Opiekunka do dziecka nie zna odpowiedzi na to pytanie? Lepiej od razu jej podziękuj

Wybór opiekunki do dziecka nie należy do prostych zadań. Rodzice muszą wykazać się tak naprawdę dużym kredytem zaufania do zupełnie obcej osoby. Jedno pytanie może pomóc w podjęciu decyzji.

Urlop macierzyński lub rodzicielski dobiega końca? Nie każdy rodzic chce lub może sobie pozwolić na wzięcie bezpłatnego urlopu wychowawczego. Dzieci po ukończeniu 3. roku życia można wysłać do przedszkola. Co jednak z młodszymi maluchami? Tutaj pozostaje żłobek, klub malucha lub opieka. Część osób korzysta wówczas z pomocy dziadków dziecka, ale nie każdy ma taką możliwość. Wtedy trzeba znaleźć opiekunkę. Na rozmowie z potencjalną kandydatką warto zadać szczególnie jedno pytanie.

Sanitariuszki podpowiadają, o co zapytać potencjalną opiekunkę. Każda powinna to wiedzieć

Emily i Matylda są nie tylko sanitariuszkami, ale i współzałożycielkami szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. W rozmowie z portalem kidspot.com.au, zdradziły, o czym nie zapomnieć podczas rozmowy z kandydatką na opiekunkę dla dziecka. Mianowicie, czy zna podstawy pierwszej pomocy dla dzieci oraz radzi sobie w sytuacjach nagłych i stresowych. Podkreśliły jednocześnie, że wiedzę z zakresu pierwszej pomocy powinna posiadać każda osoba, która zostaje z dzieckiem, niezależnie, czy jest to rodzic, babcia, ciocia czy ktokolwiek inny.

Odpowiednia reakcja to podstawa. Pierwsza pomoc jest rozumiana bardzo szeroko rozumiana

Pierwsza pomoc niezbędna jest nie tylko w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, ale i zdrowia. A zatem trzeba wiedzieć, jak zareagować, chociażby w przypadku oparzeń czy też gorączki. W tej ostatniej sytuacji nawet rodzice zazwyczaj postępują niewłaściwie. Zamiast przegrzewać dziecko i nasilać objawy poprzez przykrywanie go dodatkowymi warstwami oraz ubieraniu na cebulkę, trzeba nakryć pociechę lekkim kocem, odpowiednio je nawodnić i przewietrzyć pomieszczenie, w którym leży.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo