Czym zastąpić serek philadelphia? Zamiennik pewnie masz w lodówce

Serek typu philadelphia ma dość szerokie zastosowanie w gastronomii. Wykorzystuje się go do przygotowywania m.in. sushi, jest również istotnym składnikiem wielu deserowych przepisów. Czasami służy też jako zwykły serek kanapowy. Zdarza się jednak, że nie mamy go akurat pod ręką lub nie udało się dostać go w sklepie. W takiej sytuacji często szukamy odpowiednika. Serek philadelphia – który zamiennik sprawdzi się najlepiej? Zobacz, czym zastąpić ten typ serka!

Czym zastąpić serek philadelphia?

Specyficzne i bardzo smakowite właściwości serka philadelphia podbiły serca ludzi na cały świecie. Mimo że wywodzi się on ze Stanów, to już od wielu lat można go spotkać również w naszych sklepach i często bywa wykorzystywany w polskich kuchniach. Najczęściej stanowi ważny składnik deserów – naturalnie tych kremowych, zwłaszcza serników. Miłośnicy japońskich specjałów z pewnością nieraz spotkali się z nim w sushi. Niestety nie zawsze można go bez problemu dostać, a w dodatku jest to raczej produkt należący do tych droższych. Jeśli więc potrzebna nam jest większa ilość serka, może się okazać, że zakupy wyjdą niezbyt ekonomicznie.

W związku z tym naturalne jest poszukiwanie zamienników. Aby znaleźć odpowiedni, warto wiedzieć, że serek philadelphia charakteryzuje się dość gęstą, chociaż delikatną konsystencją. Dlatego można jako odpowiednika użyć po prostu naturalnego serka śmietankowego. W zależności od tego, czy przygotowujemy deser czy jakąś słoną potrawę, należy zwrócić uwagę na posmak – najlepiej, aby był neutralny oraz na zawartość tłuszczu. Najlepiej, aby zamiennik miał go nieco powyżej 20% (tutaj serek “Twój Smak” z Piątnicy lub serek “Zielona Łąka”, a także ser Delfiko – prawdopodobnie dostępny w Netto lub w Carrefourze).

Nieco gorsze odpowiedniki, których jednak również można użyć zamiast philadelphii, to serki śmietanowe, np. te do smarowania (tutaj od firmy Mlekpol serek Łaciaty naturalny śmietankowy), a także inne serki kremowe, np. Bieluch.

Serek philadelphia można zastąpić także mascarpone lub ricottą, zwłaszcza podczas przygotowywania deserów. Do sernika naturalnie sprawdzi się także zwykły twaróg – ważne jednak, aby go mocno zmielić. Użycie tych serów to jednak powinien być wybór w ostateczności.

Zobacz: Jak przechowywać mazurka? Kiedy najlepiej upiec mazurka, aby zachował świeżość?

Serek philadelphia zamiennik: Biedronka

W sieciach sklepów Biedronka znajdziemy mnóstwo propozycji różnych serków śmietankowych, które z powodzeniem zastąpią philadelphię. Najlepiej spośród nich może sprawdzić się serek “Twój smak” z Piątnicy, ewentualnie serek “Zielona Łąka”, ale on może być trudno dostępny. W Biedronce znajdziemy również serki śmietankowe Łaciate od firmy Mlekpol, które spokojnie można wykorzystać jako zamiennik, upewniwszy się, że zawierają sporą ilość tłuszczu.

Sprawdź: Czy żurek można wekować? Sprawdź, jak najlepiej przechowywać żurek!

Serek philadelphia zamiennik: Lidl

W Lidlu również dostępne są produkty marki Piątnica. Jako zamiennik dla philadelphii można więc kupić serek “Twój smak” z tej firmy. Na półkach tej sieci znajdziemy także serki śmietankowe Łaciate od Mlekpolu – np. serek puszysty naturalny.

Zobacz: Jak przechowywać sernik po upieczeniu? Czy sernik trzeba trzymać w lodówce?

Jaki serek kremowy do ciasta?

W zależności od przepisu do ciasta dodaje się zazwyczaj serka mascarpone, ricotty czy philadelphii. Przy klasycznych, tradycyjnych sernikach sprawdzi się oczywiście twaróg – może być również gotowy zakupiony w wiaderku, np. Twaróg sernikowe od marki Regionalne Smaki ma bardzo dobry skład i znajdziemy go w Lidlu. Poza tym do kremowych ciast sprawdzą się także serki śmietankowe – np. Delfiko (Netto, Carrefour) czy “Twój smak” od Piątnicy.

Sprawdź: Życzenia wielkanocne 2022. SMS z wyjątkowym przesłaniem!

Rodzice pytają o odpowiednik serka philadelphia

Jaki serek zamiast philadelphia?

Najlepiej serki śmietankowe o zawartości tłuszczu powyżej 20% – np. “Twój smak” od Piątnicy.

Co zamiast serka philadelphia?

Zamiennik serka philadelphia to np. serki śmietankowe – np. Delfiko, “Twój smak” od Piątnicy czy serki Łaciate od Mlekpolu.

Serek philadelphia gdzie kupić?

Serek znajdziemy w najpopularniejszych supermarketach – m.in. w Lidlu czy w Biedronce.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo