Każde dziecko, jak i dorośli uwielbiają w świętach moment otwierania prezentów, a list do Mikołaja to ważny element przygotowań bożonarodzeniowych. Podpowiadamy jak napisać piękny list do Mikołaja.depositphotos.com

List do Świętego Mikołaja: czy istnieje jeden wzór?

Pisanie listu do Mikołaja może być świetną zabawą zarówno dla małych, jak i dużych dzieci. Często nie wiemy jednak jak się do niego zabrać. Nasze zadanie polega w końcu na tym, by napisać list zawierający listę rzeczy, które najbardziej chcielibyśmy dostać na gwiazdkę, a przy tym nie wyjść na zachłannych. Wbrew pozorom wcale nie jest to proste. Czy istnieją przykłady i wzory listów do Św. Mikołaja, które nie przypominają listy zakupów? Okazuje się, że w internecie znajdziemy mnóstwopodpowiedzi!

Wzór listu do Św. Mikołaja

Kochany Święty Mikołaju!

Mam na imię … i mam już … lat! Chodzę do … klasy i bardzo lubię … Bardzo bym się ucieszył/a gdybyś w tym roku pod choinkę podarował mi … Zapewniam, że będę dbał o otrzymane prezenty, tak jak nadal dbam i bawię się tymi zeszłorocznymi.

Dziękuję,

 

Drogi Święty Mikołaju!

Jestem … i mieszkam przy ulicy … w …. W tym roku marzy mi się … ponieważ … Mama/tata/ciocia/wujek mówi, że pomoże mi też przygotować dla Ciebie ciasteczka. Będą pod choinką.

Dziękuję,

Kochany Mikołaju,

bardzo mnie ucieszyły zeszłoroczne prezenty. W tym roku wymarzyła mi się … Będę bardzo wdzięczny za taki prezent.

Dziękuję,

Śmieszny list do Św. Mikołaja

W wielu rodzinach tradycja pisania listów do Świętego Mikołaja jest dość długa i niekoniecznie ogranicza się jedynie do najmłodszych członków rodziny. Bywa, że śmieszne listy do Mikołaja piszą i dorośli i dzieci. W końcu czy jest ktoś, kto zaryzykuje brak prezentu pod choinką tylko dlatego, że nie chciało mu się w porę napisać i wysłać listu? Nie sądzę! By jednak elfy przekazały Mikołajowi nasze prośby, w swoim liście powinniśmy udowodnić, że byliśmy grzeczni i pod bożonarodzeniowym drzewkiem powinniśmy znaleźć coś więcej niż rózgę. Zabawny list pomoże nam przekonać Św. Mikołaja, że drobne przewinienia i nic nieznaczące grzeszki nie powinny mieć wpływu na to, czy dostaniemy w tym roku wymarzony prezent.

W przypadku dzieci warto zrobić list obrazkowy. Jest to idealne rozwiązanie  dla najmłodszych oraz tych maluchów, które lubią rysować. Zamiast pisać list do Św. Mikołaja, można narysować, co się chce otrzymać i jedynie podpisać obrazki dla jasności. Do wykonania takiego listu można użyć farbek, flamastrów, kredek i różnych dekoracji jak np. naklejki, brokat itp.

List do Świętego Mikołaja można zapisać na zwykłej białej kartce albo zakupić specjalne karteczki o tematyce świątecznej dostępne w sklepach papierniczych. Takie zdobione kartki starczą na długo. Można je też wykorzystać wysyłając życzenia świąteczne dla bliskich i znajomych.

Gdzie wysłać list do Mikołaja?

Listy do Św. Mikołaja można nie tylko wysyłać, ale nawet spodziewać się odpowiedzi! Można na przykład zamówić list od Mikołaja, a nawet wideo nagrane przez świętego np. na listymikolaja.pl, listodmikolaja.pl. Oprócz listów dla dzieci, na powyższych stronach istnieje również możliwość zamówienia listu dla partnera/ki, rodzica, szefowej, klasy, a nawet “dzieci niewierzących w Mikołaja”.

Poniżej podajemy również najsłynniejszy adres biura Świętego Mikołaja:Santa Claus Office
FIN-96930 Napapiiri
Rovaniemi
Finland lub Santa Claus Arctic Circle
96930 Rovaniemi
Finland
adres mail: santa.claus@santaclausoffice.fi

Rodziców także zachęcamy do napisania listu do Mikołaja. Choć pamiętajcie: święty ma ograniczone możliwości. Nie każdą prośbę może spełnić! Obawiamy się, że Kasia ze znanego kawału nie doczeka się wymarzonego prezentu… Pamiętacie go?

Kasia pisze list do Mikołaja:
“Drogi Mikołaju,
w tym roku proszę Cię o szczupłą sylwetkę i gruby portfel. Tylko się nie pomyl jak w zeszłym roku! Dzięki”