Przyswajanie słówek w obcym języku potrafi być czasem trudne, frustrujące, a nawet tak zniechęcające, że można całkowicie zaprzestać zdobywania wiedzy. Warto jednak przetrwać ten moment i z zaangażowaniem spróbować po raz kolejny nauczyć się niezbędnych do opanowania języka zagadnień. Znajomość języka angielskiego na odpowiednim poziomie naprawdę przydaje się w życiu – nie tylko w pracy, ale i w życiu codziennym. Jednym z podstawowych zagadnień do opanowania na lekcjach są nazwy miesięcy po angielsku. Jak brzmią miesiące po kolei po angielsku? Jak się ich nauczyć? Jak się wymawia maj po angielsku? August jaki to miesiąc?
Nazwy miesięcy po angielsku – dlaczego warto je znać?
Jest naprawdę wiele powodów, dla których warto się zapoznać z językami obcymi. Pierwszym z nich jest zdobycie nowej pracy. Dwujęzyczność to coraz częściej poszukiwana cecha u nowo zatrudnianych osób. Oprócz tego znajomość obcego języka jest dużą pomocą w zdobywaniu znajomości i utrzymywaniu kontaktów z poznanymi osobami. Ze względu na to, że język angielski jest bardzo popularny, jego opanowanie pozwala komunikować się z praktycznie każdym człowiekiem na świecie.
Dlaczego nazwa miesięcy po angielsku jest tak ważną kwestią? To jeden z pierwszych etapów do pokonania, jeżeli chce się opanować obcy język. Warto dowiedzieć się wszystkiego, co potrzebne, żeby prawidłowo je wymawiać, zapisywać, a także odczytywać skróty, które są często umieszczane, na przykład w wydaniach wieczornych wiadomości, rozkładach jazdy, czy tekstach zamieszczanych w internecie w języku angielskim. Jak widać, powodów, dla których warto znać miesiące po angielsku, jest dosyć sporo.
Zobacz też: Przypadki w języku polskim
Pełne nazwy miesięcy po angielsku – sposób na poznanie podstaw języka obcego
Miesiące po angielsku są jednym z pierwszych sposobów na to, żeby dobrze poznać obcy język. Dzięki nim można znacznie ułatwić sobie komunikację na praktycznie każdym poziomie i zacząć rozumieć pierwsze słowa w obcym języku.
12 miesięcy po angielsku – pełne nazwy:
- January (styczeń)
- February (luty)
- March (marzec)
- April (kwiecień)
- May (maj)
- June (czerwiec)
- July (lipiec)
- August (sierpień)
- September (wrzesień)
- October (październik)
- November (listopad)
- December (grudzień)
Sprawdź: Jak napisać list do kolegi?
Skróty miesięcy po angielsku – jakich zasad należy przestrzegać?
W przypadku skrótów miesięcy po angielsku warto zachować kilka zasad. Należy mieć na uwadze dokumentowanie źródeł, jakie jest stosowane przez MLA, czyli stowarzyszenie akademickie, które promuje naukę języków i literatury i pochodzi z USA. Wiele ze skrótów jest pisanych właśnie z zachowaniem zasad, które wyznaczyło to stowarzyszenie.
I tak w przypadku skrótów miesięcy po angielsku, które są nadawane według wytycznych MLA, miesiące składające się z czterech lub mniej liter, na przykład maj, czerwiec, czy lipiec nie są skracane – inne, o większej liczbie liter tak. Warto także pamiętać, że miesiące, ale także dni tygodnia powinny zaczynać się wielkimi literami i kończyć kropką.
Zobacz też: Części mowy: Podział na odmienne i nieodmienne części mowy
Nazwy i skróty miesięcy po angielsku – wszystko, co trzeba wiedzieć
Kiedy zna się zasady nazywania skrótów miesięcy, można przejść do tego, jak poszczególne okresy w roku są nazywane w języku angielskim. Warto posiłkować się sprawdzonymi źródłami, dlatego przedstawimy skróty miesięcy po angielsku, które są proponowane przez Yale University Library.
Miesiące po angielsku – skróty
- Jan. (styczeń)
- Feb. (luty)
- Mar. (marzec)
- Apr. (kwiecień)
- May (maj)
- June (czerwiec)
- July (lipiec)
- Aug. (sierpień)
- Sept. (wrzesień)
- Oct. (październik)
- Nov. (listopad)
- Dec. (grudzień)
Zobacz też: Formy gramatyczne – określenie formy gramatycznej, przykłady, budowa
Miesiące po angielsku – wymowa
Wymowa miesięcy po angielsku nie powinna być dużym problemem dla uczniów. Wystarczy zastosować się do ogólnych zasad, które obowiązują w przypadku edukacji, czyli stosowania się do wytycznych specjalistów. Idąc tym tropem, można w dość krótkim czasie opanować nie tylko wszystkie miesiące po angielsku w piśmie, ale także w wymowie.
