Przejście z pulmi na flixoti de – czy ktoś już te lekarstwa zamieniał?

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 20)
 • Autor
  Wpisy
 • #108757

  nel-m

  Witajcie,
  jesteśmy po kolejnej wizycie u pani alergolog.
  Mały przyjmował na stałe lekarstwa pulmi (rano i wieczór cała amp. 0,125), singular na noc, zyrtec i w razie potrzeby bero.

  Pulmi dawało nam duże poczucie bezpieczeństwa, że Mały nie powinien nic złapać.

  Teraz dowiedzieliśmy się, że za ok. tydzień mamy kompletnie zakończyć pulmi aż do września i przejść na flixo.
  Boję się jak Mały na to zareaguje. Czy flixo działa podobnie? Czy któraś z Mam już taką zmianę robiła? Boję się, że jak nie będzie przyjmował pulmi to coś złapie 🙁

  #4609060

  klucha

  robiłam
  u nas się nie powiodło
  ale pamiętaj
  dobranie leku to rzecz indywidualna
  znam takich co sobie chwalą zmianę  #4609061

  lilavati

  ja jestem zadowolona z działania flixo u chłopaków;)
  Pulmicort -substancja czynna budezonid, Filxo substancaj czynna to flutikazonu propionionu. Oba mają działanie przeciwzapalne
  Kiedyś trafiłam na info, że jedna dawka propionianiu flutikazonu jest w przybliżeniu tak samo skuteczna, jak dwie dawki innego kortykosteroidu stosowanego wziewnie. Na przykład 100mg propionianiu flutikazonu odpowiada w przybliżeniu 200mg dipropionianu beklometazonu lub budezonidu
  czyli 100mg flixo = 200mg pulmicortu

  #4609062

  nel-m

  Dziękuję Aniu, dobrze wiedzieć :*
  Klucha, a czemu się nie powiodło? Jeśli mogę zapytać, to w związku z nawrotem chorób?
  Dziękuję Dziewczyny za odpowiedź.

  #4609063

  klucha

  nie było odpowiedzi na wdrożone leczenie
  ze stabilnego stanu było pogorszenie

  osobiście zauważyłąm że córa i maż jakoś nie „przyswajają leków firmy gsk
  za to na astrazeneca mają sie najlepiej

  maż jakiś czas temu za namową lekarza zmienił dotychczasowe leki: pulmi i oxis na leki firmy gsk i po miesiącu brania tych leków miał się o wiele gorzej. Lekarz uparcie chciał go trzymać na tych lekach, a mąż ledwo zipał. Skonsultowaliśmy się z innym lekarzem, który natychmiast kazał odstawić te leki i wrócić do poprzednich. Poprawa nastąpiła od razu. Mąż ma astmę – musi być cały czas na lekach

  #4609064

  nel-m

  Rozumiem..
  Widać faktycznie tak jak mówisz, to sprawa indywidualnego dobrania leków. Najważniejsze, że są już na właściwych, które przynoszą im ulgę i oczekiwany efekt.

  Ja się strasznie boję właśnie tego pogorszenia. Bo do stabilizacji dochodziliśmy przez około rok czasu, teraz dwa ostatnie miesiące było tfu tfu, żeby nie zapeszyć, super. Mały w związku z alergią i astmą nie miał żadnych poważniejszych problemów. Nie chciałabym by wrócił do stanu początkowego.. :Niepewny: Pulmi bardzo fajnie go zabezpieczał.

  A nie wiecie czy w razie jakieś infekcji można dodatkowo podać pulmi? Oczywiście rozumiem, że to wcześniej musi być ustalone z lekarzem ale bardzo mnie to ciekawi, jak to jest w razie jakieś infekcji.

  Mały ma zalecone 3×1 na dzień Flixo 50. Jak myślicie to dużo czy mało?  #4609065

  lilavati

  Zamieszczone przez Nel.M
  A nie wiecie czy w razie jakieś infekcji zwiększa się dawki flixo czy można dodatkowo podać pulmi. Oczywiście rozumiem, że to wcześniej musi być ustalone z lekarzem ale bardzo mnie to ciekawi, jak to jest w razie jakieś infekcji.

  Tak, z flixo też spokojnie sterujesz dawką w zależności od stanu pacjenta – ja z pulmi nie mieszam, chłopakom mieszam z berodualem albo z seretide jeśli jest taka potrzeba, ale on ma tę samą substancję czynną co flixo + salmeterol, u siebie propionian flutikazonu z salmeterolem łączę z cyklezonidem na którym jestem podtrzymująco

  #4609066

  nel-m

  Mam Aniu nadzieję, że mój Mały przyjmie to tak samo jak Twoi Chłopcy.

  #4609067

  lilavati

  Zamieszczone przez Nel.M
  Mam Aniu nadzieję, że mój Mały przyjmie to tak samo jak Twoi Chłopcy.

  Oczywiście życzę by tak było!:Kciuki: Co ja piszę, na pewno będzie dobrze!:Kciuki:
  A możesz napisać co lekarza skłania do zmian leku?

  #4609068

  nel-m

  W zasadzie niczym tego nie argumentowała więc nie wiem. W sumie mogłam się zapytać, bo teraz się zastanawiam :Wstyd:

  Wstępnie Mały miał odstawić pulmi całkowicie na czas letni, czyli do 1 września. Później jednak w trakcie rozmowy pani doktor powiedziała, żebym spróbowała w tym czasie flixo u Małego i podawała zamiast pulmi już od „za tydzień”.  #4609069

  mata-hari

  My odstawialiśmy Pulmicort, bo na młodego nie działał, był za słaby. Dopiero Flixo dało radę.

  #4609070

  nel-m

  Dziewczyny, a flixo dawałyście przez tubę/ „spejser”, czy bezpośrednio?
  Alergolog poleciła żebym się w spejser zaopatrzyła, z maseczką z jednej strony (bo maluch za mały na ustnik, pewnie by go pogryzł a nie oddychał przez niego :Fiu fiu:) i z drugiej strony miejsce na wpsiknięcie flixo. Maluch ma zrobić 5 wdechów przez ten spejser, tylko nie wiem jak to będę liczyć, bo po takiej małej klatce piersiowej to ciężko te wdechy policzyć :Wstyd:

  Tak się zastanawiam czy to dobry pomysł, żeby we wtorek już zmieniać na flixo jak teraz ma zwiększony pulmi, bo go właśnie łapnęła jakaś infekcja :Niepewny:  #4609071

  klucha

  tylko przez tubę.
  dorośli też powinni przez tubę 🙂

  niełaściwa technika podawania leku zmniejsza jego efektywność nawet o 50%

  #4609072

  lilavati

  Takie małe przez tubę z maseczką/albo przez nebulizator -ale to doraźnie, z tymi 5 oddechami to tak mniej więcej – jak wciągnie 7 razy nic się nie stanie.
  Czy zmieniać teraz…nie wiem co radzić…flixo teoretycznie silniejsze niż ta sama dawka pulmi…czasami nowy lek szybciej poprawę przynosi…z drugiej strony ze starym Ty sobie wiesz już jak radzić…może zadzwonić po poradę telefoniczną?
  Ja zdrowia życzę!:Kciuki:

  #4609073

  nel-m

  Zamieszczone przez ania_st
  Takie małe przez tubę z maseczką/albo przez nebulizator -ale to doraźnie, z tymi 5 oddechami to tak mniej więcej – jak wciągnie 7 razy nic się nie stanie.
  Czy zmieniać teraz…nie wiem co radzić…flixo teoretycznie silniejsze niż ta sama dawka pulmi…czasami nowy lek szybciej poprawę przynosi…z drugiej strony ze starym Ty sobie wiesz już jak radzić…może zadzwonić po poradę telefoniczną?
  Ja zdrowia życzę!:Kciuki:

  Dziękuję :* mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia. Faktycznie przedzwonię w pon. i dowiem się czy przestawiać już czy przesunąć jeszcze o kilka dni.

  Mata Hari, super, że u Was podziałało. Mam cichą nadzieję, że u nas będzie podobnie.

  Klucha, dziękuję za info. Chyba zaproponuję mężowi żeby też jakąś tubę sobie kupił, bo on też flixo przyjmuje, tylko bezpośrednio :Wstyd:

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 20)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close