List do Mikołaja: śmieszny, tradycyjny, a może obrazkowy?

Są takie rodziny, w których list do Mikołaja piszą wszyscy: i dorośli i dzieci. To ważny element przygotowań bożonarodzeniowych. Zastanawiacie się, jak napisać piękny list do Mikołaja? Zerknijcie do naszych podpowiedzi! I koniecznie sprawdźcie adres Świętego Mikołaja, by list dotarł na czas!

List do Świętego Mikołaja: czy istnieje jeden wzór?

Pisanie listu do Mikołaja może być świetną zabawą zarówno dla małych, jak i dużych dzieci. Często nie wiemy jednak jak się do niego zabrać. Nasze zadanie polega w końcu na tym, by napisać list zawierający listę rzeczy, które najbardziej chcielibyśmy dostać na gwiazdkę, a przy tym nie wyjść na zachłannych. Wbrew pozorom wcale nie jest to proste. Czy istnieją przykłady i wzory listów do Św. Mikołaja, które nie przypominają listy zakupów? Okazuje się, że w internecie znajdziemy mnóstwo podpowiedzi nakreślających jak taki tradycyjny list do Św. Mikołaja powinien wyglądać!

Wzór listu do Św. Mikołaja

Kochany Święty Mikołaju!
Mam na imię … i mam już … lat! Chodzę do … klasy i bardzo lubię … Bardzo bym się ucieszył/a gdybyś w tym roku pod choinkę podarował mi … Zapewniam, że będę dbał o otrzymane prezenty, tak jak nadal dbam i bawię się tymi zeszłorocznymi.
Dziękuję,

Drogi Święty Mikołaju!
Jestem … i mieszkam przy ulicy … w …. W tym roku marzy mi się … ponieważ … Mama/tata/ciocia/wujek mówi, że pomoże mi też przygotować dla Ciebie ciasteczka. Będą pod choinką.
Dziękuję,

Kochany Mikołaju,
bardzo mnie ucieszyły zeszłoroczne prezenty. W tym roku wymarzyła mi się … Będę bardzo wdzięczny za taki prezent.
Dziękuję,

Śmieszny list do Św. Mikołaja

W wielu rodzinach tradycja pisania listów do Świętego Mikołaja jest dość długa i niekoniecznie ogranicza się jedynie do najmłodszych członków rodziny. Bywa, że śmieszne listy do Mikołaja piszą i dorośli i dzieci. W końcu czy jest ktoś, kto zaryzykuje brak prezentu pod choinką tylko dlatego, że nie chciało mu się w porę napisać i wysłać listu? Nie sądzę! By jednak elfy przekazały Mikołajowi nasze prośby, w swoim liście powinniśmy udowodnić, że byliśmy grzeczni i pod bożonarodzeniowym drzewkiem powinniśmy znaleźć coś więcej niż rózgę. Zabawny list pomoże nam przekonać Św. Mikołaja, że drobne przewinienia i nic nieznaczące grzeszki nie powinny mieć wpływu na to, czy dostaniemy w tym roku wymarzony prezent.
W przypadku dzieci warto zrobić list obrazkowy. Jest to idealne rozwiązanie  dla najmłodszych oraz tych maluchów, które lubią rysować. Zamiast pisać list do Św. Mikołaja, można narysować, co się chce otrzymać i jedynie podpisać obrazki dla jasności. Do wykonania takiego listu można użyć farbek, flamastrów, kredek i różnych dekoracji jak np. naklejki, brokat itp.

List do Świętego Mikołaja można zapisać na zwykłej białej kartce albo zakupić specjalne karteczki o tematyce świątecznej dostępne w sklepach papierniczych. Takie zdobione kartki starczą na długo. Można je też wykorzystać wysyłając życzenia świąteczne dla bliskich i znajomych.

Zobacz:

Gdzie wysłać list do Mikołaja?

Listy do Św. Mikołaja można nie tylko wysyłać, ale nawet spodziewać się odpowiedzi! Można na przykład zamówić list od Mikołaja, a nawet wideo nagrane przez świętego np. na listymikolaja.pl, listodmikolaja.pl. Oprócz listów dla dzieci, na powyższych stronach istnieje również możliwość zamówienia listu dla partnera/ki, rodzica, szefowej, klasy, a nawet “dzieci niewierzących w Mikołaja”.
Poniżej podajemy również najsłynniejszy adres biura Świętego Mikołaja:

Santa Claus Office
FIN-96930 Napapiiri
Rovaniemi
Finland lub Santa Claus Arctic Circle
96930 Rovaniemi
Finland
adres mail: [email protected]

Drugi adres Świętego Mikołaja, pod który można wysłać list znajduje się w Norwegii. Co ciekawe tutaj Święty Mikołaj ma aż dwa adresy!

Julenissen i Norge
2500 Savalen
Norwegia

a także:

Julenissen’s Postkontor Torget 4
1440 Drobak
Norwegia

Wioska Świętego Mikołaja znajduje się też w Polsce! Mieści się ona niedaleko Srebrnej Góry we wsi Mikołajów. Jeśli zastanawiacie się, gdzie w Polsce wysłać list do Św. Mikołaja, zaadresujcie go na:

Biuro Listów do Świętego Mikołaja,
Polska Wioska Świętego Mikołaja,
Przystanek Mikołajów,
57-215 Srebrna Góra

Rodziców także zachęcamy do napisania listu do Mikołaja. Choć pamiętajcie: święty ma ograniczone możliwości. Nie każdą prośbę może spełnić! Obawiamy się, że Kasia ze znanego kawału nie doczeka się wymarzonego prezentu… Pamiętacie go?

Kasia pisze list do Mikołaja:
“Drogi Mikołaju,
w tym roku proszę Cię o szczupłą sylwetkę i gruby portfel. Tylko się nie pomyl jak w zeszłym roku! Dzięki”

Sprawdź też: Gdzie kupić czapkę Mikołaja dla dziecka?

Dodaj komentarz

Boże Narodzenie

Jaki kalendarz adwentowy wybrać dla dziecka?

Długie jesienne wieczory wcale nie muszą oznaczać bezproduktywnie spędzanego czasu przez telewizorem! Wykorzystaj już teraz ten czas, by skompletować prezenty na zbliżające się wielkimi krokami mikołajki! Doskonałym prezentem na taką...

Czytaj dalej →
Boże Narodzenie

Filmy o Mikołaju dla dzieci i nie tylko

Filmy o świętym Mikołaju potrafią jak nic innego zbudować w domu iście świąteczną atmosferę. Są doskonałym pomysłem na spędzenie leniwego, rodzinnego popołudnia. Dowiedz się jakie filmy o świętym Mikołaju warto...

Czytaj dalej →
Boże Narodzenie, Życzenia

Życzenia świąteczne dla dzieci

Życzenia świąteczne dla dzieci mają zwykle bardzo szczególną, pogodną formę. Nie powinny one być skomplikowane, tak by maluch w danym wieku mógł je naprawdę zrozumieć. Nie inaczej jest, gdy chodzi...

Czytaj dalej →
Boże Narodzenie

Choinka z makaronu krok po kroku

Jak zrobić choinkę z makaronu krok po kroku? Na szczęście nie jest to trudne! Potrzebujesz jedynie kilku drobiazgów, by Twoja choinka wyglądała naprawdę fantastycznie! Choinka z makaronu Choinkę możesz zrobić...

Czytaj dalej →
Boże Narodzenie, Dzień Babci i Dziadka

Masa solna: Jak zrobić masę solną?

Masa solna Masa solna, jak sama nazwa wskazuje jest masą wykonaną z soli (oraz mąki i wody), z której możemy przygotować różnego rodzaju dekoracje, figurki i nie tylko. W internecie...

Czytaj dalej →
Sukienki na wesele

Sukienki na wesele duże rozmiary

Sukienki na wesele: duże rozmiary w najpiękniejszym wydaniu Nie każda z nas ma figurę modelki, ale nie oznacza to, że nie możemy czuć się pięknie! Tym bardziej, że oferta sukni...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general