Miesiące po angielsku z wymową:
- styczeń po angielsku wymawia się: dżenujeri (January)
- luty po angielsku wymawia się: februeri (February)
- marzec po angielsku wymawia się: marcz (March)
- kwiecień po angielsku wymawia się: ejpril (April)
- maj po angielsku wymawia się: mej (May)
- czerwiec po angielsku wymawia się: dżun (June)
- lipiec po angielsku wymawia się: dżulaj (July)
- sierpień po angielsku wymawia się: ogest (August)
- wrzesień po angielsku wymawia się: september (September)
- październik po angielsku wymawia się: oktober (October)
- listopad po angielsku wymawia się: nowember (November)
- grudzień po angielsku wymawia się: desember (December)
Zobacz: Bogowie greccy i ich atrybuty. Oto najważniejsze bóstwa na Olimpie
Jak skutecznie uczyć się języka angielskiego i miesięcy?
Nauka języka angielskiego wcale nie musi zająć wielu lat. Podstawowe zwroty można opanować już w ciągu roku. Wystarczy systematyczna nauka, a także stosowanie się do sprawdzonych zasada efektywnego uczenia. Oprócz tego, jaką pełną nazwę mają miesiące po angielsku, a także jak się je wymawia, ważne są techniki skutecznego przyswajania wiedzy. Jak w takim razie można nauczyć się miesięcy, a także innych słów i zwrotów po angielsku w krótkim czasie?
Sprawdź: Ile to jest pierwiastek z 5?
Miesiące w języku angielskim – piosenka, film i audiobook to dobry sposób na naukę
Jeżeli chodzi o słuchanie, to jednym z najlepszych sposobów na to, żeby nauczyć się, jak powinny być wymawiane i pisane nazwy miesięcy w języku angielskim, jest piosenka. Wymowa miesięcy po angielsku w niektórych przypadkach może być dość ciężka. Jednak posiłkując się słuchaniem, można znacznie przyspieszyć proces przyswajania wiedzy.
Oprócz piosenek dobrym rozwiązaniem jest także oglądanie filmów, czy słuchanie audiobooków. Poprzez takie sposoby na naukę, można lepiej się skupić i zaangażować mózg do pracy, na przykład dzięki temu, że miesiące po angielsku, czy inne kwestie są wypowiadane przez znanych i lubianych aktorów.
Sprawdź: Co to są głoski i jak je liczyć? Ile głosek ma wyraz …
Staraj się zapamiętać wyłącznie najczęściej używane słowa
Wiele osób rozpoczynając naukę angielskiego, stara się zapamiętać mnóstwo nowych słów na raz. To niestety błąd, ponieważ nie jest możliwe płynne posługiwanie się językiem w krótkim czasie. Nawet native speakerzy w trakcie codziennych czynności nie posługują się pełnym wachlarzem zwrotów i słów – do swobodnego funkcjonowania wystarczy zazwyczaj od 2 do 3 tysięcy wyrazów w języku obcym.
Dotyczy to nie tylko angielskiego, ale także innych języków obcych. Nie trzeba znać na pamięć całego słownika, żeby wykonać takie czynności, jak kupno biletu, zamówienie kolacji, czy przywitanie się z nieznajomym i nawiązanie niezobowiązującej rozmowy.
Oczywiście, jeżeli ktoś ma cel, żeby zostać profesjonalnym lektorem, czy nauczycielem angielskiego, to ten wachlarz umiejętności powinien być odpowiednio szerszy. Jednak w codziennych sytuacjach, nawet tych zawodowych, podstawy angielskiego będą absolutnie wystarczające. Dlatego na samym początku warto nauczyć się wyłącznie bazowych zwrotów i wyrazów, takich jak na przykład miesiące po angielsku.
Sprawdź: Co to jest teocentryzm? Jak wyglądał teocentryzm w średniowieczu?
Skąd wiedzieć, które słowa i zwroty są najczęściej używane?
Skoro wiadomo, że nie trzeba pojąć całego słownika języka angielskiego do sprawnego posługiwania się nim w rozmowie, czy w piśmie, to jak w takim razie ocenić, które słowa i zwroty są najczęściej używane? Warto do tego wykorzystać wyszukiwarkę internetową. Wpisując takie hasła, jak „najpopularniejsze zwroty”, czy „podstawowe słowa” i dodając do tego „po angielsku”, można z łatwością znaleźć odpowiednie witryny, gdzie umieszczono wszelkie niezbędne informacje na ten temat.
Zobacz też: Obliczanie obwodu koła – Jak obliczyć obwód koła?
Gramatyka – warto zapamiętać najważniejsze zasady
Zwrócenie szczególnej uwagi na gramatykę, może pozwolić zaoszczędzić dużo czasu i nerwów. To absolutnie podstawowa wiedza, dzięki której nauczenie się poszczególnych zwrotów i słów będzie jeszcze łatwiejsze. Znajomość odmian czasowników, bezokoliczników, czy wyjątków, jest niezwykle przydatne w trakcie używania języka, a także do zrozumienia tego, co ktoś do nas mówi.
Podobnie jak w przypadku słów i zwrotów, nie warto od razu porywać się na wszystkie czasy naraz, czy zaznajamiać się z najtrudniejszymi formami. Zaczynając od początku, na przykład od czasów Past Simple i Present Simple. Można w ten sposób otworzyć sobie furtkę do dalszego zdobywania wiedzy z solidnymi podstawami.
Sprawdź: Jakie są tryby czasownika w języku polskim? Ich rodzaje i przykłady użycia
Jak skutecznie podszkolić swoją gramatykę języka angielskiego?
Skutecznym sposobem na to, żeby podszkolić swoją znajomość gramatyki języka angielskiego, może być na przykład codzienne pisanie esejów, czy krótkich wypracowań, a następnie sprawdzanie poprawności zapisanych wiadomości pod względem gramatyki. Dzięki temu można nie tylko sprawdzić, gdzie jest pole do poprawy, ale także, które błędy są najczęściej popełniane i je wyeliminować.
Zobacz również: Absencja szkolna – definicja, rodzaje, normy
Słuchanie języka pozwala szybciej przyswajać wiedzę
Żeby szybciej przyswajać angielskie miesiące, nie można zapominać o słuchaniu. Dzięki temu, że można na własne uszy przekonać się, jak brzmią poszczególne nazwy, czy zwroty ich późniejsza nauka będzie znacznie prostsza i przyjemniejsza.
Czytanie książek, artykułów i wiadomości w języku obcym
Kolejnym sposobem na to, żeby nauczyć się języka w krótszym czasie, w tym miesięcy po angielsku, jest czytanie książek, artykułów i wiadomości w języku obcym. Oczywiście, na początku może być to trudnym zadaniem, szczególnie w przypadku literatury. Jednak wraz z poznawaniem kolejnych słów i zwrotów, a także słówek, jak choćby omawiane nazwy miesięcy po angielsku można się zorientować, że coraz więcej zdań jest zrozumiałych.
Na początku zrozumienie fabuły, a także czerpanie przyjemności z czytania może okazać się zbyt trudne do wykonania. Dlatego warto łączyć tę aktywność z innymi sposobami na naukę – słuchaniem, czy przyswajaniem informacji związanych z gramatyką, słownictwem i zwrotami. Takie połączenie może sprawić, że nauka języka angielskiego będzie się odbywać znacznie sprawniej, szybciej i przede wszystkim przyjemniej, co jest niezwykle ważne w trakcie edukacji. Jeżeli nie będzie ona zbytnio urozmaicona, w krótkim czasie przestanie być ciekawym zajęciem.
Zobacz: Środki stylistyczne i ich funkcje [podział, rodzaje oraz przykłady środków stylistycznych]
Jak rozpocząć przygodę z czytaniem w języku obcym?
Sięgnięcie od razu po książkę nie jest zbyt dobrym wyborem. To po prostu zbyt wysoko zawieszona poprzeczka. Dlatego na początku warto na przykład polubić fanpage w języku angielskim na Facebooku lub zacząć śledzić anglojęzyczne konta na Twitterze. Krótkie wiadomości można dość szybko przetłumaczyć i zacząć rozumieć coraz więcej, także miesiące po angielsku.
Zobacz też: Angielski z native speakerem dla dzieci? Wypróbuj darmową lekcję próbną
Rodzice i uczniowie pytają o nazwy miesięcy po angielsku:
Jan. (styczeń); Feb. (luty); Mar. (marzec); Apr. (kwiecień); May (maj); June (czerwiec); July (lipiec); Aug. (sierpień); Sept. (wrzesień); Oct. (październik); Nov. (listopad); Dec. (grudzień).
October.
September.
Sept. – skrót miesiąca września.
November to angielska nazwa listopada.