałam muzykę… Dodatkowo zauważyłam, że nie lubi pozycji na rękach, karmiłam ją więc leżąc. Ale i tak jadła głównie w nocy. Przeszło, nawet nie wiem kiedy.
      Pozdrawiam,

      • Re: 3 m-ce NIE CHCE JEŚĆ

        Oczki tylko “chodzą” po pokoju. U mnie na pewno nie to. Wprawdzie Julka butelkowa, ale widzę duże podobieństwo do zachowania Michałka. No właśnie Suzzie, czy Michałek też tak zachowuje się w nocy? Czy po paru próbach zaczyna normalnie jeść? Bo może coś z mlekiem nie tak. Dziś odpukać znowu dobrze. Ja cały czas obstawiam ząbki.

        • Re: 3 m-ce NIE CHCE JEŚĆ

          kurcze ja nie długo zwariuje z tym małym wiercipiętą!!!!!
          nocne karmienie – to o 3 w nocy jest super… ale to chyba dlatego ze przez sen prawie. tzn. wyciagam go z łóżeczka jak tylko zapłaka i od razu do cyca, ale jak zje z jednego i chce go przełożyc do drugiego to znowu zaczyna te swoje…..jakos jednak udaje mi sie go nakarmic. A w ciągu dnia koszmar po porostu……..
          najgorzej jest wieczorem po kąpieli – prawdziwa walka! bo przecież nie położę głodnego dziecka spać……
          myślisz ze to ząbki? nie za wcześnie na to?
          pozdrawiam Zuzia

          Michałek 11 sierpnia 2004.

          • Re: 3 m-ce NIE CHCE JEŚĆ

            cześć!
            ja karmie w zasadzie tylko na leżąco – Miś waży już prawie 7kg….:)
            nie wyobrażam sobie trzymac na rekach takiego klocuszka dłużej niż 5 – 10 min…. a teraz jak sie tak rzuca to juz zupelnie odpada.
            Z tym zwracaniem uwagi na otoczenie możesz miec troche racji – ale dlaczego tak wrzeszczy strasznie? myslisz ze moze go rozpraszac telewizor na przykład? albo radio?
            po jakim czasie twojej Asieńce przeszło?
            pozdrawiam Zuza

            Michałek 11 sierpnia 2004.

            • Re: 3 m-ce NIE CHCE JEŚĆ

              Czytając Wasze artykuły, uświadomilam sibie, że z moim synkiem jest podobnie, choć jest na cycusiu. Wiek też się zgadza. Wieczorem szaleje przy cycusiu i wnoszę, że najbardziej wtedy kiedy jestem zajęta czymś innym. Chyba rację macie w związku z tym, że dziecko nie badrzo lubi jak się je rozprasza, Mój Kubuś najlepiej zasypia w ciszy przy małej lampce. i też zaobserwowłam, że woli gdy karmię go na leżąco. Zresztą mnie też jest wtedy wygodniej. Mogą to być też ząbki, bo w ciągu dnia caly czas ssie własne piąstki, a kiedy się dorwie do cyca, to nie puszcza albo puszcza co chwila, ale nie daje znaku, że juz nie chce i wrzeszczy co chwila. Chwyta i wypuszcza cycusia. Więc może przyczyn jest więcej. Pozdrawiam

              • Re: 3 m-ce NIE CHCE JEŚĆ

                Moje metody na Julkę 🙂
                Je w spokoju, zero chodzenia w tym czasie, telewizor przyciszony, patrzymy sobie w oczy. Jak w trakcie nie zacznie sie śmiać do mamy to ok :), bo często u nas tak się kończy jedzenie 🙂 trzymam ją w tym czasie za rączkę i mówię szszszsz jak zaczyna się kręcić.
                U nas podstawowym problemem jest (był, nie wiem, bo dziś jest ok) płacz zaraz po podaniu butelki. Stąd moje przypuszczenia o bolących dziąsełkach. Wiem że to wcześnie, ale jest możliwe. Jak zaczyna płakać na początku jedzenia, to daję smoka. Jak się trochę uspokoi, to nastepna próba, do skutku.
                Marudzenie po kąpieli też przerabialiśmy, uspokajał ją tylko smok. Kąpiemy wcześniej, bo chyba była za bardzo zmęczona. Je po kąpieli teraz ładnie. Czasem też je przed kąpielą, mało ulewa, więc nie ma problemu, wystarczy troszkę dać jej odpocząć. Po kąpieli czasem troszkę dojada i do łóżeczka.

                • Re: 3 m-ce NIE CHCE JEŚĆ

                  Właściwie to dotąd wraca jak jest równocześnie głodna i śpiąca, a np. mamy jeszcze gości… Ale to sporadycznie – wychodzę wtedy karmić do drugiego pokoju.
                  Ale w najgorszym momencie jadła właściwie tylko w jednej pozycji: leżała na wersalce, tak że miała za plecami oparcie, a z przodu mamę – czyli: żadnych bodźców z zewnątrz! Ale też sobie przerywała, żeby pokrzyczeć. W innej pozycji nie mogłam jej nawet przystawić.
                  Gdzieś się przewijał temat kąpieli… Praktycznie było niemożliwością ją nakarmić – optymalne było jak karmiłam ja przed kąpielą, później mąż ją usypiał i jak już prawie spała karmiłam ją ponownie. Ale chyba nie trwało to długo… Naprawde nie pamiętam – ja wcześniej praktycznie nie mogłam wyjść z domu, bo był ciągły wrzask, więc takie wrzaski przy jedzeniu, to już dla mnie była poprawa…
                  Duży ten Twój Miś – waży tyle co Aśka…
                  Pozdrawiam,

                  • Re: 3 m-ce NIE CHCE JEŚĆ

                    U nas tak sie wlasnie zaczelo jakis dobry miesiac temu. Kupilam malej zel do dziaselek,bylo troche lepiej przez jakis czas. Potem przestala jesc po kapieli, zasypiala glodna i zmeczona od placzu,budzila sie po pol godzinie zjadala i noc byla spokojna.Jakis tydzien temu zaczela plakac przy karmieniu w nocy, rozbudzala sie i dopiero przy ponownym usypianiu jadla.Dwa dni temu wyszedl nam pierwszy ząbek. Nocki znowu przesypia spokojnie. W miedzy czasie odkrylam ze je bez placzu tylko w momencie gdy juz prawie zasypia. No i tak to u nas wyglada podaje Natalce piers gdy ma juz zamkniete oczka i prawie spi. Je wtedy spokojnie,bez placzu. Tak wiec u nas to wina bolacych dziąselek
                    pozdrawiam

                    Ania i Natalka (24.06.04)

                    Znasz odpowiedź na pytanie: 3 m-ce NIE CHCE JEŚĆ

                    Dodaj komentarz

                    Angina u dwulatka

                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                    Czytaj dalej →

                    Mozarella w ciąży

                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                    Czytaj dalej →

                    Ile kosztuje żłobek?

                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                    Czytaj dalej →

                    Dziewczyny po cc – dreny

                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                    Czytaj dalej →

                    Meskie imie miedzynarodowe.

                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                    Czytaj dalej →

                    Wielotorbielowatość nerek

                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                    Czytaj dalej →

                    Ruchome kolano

                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                    Czytaj dalej →
                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                    Logo
                    Enable registration in settings - general