Kto i dlaczego powinien skorzystać z diety ketogenicznej?

Dieta ketogeniczna cieszy się od pewnego czasu sporą popularnością. Ketozą nazywa się stan, w którym główne źródło energii dla organizmu stanowią tłuszcze i ciała ketonowe, ogranicza się natomiast węglowodany. Dla osób, które interesuje dieta ketogeniczna, catering może okazać się dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu będą one miały pewność, że posiłki zostały odpowiednio zbilansowane i szybko zobaczą efekty ich spożywania.

Na jakich produktach opiera się dieta ketogeniczna?

W diecie ketogenicznej bardzo ważne są tłuszcze nasycone, w tym zwierzęce, znajdujące się m.in. w golonce czy boczku, w oleju kokosowym, a także nabiale, np. tłustych serach. Do diety warto włączyć też tłuszcze jednonienasycone pod postacią oliwy z oliwek czy orzechów. Tłuszcze wielonienasycone znajdują się z kolei w rybach, oleju i siemieniu lnianym, nasionach chia i ziarnach sezamu, awokado oraz jajkach. Dozwolone są też produkty takie jak gorzka czekolada czy masło orzechowe. W cateringu diety ketogenicznej znajdują się posiłki dostarczające wszystkich składników w odpowiedniej ilości.

Jaki jest cel diety ketogenicznej?

Pierwotnie dieta ta była stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, obecnie korzystają z niej osoby, którym zależy na szybkiej redukcji wagi lub zbudowaniu suchej masy mięśniowej. Powinno się ją stosować cyklicznie przez 2-3 miesiące. Spożycie tłuszczu w tym okresie musi wynosić 60-80%, białka – 10-25%, a węglowodanów – maksymalnie 10%. Najwięcej tłuszczu spożywa się podczas adaptacji organizmu do stanu ketozy. Osoby będące na tej diecie nie odczuwają głodu, a energia utrzymuje się u nich na wysokim poziomie przez cały dzień.

Dla kogo dobra jest dieta ketogeniczna?

Z cateringu diety ketogenicznej powinny skorzystać przede wszystkim osoby, które chcą w szybkim tempie zgubić zbędne kilogramy skumulowane pod postacią tkanki tłuszczowej. Redukcja ilości spożywanych węglowodanów wpłynie na zmniejszenie odczuwania senności w ciągu dnia. To przydatne szczególnie dla osób, które uprawiają sporty wytrzymałościowe, takie jak bieganie, kolarstwo oraz pływanie.

Dieta ketogeniczna – catering

Jeśli kogoś interesuje dieta taka jak dieta ketogeniczna, catering może okazać się najlepszą opcją. Niezależnie od tego, czy mowa o sportowcach, czy osobach chcących zgubić kilogramy dla własnej satysfakcji, ilość składników odżywczych powinna zostać dopasowana indywidualnie do potrzeb. Eksperci układający dietę pudełkową są otwarci na rozmowę z klientami i ułożenie jadłospisu zgodnego z ich oczekiwaniami. Dzięki temu można mieć większą pewność szybkiego zobaczenia efektów niż próbując układać dietę na własną rękę. Posiłki wchodzące w skład cateringu są tłuste, bazują głównie na mięsie z dodatkiem sosów ze smalcem, masłem czy olejem kokosowym. W daniach znajduje się też nabiał, jajka i orzechy. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu diety każdy powinien zastanowić się, czy może spożywać wszystkie wchodzące w jej skład produkty. Zwiększenie udziału białka i węglowodanów skutkuje wyjściem ze stanu ketozy.

Dodaj komentarz

Rozwój niemowląt

Śledzik Niemowlaka

Śledzik Niemowlaka Nie pamiętasz o której godzinie zasnęło Twoje dziecko? Czy przed ostatnim karmieniem w butelce było 60 czy 40 ml pokarmu? Czy pieluszkę zmieniałaś godzinę czy trzy godziny temu?...

Czytaj dalej →
Rozrywka

9 Księżniczek Disneya w roli mamy

Isaiah Keith Stephens na swoim Instagramie nazwał siebie Disney Mashup Guy. Nic więc dziwnego, że magazyn Cosmopolitan z okazji Dnia Matki poprosił go o przygotowanie grafik przedstawiających księżniczki (i jedną...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo