Ile zostało do świąt Bożego Narodzenia? Trwa wielkie odliczanie! Do Wigilii zostało już naprawdę niewiele dni

Świątecznie odliczanie oficjalnie ruszyło! Jak co roku, po listopadowych uroczystościach – Wszystkich Świętych i Dniu Niepodległości – w większych miastach ruszają bożonarodzeniowe jarmarki, a w sklepach masowo pojawiają się świąteczne ozdoby i prezenty. Z każdym dniem ta magiczna atmosfera zaczyna udzielać się wszystkim, dlatego sporo osób już zastanawia się, za ile Święta Bożego Narodzenia? Ile zostało do świąt i Sylwestra 2023?

Ile dni zostało do świąt Bożego Narodzenia 2023?

Święta Bożego Narodzenia to z pewnością jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku. Niezwykle magiczna i rodzinna atmosfera tych grudniowych dni większości z nas kojarzy się bardzo pozytywnie. Czas ten spędza się zazwyczaj na miłych chwilach z bliskimi i na błogim lenistwie. Gdy zbliża się połowa listopada, wszyscy zaczynają już wielkie odliczania do Wigilii.

Do świąt Bożego Narodzenia, licząc od 14 listopada, pozostało już naprawdę niewiele, bo tylko 39 dni. Powoli można więc zacząć kompletować świąteczne dekoracji i prezenty dla bliskich.

Zobacz: Cytaty świąteczne na Boże Narodzenie [krótkie, z książek i z piosenek]

Ile pozostało dni do końca roku? Kiedy wypada Sylwester i Nowy Rok?

Chociaż wielu osobom zapewno trudno w to uwierzyć, to kolejny rok wielkimi krokami zbliża się do końca. Do ostatniego dnia 2023 pozostało trochę ponad 40 dni.

Końcówka roku zapowiada się wyjątkowo korzystanie dla wszystkich osób pracujących. Wigilia wypada bowiem w niedzielę i będzie to niedziela niehandlowa, dlatego pierwszy raz od kilku lat większość Polaków będzie mogła spokojnie przygotować wigilijną kolację. 25 i 26 grudnia (Pierwszy i Drugi Dzień Świąt) wypadają natomiast w poniedziałek i we wtorek, co oznacza w sumie aż 4 dni wolnego bez konieczności brania urlopu. Podobnie sytuacja wygląda z Sylwestrem i Nowym Rokiem, które przypadają odpowiednio na niedzielę i poniedziałek.

Czytelnicy pytają o Boże Narodzenie

Za ile dni Święta?

Licząc od połowy listopada, do świąt Bożego Narodzenia pozostało niecałe 40 dni.

Sprawdź też:

Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo