Tort Weselny

Tort weselny to tradycyjny deser podawany na przyjęciu weselnym. Według tradycji brak tortu na weselu oznacza brak słodkiego życia po ślubie, także lepiej nie ryzykować. Obecnie na rynku ślubno-weselnym możemy znaleźć przeróżne rodzaje tortów weselnych, bardzo często są one przystrajane świeczkami, zimnymi ogniami lub nawet fajerwerkami, które nadają przyjęciu efektownej oprawy.

Kiedy podawać tort weselny?

Na czas podania tortu weselnego najczęściej wybiera się chwilę przed oczepinami lub tuż po podziękowaniu dla rodziców, które uwieńcza oczepiny.
Dzielenie tortu rozpoczyna pan młody, obdarowuje on pierwszym kawałkiem swoją małżonkę, następnie ona powinna zrewanżować mu się tym samym.
Pozostałą część tortu kroją albo wspólnie małżonkowie (co według tradycji oznacza przyszłe wspólne dzielenie życia, radości i smutków) lub wyręcza ich w tym obsługa przyjęcia (kelnerzy).

Jaki tort weselny wybrać?

Wybór tortu weselnego zależy od gustów smakowych i wizualnych narzeczonych, ważne jest, aby wybrać oryginalny, ale nie za bardzo ekstrawagancki smak, co da nam pewność, że trafimy w upodobania gości, a nie zszokujemy ich jakimś dziwnym smakiem, do którego nie są przyzwyczajeni.

Popularne smaki

Najważniejszy jest umiar. Najczęściej wybierane są torty o smaku czekoladowym, śmietankowym oraz waniliowym z dodatkiem świeżych owoców takich jak: winogrona, truskawki, maliny czy brzoskwinie.

Równie ważnym jak smak elementem jest sam wygląd naszego tortu weselnego. Ozdobiony tort nabiera wyrazu i często zaskakuje gości. Ukazuje podniosłość chwili. Bardzo często ozdabia się go lukrem, figurkami pary młodej, obrączkami lub gołąbkami.

Nie zaleca się stosowania w tortach weselnych mdłych mas i nadmiaru dodatków, co jak wiadomo z doświadczenia może zaszkodzić gościom, którzy do północy swoje przeszli na przyjęciu. Należy pamiętać, że tort musi być odpowiednio dobrany do menu weselnego, nie może za bardzo z nim kontrastować.

Nie możemy także zapomnieć o tym, by w cukierni opisać swoją wiązankę, bo najczęściej to właśnie do niej dopasowuje się ozdoby na torcie.

Dodaj komentarz

Ślub i wesele Życzenia
Poważne życzenia ślubne
Tak jak obiecałam wczoraj, kiedy publikowałam zabawne życzenia ślubne, dziś zajmę się ich trochę bardziej wyniosłą odmianą. Przejrzałam zasoby internetu i wybrałam dla Was kilka najciekawszych, poważnych wierszyków weselnych, które
Czytaj dalej
Muzyka na wesele
Piosenka na pierwszy taniec
Młode pary często zastanawiają się jaką piosenkę wybrać na pierwszy taniec. Wybór wcale nie jest taki prosty. Według mnie tym wyjątkowym utworem weselnym powinien być taki tytuł, który już w pierwszym takcie
Czytaj dalej