Lekarze i matka przeżyli szok na porodówce. Na świat przyszły nietypowe bliźniaki

Pod koniec 2022 roku w Indiach na świat przyszły wyjątkowe bliźnięta. Zaskoczeni byli nawet lekarze, położne i matka dzieci. Niemowlęta były zrośnięte klatkami piersiowymi. Takie narodziny zdarzają się niezwykle rzadko. Najbardziej zdumiewa jednak fakt, że ginekolog prowadzący ciążę nie zauważył żadnych nieprawidłowości podczas badań USG.

Nawet lekarze i mama zaniemówili podczas porodu

Bliźnięta syjamskie rodzą się na całym świecie. Dzieci najczęściej zrośnięte są głowami, rękoma czy pośladkami. Niezwykle rzadko jednak lekarza mają do czynienia z przypadkiem zrośnięcia klatką piersiową. Takie narodziny zdarzyły się jednak w październiku ubiegłego roku w Indiach.

Podczas porodu kobieta skarżyła się na ogromny ból. Na początku nie zwrócono na to uwagi, myśląc, że to naturalny objaw. Szybko okazało się jednak, że nie wszystko przebiega tak, jak należy. Jak informuje turecki portal mynet.com, 23-letnia Jitendra Nayak trafiła do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili komplikacje.

Po narodzinach wszyscy byli w szoku, ponieważ informacja o tym, że dzieci zrośnięte są klatkami piersiowymi nie pojawiła się w żadnych dokumentach medycznych. Ginekolog prowadzący ciążę nie zauważył tej nieprawidłowości.

Zobacz: Cesarskie cięcie to operacja, nie zabieg. Ginekolog pokazuje jak silna to ingerencja w ciało kobiety

“To cud, że żyją”

Lekarze byli zszokowani nie tylko przebiegiem porodu i faktem, że na świat przyszły bliźnięta syjamskie. Okazuje się, że wielkim zaskoczeniem był dla nich także fakt, że dzieci w ogóle przeżyły. Zdaniem specjalistów można to rozpatrywać w kategoriach cudu. W tego typu przypadkach najczęściej poród kończy się niestety śmiercią noworodków.

Po porodzie i dojściu do siebie dzieci poddane zostały szczegółowym badaniom. Specjaliści zajmujący się rozdzielaniem bliźniąt syjamskich stwierdzili, że podejmą się operacji, o ile testy wykażą, że jest to możliwe.

Sprawdź też:

Suknie Ślubne

Ceny sukien ślubnych

Dziś chciałam poruszyć jeden z najważniejszych tematów weselnych, zwłaszcza dla Panny Młodej, czyli temat sukni ślubnych i ich cen. Ile kosztują suknie ślubne? Bez wątpienia każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco...

Czytaj dalej →
Pielęgnacja niemowląt

Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers?

Pod wpisem związanym z wyprawką umieszczonym na Facebooku wywołała się ciekawa dyskusja na temat pieluch. Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers? Iskrą zapalną dyskusji był fragment: Na polecenie znajomych korzystamy z Bierdonkowych...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Co zamiast kwiatów na wesele?

Od kilku lat panuje moda na wręczanie różnych drobiazgów podczas składania Młodej Parze życzeń pod Kościołem, zamiast kwiatów. Przyznam szczerze, że bardzo mi się ta moda podoba. Nie jest tajemnicą,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo