Jak napisać list do Mikołaja? Śmieszny, tradycyjny, a może obrazkowy?

Są takie rodziny, w których list do Mikołaja piszą wszyscy: i dorośli i dzieci. To ważny element przygotowań bożonarodzeniowych. Zastanawiacie się, jak napisać list do Mikołaja? Zerknijcie do naszych podpowiedzi! I koniecznie sprawdźcie adres Świętego Mikołaja, by list dotarł na czas!

Jak się pisze list do Świętego Mikołaja?

Pisanie listu do Mikołaja może być świetną zabawą zarówno dla małych, jak i dużych dzieci. Często nie wiemy jednak jak się do niego zabrać. Nasze zadanie polega w końcu na tym, by napisać list zawierający listę rzeczy, które najbardziej chcielibyśmy dostać na gwiazdkę, a przy tym nie wyjść na zachłannych. Wbrew pozorom wcale nie jest to proste. Czy istnieją przykłady i wzory listów do Św. Mikołaja, które nie przypominają listy zakupów? Okazuje się, że w internecie znajdziemy mnóstwo podpowiedzi nakreślających jak taki tradycyjny list do Św. Mikołaja powinien wyglądać!

List do Mikołaja – wzór

Kochany Święty Mikołaju!
Mam na imię … i mam już … lat! Chodzę do … klasy i bardzo lubię … Bardzo bym się ucieszył/a gdybyś w tym roku pod choinkę podarował mi … Zapewniam, że będę dbał o otrzymane prezenty, tak jak nadal dbam i bawię się tymi zeszłorocznymi.
Dziękuję

Wzór listu do Świętego Mikołaja

Kochany Mikołaju,
bardzo mnie ucieszyły zeszłoroczne prezenty. W tym roku wymarzyła mi się … Będę bardzo wdzięczny za taki prezent.
Dziękuję,

Wzór listu do Mikołaja

Drogi Święty Mikołaju!
Jestem … i mieszkam przy ulicy … w …. W tym roku marzy mi się … ponieważ … Mama/tata/ciocia/wujek mówi, że pomoże mi też przygotować dla Ciebie ciasteczka. Będą pod choinką.
Dziękuję.

List do Świętego Mikołaja można zapisać na zwykłej białej kartce albo zakupić specjalne karteczki o tematyce świątecznej dostępne w sklepach papierniczych. Takie zdobione kartki starczą na długo. Można je też wykorzystać wysyłając życzenia świąteczne dla bliskich i znajomych.

Śmieszny list do Mikołaja

W wielu rodzinach tradycja pisania listów do Świętego Mikołaja jest dość długa i niekoniecznie ogranicza się jedynie do najmłodszych członków rodziny. Bywa, że list do Mikołaja na wesoło piszą i dorośli i dzieci. W końcu czy jest ktoś, kto zaryzykuje brak prezentu pod choinką tylko dlatego, że nie chciało mu się w porę napisać i wysłać listu? Nie sądzę! By jednak elfy przekazały Mikołajowi nasze prośby, w swoim liście powinniśmy udowodnić, że byliśmy grzeczni i pod bożonarodzeniowym drzewkiem powinniśmy znaleźć coś więcej niż rózgę. Zabawny list do Św. Mikołaja może pomóc przekonać go, że drobne przewinienia i nic nieznaczące grzeszki nie powinny mieć wpływu na to, czy dostaniemy w tym roku wymarzony prezent.

W przypadku dzieci warto zrobić list obrazkowy. Jest to idealne rozwiązanie  dla najmłodszych oraz tych maluchów, które lubią rysować. Zamiast pisać list do Św. Mikołaja, można narysować, co się chce otrzymać i jedynie podpisać obrazki dla jasności. Do wykonania takiego listu można użyć farbek, flamastrów, kredek i różnych dekoracji jak np. naklejki, brokat itp.

Krótki i śmieszny list do Świętego Mikołaja można napisać do kogoś bliskiego i zrobić z tego fajną, rodzinną zabawę.

Przykładowe śmieszne listy do Mikołaja:

Drogi Święty Mikołaju,
prezenty mogę kupić sobie sam/sama, ale mogłbyś w ramach gwiazdkowego podarunku posprzątać za mnie cały dom, a szczególnie wyszorować okna. Byłabym/byłbym naprawdę bardzo wdzięczna/y!

Drogi Mikołaju,
w tym roku serdecznie proszę Cię o grubą kasę i chude ciało! Tylko błagam, nie pomyl się tak, jak to było w zeszłym roku…

Kochany Mikołaju,
Byłam/łem grzeczna/y w tym roku… No dobra, przez większość czasu… W sumie to raz na jakiś czas… Nieważne, sama/sam kupię sobie prezent!

Zobacz: Kolorowanki ze Św. Mikołajem

Gdzie wysłać list do Mikołaja?

Listy do Św. Mikołaja można nie tylko wysyłać, ale nawet spodziewać się odpowiedzi! Można na przykład zamówić list od Mikołaja, a nawet wideo nagrane przez świętego np. na listymikolaja.pl, listodmikolaja.pl. Oprócz listów dla dzieci, na powyższych stronach istnieje również możliwość zamówienia listu dla partnera/ki, rodzica, szefowej, klasy, a nawet “dzieci niewierzących w Mikołaja”.
Poniżej podajemy również najsłynniejszy adres biura Świętego Mikołaja:

Santa Claus Office
FIN-96930 Napapiiri
Rovaniemi
Finland lub Santa Claus Arctic Circle
96930 Rovaniemi
Finland
adres mail: [email protected]

Drugi adres Świętego Mikołaja, pod który można wysłać list znajduje się w Norwegii. Co ciekawe tutaj Święty Mikołaj ma aż dwa adresy!

Julenissen i Norge
2500 Savalen
Norwegia

a także:

Julenissen’s Postkontor Torget 4
1440 Drobak
Norwegia

Wioska Świętego Mikołaja znajduje się też w Polsce! Mieści się ona niedaleko Srebrnej Góry we wsi Mikołajów. Jeśli zastanawiacie się, gdzie w Polsce wysłać list do Św. Mikołaja, zaadresujcie go na:

Biuro Listów do Świętego Mikołaja,
Polska Wioska Świętego Mikołaja,
Przystanek Mikołajów,
57-215 Srebrna Góra

Rodziców także zachęcamy do napisania listu do Mikołaja. Choć pamiętajcie: święty ma ograniczone możliwości. Nie każdą prośbę może spełnić! Obawiamy się, że Kasia ze znanego kawału nie doczeka się wymarzonego prezentu… Pamiętacie go?

Kasia pisze list do Mikołaja:
“Drogi Mikołaju,
w tym roku proszę Cię o szczupłą sylwetkę i gruby portfel. Tylko się nie pomyl jak w zeszłym roku! Dzięki”

Kiedy się pisze list do Świętego Mikołaja?

Nie ma jednej konkretnej daty, kiedy to powinno się zacząć pisać listy do Mikołaja. Pamiętajmy jednak, że to wymaga przygotowania i niekiedy bardzo poważnych przemyśleń, dlatego warto zachęcić dziecko, aby już w listopadzie myślało nad tym, co w takim liście umieścić. Gotowy list można wysłać już w połowie listopada, ewentualnie pod koniec miesiąca. Po raz pierwszy św. Mikołaj odwiedza dzieci przecież już na początku grudnia – dokładnie 6, w mikołajki. Powinien więc wiedzieć, co ze sobą przynieść, aby uszczęśliwić najmłodszych.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Suknia ślubna

Suknia ślubna: wymarzona, wyśniona, albo wręcz przeciwnie – wielki znak zapytania. Podpowiadamy, jaki fason sukni ślubnej będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę podczas przymiarek. Decyzja dotycząca wyboru sukni ślubnej jest jedną...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo