60 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na sześćdziesiątą rocznicę ślubu

Nadchodzi niezwykły moment, który staje się udziałem bardzo niewielu par na całym świecie. Wygląda na to, że to właśnie Wy już niedługo dołączycie do tego wąskiego, zaszczytnego grona. Minie bowiem okrągła 60 rocznica ślubu, w której uroczyście powiedzieliście sobie sakramentalne “tak”. To powód do wielkiej dumy i okazja, której nie możecie zmarnować. Wasza rocznica powinna być świętem, wielką nagrodą za te wszystkie lata. Zasługujecie na nią bez dwóch zdań. 

60 rocznica ślubu — znaczenie

Gdy stawaliście na ślubnym kobiercu, nie mogliście oczywiście przewidzieć, że uda się Wam iść wspólną drogą aż tak długo. Po drodze wielokrotnie któregoś z Was mogło zabraknąć. Taki los spada na wiele par. Mogło się też okazać, że jednak nie umiecie się ze sobą trwale porozumieć i żyć razem. Na pewno były trudne momenty, bo one są zawsze. Żadne z nas nie jest aniołem, wszyscy jesteśmy tylko słabymi, ograniczonymi ludźmi. A jednak. Udało się.

Jesteście mężem i żoną już sześćdziesiąt lat. Możecie być przykładem dla wszystkich par, czy tych przygotowujących się dopiero do ślubu, planujących ceremonię i życie razem, czy wszystkich młodych małżeństw, które dopiero zaczynają iść wspólną drogą. Moglibyście na pewno udzielić im wielu mądrych, pożytecznych rad. Przede wszystkim jednak możecie służyć jako motywacja, będąc żywym dowodem na to, że wielkie uczucie i wynikające z niego później trwałe zobowiązanie przeradzające się w wierność i bliskość całe życie nie należą do przeszłości. Jest w tym coś niezwykle pięknego i imponującego.

Przy okazji warto zwrócić uwagę także na samą dostojną liczbę 60. Nieprzypadkowo to właśnie z nią spotykamy się na co dzień, jako podstawą miary czasu – dokładnie tyle mamy minut w godzinie i sekund w minucie. Sześćdziesiątka była też podstawą sumeryjskiego systemu liczbowego. Wyjątkową czyni ją łatwość dzielenia naraz przez najrozmaitsze liczby – 2,3,4,5,6… Żadna inna liczba mniejsza niż 100 nie może się pochwalić aż takimi właściwościami. Dlatego to właśnie 60 tak dobrze tam służy przy rozmaitych codziennych rachunkach. Również Wasze wspólne życie możecie więc wygodnie przejrzeć i przeanalizować, gdy zbierze się Wam na chwilę zadumy.

Sześćdziesiąta rocznica ślubu — jak się nazywa

Za Wami już mnóstwo rocznic, okrągłych i nie tylko, a teraz już 60 rocznica ślubu. Nie trzeba Wam przypominać o tym, że zgodnie z tradycją noszą one specjalne nazwy, nawiązujące do materiałów, coraz trwalszych i coraz szlachetniejszych. Przeżyliście razem te proste – skórzaną, wełnianą, koronkową – a później te najsłynniejsze, srebrne gody na dwudziestopięciolecie zawarcia małżeństwa oraz złote gody na pięćdziesięciolecie. Teraz wreszcie przyszedł czas na materiał jeszcze cenniejszy niż srebro i złoto. O co chodzi? Oczywiście o diament – bo właśnie diamentową nazywamy sześćdziesiątą rocznicę sakramentalnego “tak”.

Prezent na 60 rocznicę ślubu

To oczywiście tylko prosty gest, ale warto go wykonać. Prezent od najbliższej osoby zawsze sprawi wiele radości. Tym bardziej, gdy łączy się z tak wyjątkową i niepowtarzalną okazją. Co więc wybrać? Interesującą opcją jest fotoobraz, czyli Wasze wspólne zdjęcie wydrukowane na płótnie.

Specjalistyczne sklepy oferują także wiele uroczych upominków, które mogą sprawiać radość po wielokroć. Jednym z nich jest personalizowany zestaw kieliszków do wina albo do szampana, niektórzy wybierają również przyjemnie wyglądający słoik na ciasta. Każdy z tych artefaktów posiada oczywiście wygrawerowane imiona lub inicjały danej pary. Stojąc w kuchni może przypominać o spędzonych razem podniosłych chwilach.

A może to właśnie idealny moment, aby wybrać się na wspólną wycieczkę?

Diamentowa rocznica ślubu — jakie to gody

Za Wami już różne rocznice, między innymi srebrne i złote gody. Jak już wiemy, teraz przyszedł czas na chwilę brzmiącą jeszcze efektowniej – 60 rocznica ślubu – diamentowe gody. Jeśli chodzi o tradycyjnie przypisywany każdej rocznicy małżeństwa kolor, tej patronuje diamentowa biel. Diament to pod wieloma względami znakomity symbol gmachu, który udało się Wam wznieść wspólnymi siłami mimo licznych kłód rzucanych pod nogi przez rzeczywistość. Po pierwsze, diament to wyjątkowo rzadki i cenny, a zarazem wyjątkowo piękny minerał. Wszyscy wiemy, jak często wykorzystywany jest w jubilerstwie czy jakie wrażenie na kobietach od wieków robią pierścionki z diamentami. Jednocześnie to właśnie diament jest najtwardszą znaną w przyrodzie substancją. Sama jego nazwa oznacza właśnie “niezniszczalny, niepokonany”. Symbolika jest oczywista – oto właśnie Wam również udało się stworzyć coś niezniszczalnego. Tak jak diament jest najtrwalszą rzeczą w przyrodzie, tak małżeństwo, które przetrwało razem sześćdziesiąt lat, wydaje się najtrwalszą rzeczą w świecie ludzi.

Życzenia na 60 rocznicę ślubu

Na koniec nie zapomnijmy o drobnym, symbolicznym, ale istotnym elemencie Waszego święta – czyli po prostu życzeniach. Podziękujmy sobie za wszystkie te chwile przeżyte razem i życzmy, by wspólna droga trwała jak najdłużej. W dojrzałym wieku nie można też zapomnieć o życzeniu zdrowia i zachowania sił, które pozwolą na miłe spędzanie czasu z najbliższymi na ulubione sposoby. Życzmy wreszcie, by codzienna bliskość drugiej połówki nigdy nie przestała cieszyć i dawać pewność bycia kochanym.

Zobacz również: Życzenia dla męża na rocznicę ślubu

Dodaj komentarz

Szczepienia

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Ceny sukien ślubnych

Dziś chciałam poruszyć jeden z najważniejszych tematów weselnych, zwłaszcza dla Panny Młodej, czyli temat sukni ślubnych i ich cen. Ile kosztują suknie ślubne? Bez wątpienia każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo